Czy Hyundai i40 jest dobrym samochodem?

Hyundai i40 to duży rodzinny sedan/estetyczny przeznaczony głównie na rynek europejski. Po raz pierwszy został ujawniony jeszcze w 2011 roku i był w ciągłej produkcji do 2019 roku. The i40 nie jest idealny w żadnym wypadku, ale udaje mu się zaoferować stosunkowo spójne doświadczenie dla większości ludzi. Czy zatem Hyundai i40 to dobry samochód?

Hyundai i40 jest z pewnością dobrym samochodem, jeśli tego typu samochody są tym, czego oczekujesz. Hyundai i40 posiada dość dużą liczbę silników w ofercie, co oznacza, że nie jest problemem znalezienie takiego, który będzie pasował do Twoich potrzeb. Design nie jest niczym szczególnym, jak to bywa w przypadku modeli Hyundai z tej epoki. Wnętrze wygląda dobrze i może być naprawdę dobrze wyposażone, jeśli wybierzemy model o wysokim standardzie.

Jeśli chodzi o prowadzenie, i40 jest zdecydowanie większy niż większość innych modeli Hyundai, co sprawia, że samochód jest nieco bardziej komfortowy. Nie jest to sportowy sedan i jest to raczej oczywiste w momencie wejścia do środka samochodu. Niezawodność nie jest tak dobra jak w przypadku większości modeli Hyundai, a my zamierzamy wymienić najczęstsze problemy z Hyundai i40.

Wartość-wise, i40 można teraz mieć za naprawdę niską cenę, która mniej więcej uzasadnia zakup jednego. Może nie jest to be-all-end-all przystępnych samochodów rodzinnych, ale za cenę, to naprawdę trudno go pokonać. Praktyczność też jest naprawdę dobra, zwłaszcza w wersji kombi, która potrafi zapakować do bagażnika całkiem sporo osób i rzeczy.

Hyundai i40 – Układ napędowy

Jeśli chodzi o opcje układu napędowego, i40 jest naprawdę dobry, ponieważ oferuje obfitość wyboru silnika. Podstawowym silnikiem jest 4-cylindrowy silnik gazowy 1,6L o mocy 135 KM. Możesz również przejść do bardziej wydajnego 2,0L 4-cylindrowy silnik, który oferuje 200 KM lub nieco detuned 2,0L 4-cylindrowy z 177 KM. Te silniki benzynowe są dobre, ale i40 jest przede wszystkim zaprojektowany wokół silników wysokoprężnych.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Paleta silników wysokoprężnych składa się z 4-cylindrowych silników 1,7L w różnych stadiach dostrojenia. Możesz dostać 1,7L z 116 KM, 136 KM lub 140 KM. Wszystkie modele i40 mają napęd na przednie koła i można wybrać między zwykłą ręczną lub automatyczną z jednym sprzęgłem.

Pod względem wydajności, i40 może zrobić maksymalnie około 45-50MPG z modeli wysokoprężnych, podczas gdy modele benzynowe powinny być w stanie zwrócić do 35MPG.

Hyundai i40 – Design i podwozie

Hyundai i40 wygląda dość niepozornie, co oznacza, że nie zamierza zdobywać żadnych nagród, nigdy. Hyundai robił naprawdę nudnie wyglądające samochody aż do najnowszych modeli, które rzeczywiście wyglądają o wiele lepiej pod wieloma różnymi względami. Jeśli chodzi o wnętrze, i40 jest ładny, ale nic nie będzie cię zachwycać, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do segmentu premium.

Chassis-wise, i40 jest przez i przez komfort i łatwość użytkowania typu samochodu. Oznacza to, że żaden i40 nie próbuje być nadmiernie sportowy z różnych powodów. To naprawdę jest bezsensowny samochód rodzinny, który robi to, co ma robić.

Hyundai i40 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, i40 nie oferuje wyników tak obiecujących jak w większości innych modeli Hyundai. Zarówno i30, jak i nawet i20 są bardziej niezawodne niż i40, co jest zaskoczeniem, ponieważ i40 jest modelem o najwyższej specyfikacji z gamy modelowej „i”.

Do najczęstszych problemów Hyundai i40 należą różne problemy z filtrem DPF, problemy z elektryką, problemy z wykończeniem i wyposażeniem oraz problemy z układem kierowniczym. Podsumowując, i40 jest w stanie utrzymać się na powierzchni, jeśli chodzi o niezawodność, ale trzeba go często konserwować i zgodnie ze wszystkimi biuletynami serwisowymi Hyundai.

  Czy Hyundai i30 to dobry samochód?

Hyundai i40 – Wartość i praktyczność

Value-wise, i40 zdeprecjonował się dość mocno, co oznacza, że można go mieć za naprawdę przystępną cenę. W tej cenie trudno pobić i40, ale jeśli planujesz jego zakup, pamiętaj, aby zrobić inspekcję przed zakupem. Nowe modele i40 są niedostępne przez dość kilka lat, co oznacza, że rynek używany jest Twoją jedyną opcją.

Praktyczność jest naprawdę dobra z i40, ponieważ jest dość duży. Bagażnik jest również duży, zwłaszcza w wersji kombi, która bez problemu mieści cztery dorosłe osoby. Widoczność jest nieco ograniczona ze względu na rozmiar samochodu, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać Hyundai i40?

Prawidłowe przewidzenie, jak długo może wytrzymać jakikolwiek samochód, jest niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które ostatecznie mają na to wpływ. Hyundai i40 powinien wytrzymać co najmniej 200k mil, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, co oznacza regularne serwisowanie. Może nie być tak niezawodny jak większość modeli Hyundai, ale to nie jest zbyt duży problem w porównaniu do większości samochodów tam.

Dobrą wiadomością jest to, że części zamienne są stosunkowo łatwe do zdobycia, ponieważ i40 wykorzystuje mniej więcej te same podkłady są wiele innych modeli serii i.

Czy Hyundai i40 jest samochodem luksusowym?

Hyundai i40 jest dużym rodzinnym sedanem/estetką, co oznacza, że dzieli pewne podobieństwa z dużymi samochodami premium różnych luksusowych marek. Bądź co bądź, jedyne podobieństwo między tymi samochodami a i40 ogranicza się do rozmiarów.

  Hyundai Ioniq 5 Elektryczny Niezawodność

Model i40 nie jest wystarczająco wygodny ani luksusowy, aby można go było nazwać samochodem luksusowym i jest to oczywiste w momencie wejścia do środka. To nie znaczy, że i40 jest niewygodny, ale raczej, że prawdziwe samochody luksusowe są na zupełnie innym poziomie.

Dlaczego Hyundai zaprzestał produkcji modelu i40?

Hyundai i40 został wycofany z produkcji, ponieważ nigdy tak naprawdę nie odniósł sukcesu. Większość nabywców dużych sedanów w Europie albo wybiera luksusowe marki, albo w ogóle nie wybiera dużych sedanów. Model i40 nigdy nie pojawił się w USA z powodu Sonaty, która jest najpopularniejszym sedanem Hyundaia w historii.

Nowa Zelandia i Australia również dostały i40, ale Hyundai zdecydował się zaoferować Sonatę zamiast i40 około rok przed całkowitym zaprzestaniem produkcji i40. W sumie, i40 nigdy nie było wszystko, że popularne jako numery sprzedaży były przyzwoite w najlepszych czasach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z