Czy Hyundai ix20 to dobry samochód?

Hyundai ix20 to mały samochód miejski oparty na zwykłym Hyundai i20, ale z nieco zwiększoną przestrzenią i ogólną praktycznością. Hyundai dokonał tego poprzez powiększenie kabiny wewnętrznej ix20s i nadanie mu dłuższego rozstawu osi. Model ix20 jest również nieco wyższy od zwykłego i20, co zapewnia lepszą widoczność. Czy zatem Hyundai ix20 to dobry samochód?

Hyundai ix20 jest dość dobrym samochodem dla tego, czym jest, ponieważ przybija pewne aspekty, ale również jest stosunkowo niejasny w innych aspektach. Jeśli chodzi o silniki, ix20 dostaje wydajne i wyrafinowane silniki, ale większość zgodzi się, że są one przeważnie słabe i brakuje im jakiegokolwiek rodzaju emocji i zaangażowania kierowcy.

Design-wise, ix20 jest w porządku, ale to również brakuje charakteru i poczucia tożsamości. Wnętrze dostaje wszystko, czego można oczekiwać od tego typu samochodu, ale ogólny projekt nie jest niczym, z czego można być dumnym. Wrażenia z jazdy są prawdopodobnie najbardziej niejasnym aspektem ix20 w ogóle, co oznacza, że nie przychodzi w formie wydajności w ogóle.

Niezawodność jest dobra, ale większość modeli Hyundai z tej epoki jest jeszcze lepsza. Wartość-wise, można dostać ix20 za naprawdę osiągalną cenę te dni, a rynek używany jest wypełniony opcjami. Praktyczność jest nieco lepsza niż w przypadku zwykłego i20, ale nadal nie jest to samochód przeznaczony do częstego przewożenia ludzi.

Hyundai ix20 – Układ napędowy

Jeśli chodzi o silniki gazowe, ix20 oferuje albo rzędowy 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,4L i mocy 90 KM i 101lb-ft momentu obrotowego, albo rzędowy 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6L i mocy 126 KM i 115lb-ft momentu obrotowego. Jeśli chcesz ix20 z silnikiem wysokoprężnym, możesz wybrać również dwa silniki. Podstawowy silnik wysokoprężny to 4-cylindrowy silnik 1.4L o mocy 77 KM lub 90 KM i momencie obrotowym 177lb-ft.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Elantra

Silnik wysokoprężny z najwyższej półki to 4-cylindrowy silnik 1.6L o mocy 110 KM-128 KM i momencie obrotowym 191 lb-ft. W przypadku silników benzynowych można uzyskać do 40MPG, podczas gdy warianty wysokoprężne mogą zwrócić około 60MPG w najlepszym przypadku. Wszystkie modele ix20 są standardowo wyposażone w napęd FWD i nie ma opcji rozbudowy do systemu AWD.

Samochód jest standardowo wyposażony w 6-biegową ręczną, ale można uaktualnić do 6-biegowej automatycznej, jeśli chcesz. W sumie te silniki są w porządku dla wielkości samochodu i scenariusza użytkowania, ale wiele osób doceniłoby możliwość przejścia na mocniejszy model N-Line.

Hyundai ix20 – Design i podwozie

Współczesny design zewnętrzny Hyundai jest naprawdę niesamowity, ponieważ współczesne modele Hyundai wyglądają zarówno futurystycznie, jak i premium. Niestety, ix20 został zaprojektowany w innej epoce, kiedy Hyundai naprawdę nie miał ciekawego języka projektowania. Wnętrze to w dużej mierze ta sama historia, ponieważ nie wygląda w żaden sposób szczególnie wyjątkowo.

Wrażenia z jazdy są takie, jakich można by się spodziewać po samochodzie tej wielkości, ponieważ ix20 stara się być wygodny i łatwy w obsłudze. Oznacza to, że Hyundai zamierzał, aby ix20 był samochodem produkowanym masowo, który wcale nie zamierza podbić serc entuzjastów osiągów.

Hyundai ix20 – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, ix20 radzi sobie naprawdę dobrze na tle większości konkurencji, ale wiele modeli Hyundai jest lepszych od ix20. To dlatego, że Hyundai jest znany z tworzenia dość niezawodne samochody jako całości, więc modele, które nie są na równi z większością Hyundai zrobić czasami wydają się gorszej jakości, ale nadal lepiej niż średnia branżowa.

  Hyundai Elantra GT Niezawodność

W związku z tym, najczęstsze problemy z ix20 są związane z niewiarygodnie łatwo łamiącym się breloczkiem, problemami z wodą i wilgocią dostającą się do samochodu, układem wspomagania kierownicy, elektryką i czasami manualną skrzynią biegów.

Hyundai ix20 – Wartość i praktyczność

Hyundai ix20 można teraz kupić za zaledwie kilka tysięcy dolarów na rynku wtórnym, co czyni go niezwykle przystępnym cenowo samochodem. W związku z tym, naprawdę nie można krytykować aspektu wartości, zwłaszcza jeśli i tak jesteś po tego typu samochodzie.

Jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną, ix20 jest lepszy niż zwykły i20, ale nadal nie jest przeznaczony do transportu wielu osób często. Przestrzeń bagażnika jest dość pojemna jak na wielkość samochodu, a widoczność jest doskonała. Model ix20 jest wyposażony w pewne przyjazne rodzinie funkcje, ale brakuje mu najnowszych rozwiązań technicznych, takich jak wiele portów ładowania.

Sekcja FAQ

Dlaczego Hyundai przestał produkować model ix20?

Hyundai przestał oferować model ix20 jeszcze w 2019 roku, ponieważ samochód dobiegł końca okresu eksploatacji, a także dlatego, że nie był szczególnie popularny. Hyundai wie, że współczesny klient jest głównie zainteresowany crossoverami i SUV-ami, dlatego Hyundai skupia się na tworzeniu większej liczby SUV-ów i crossoverów.

Model ix20 nigdy nie odróżniał się prawdziwie od zwykłego i20, ponieważ oba dzielą ze sobą dużą liczbę części. Jest również naprawdę trudno nawet odróżnić i20 od ix20 dla kogoś, kto nie zna się na modelach Hyundai.

  Hyundai Accent Niezawodność

Jakim typem samochodu jest Hyundai ix20?

Hyundai ix20 jest klasyfikowany jako mały samochód wielozadaniowy lub MPV, co oznacza, że oferuje podobny ślad do samochodów takich jak Ford Fiesta, ale jest wyżej od ziemi, aby zaoferować więcej miejsca do siedzenia i przestrzeni bagażowej. Te małe MPV nigdy nie były naprawdę popularne nigdzie, dlatego nie widzimy ich zbyt często.

Niektórzy nawet posunęli się do stwierdzenia, że ix20 to „supermini” MPV, co w pewnym sensie mija się z celem posiadania MPV. Można by się spodziewać, że MPV będzie ogromny w środku, ale ix20 jest tylko nieco lepszy niż zwykły i20.

Czy Hyundai ix20 jest tego wart?

Cóż, to zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli szukasz małego samochodu miejskiego, który jest tani w zakupie, tani w eksploatacji, oferuje wystarczająco dużo miejsca i nie będzie powodował zbyt wielu problemów, ix20 jest z pewnością wart. Jednak jeśli nie jesteś przyzwyczajony do prowadzenia samochodów takich jak te, lepiej spróbować jazdy próbnej przed zakupem.

Ponadto, jeśli jesteś przyzwyczajony do droższych samochodów i samochodów, które czują się bardziej znaczące za kierownicą, to ix20 nie jest samochodem dla Ciebie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z