Czy Jaguar F-Type to niezawodny samochód?

Jednym z drogowych bestii i pięknych luksusowych samochodów Jaguara jest model F-Type. Jest on lubiany i według opinii właścicieli to dość niezawodny samochód. Nie jest całkowicie bezproblemowy, ale ma niewiele problemów w porównaniu z innymi modelami lub markami. Firma J.D. Power przyznała 2 z 5 gwiazdek dla modelu F-Type z 2020 roku i 3 gwiazdki dla starszych modeli.

Niezawodność F-Type jest oparta na opiniach konsumentów

Jaguar F-Type, podobnie jak większość innych modeli Jaguara, nie posiada danych dotyczących jego niezawodności od NHTSA lub IIHS. Tak więc stwierdzenie, czy samochód jest niezawodny czy nie, jest nieco skomplikowane. Nawet J.D. Power nie ma danych niezawodności dla większości F-Types, z wyjątkiem modelu 2020, który dał 2 z 5-gwiazdkowy wynik niezawodności. Inne modele najczęściej otrzymują od JDP ocenę niezawodności 3 na 5.

Jednak, biorąc pod uwagę opinie konsumentów, F-Type jest bardzo niezawodny. Wielu użytkowników twierdzi, że miało niewiele lub żadnych problemów z tym samochodem. Pod względem osiągów, pojazd ten spełnia wymogi nazwy będącej synonimem Jaguara – demon drogowy. Nie można też zapomnieć o eleganckim wyglądzie F-Type’a w przebraniu samochodu dwudrzwiowego; robi wrażenie.

Są jednak pewne rzeczy, których wielu kierowców nie lubi w F-Type, a właściciele skarżą się na pewne powszechne problemy związane z tym samochodem. Skargi te obejmują F-Type’y wyprodukowane od 2013 roku do chwili obecnej.

Rzeczy, których ludzie nie lubią w Jaguarze F-Type

Jaguar F-Type został źle oceniony, zarówno przez kierowców jak i korporacje. Niekoniecznie dlatego, że jest zawodny, ale dlatego, że nie spełnia standardów większości swoich konkurentów. Problemem jest również koszt samego samochodu.

Po drugie, ludzie są niezadowoleni z kabiny i przestrzeni ładunkowej. Inną rzeczą wspólną z F-Type i większości Jaguarów jest biedne wnętrze. Wnętrze F-Type jest wykonane z gorszych materiałów i ma dziwne cechy. Użytkownicy twierdzą, że samochód jest zbyt ciasny i niewygodny z przydatnymi i bezużytecznymi funkcjami.

  Kto jest właścicielem Jaguara i gdzie jest Jaguar wykonane?

Właściciele skarżyli się również na dodatkowe opłaty, które pochodzą z pakietu dodatkowego. Jeśli chcesz mieć najpotężniejszego F-Type’a, będziesz musiał dopłacić. Potrzebujesz więcej funkcji? Cena będzie wyższa.

Problem związany z F-Type

Jednym z najważniejszych problemów związanych z F-Type jest pogorszenie właściwości jezdnych przy wzroście osiągów. Inną kwestią jest problem z funkcjonalnością kierowcy.

Aby zwiększyć moc i prędkość, Jaguar pozbył się zwykłego napędu RWD i zastąpił go napędem AWD. Ten AWD, z kolei, stworzył podsterowność dla kierowców. Po problem podsterowności, biorąc zakręty przy dużych prędkościach stał się problemem, ponieważ samochód jest podatny na zwiększenie poślizgu z tylnych kół podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach.

Dodatkowo, takie zwiększenie osiągów powoduje znaczne zużycie opon fabrycznych. Opony Pirelli P Zero, które były standardowym wyposażeniem modelu F-Type, zaczęły się mocno zużywać jeszcze przed przejechaniem 25 000 mil, na które były przeznaczone.

Konsumenci i eksperci od napędu stwierdzili, że Jaguary wymuszały moc, której pojazd nie był w stanie wytrzymać. To pozostawiło samochód podatnym na wiele problemów z funkcjonalnością kierowcy. Ponieważ wnętrze było już ciasne, Jaguar musiał wcisnąć niektóre funkcje do kokpitu.

Mamy tu do czynienia z ciasnym zestawem wskaźników. Przestrzeń pomiędzy hamulcem i pedałem gazu jest również ciasna. Nie zapominając o ciasnym układzie konsoli środkowej, który zapewnia niewiele lub żadnych korzyści dla wydajności samochodu. To głównie dlatego F-Type ma wiele negatywnych recenzji.

Inne częste problemy związane z modelem F-Type obejmują:
● Wadliwe czujniki O2
Wczesne problemy ze sprzęgłem
Pęknięta szyjka filtra paliwa
Pęknięcie pokrywy zaworu dolotowego prowadzące do przebudowy głowicy cylindrów po stronie pasażera.
Awaria chłodnicy
Uszkodzone płytki dźwiękowe
Skorodowany przewód uziemiający
Słaby system audio
problem z hałasem na mechanizmie różnicowym
Zużyte akumulatory
Jednak wiele z tych problemów dotyczyło głównie starszych modeli i nie występują już w najnowszych modelach. Na przykład, problem sprzęgła związany z manualną skrzynią biegów został wyeliminowany w modelu F-Type 2020, ponieważ nie posiada on już manualnej skrzyni biegów, lecz automatyczną. Nie ma manualnej skrzyni biegów, nie ma problemów ze sprzęgłem.

  Najlepszy używany Jaguar do kupienia

Warto również zauważyć, że niektóre z powyższych problemów nie są wadami producenta. Niektóre z nich wynikają z nieefektywnej, niewystarczającej i niewłaściwej jazdy. Przykładowo, rozładowane akumulatory to typowy przykład problemu wynikającego z niejeżdżenia samochodem przez dłuższy czas lub pozostawiania włączonych akcesoriów podczas długiego postoju.

Wygląd zewnętrzny i wnętrze F-Type

Zewnętrzna część Jaguara F-type wykonana jest z lekkiego aluminium oferującego imponujący spadek wagi, co przyczynia się do szybkiej prędkości F-Type. Posiada on również kompletne reflektory bi-ksenonowe, pełną tablicę LED z tyłu i zintegrowane LED-owe DRL. F-Type coupe dorównuje aerodynamice dzięki chowanemu spojlerowi tylnego skrzydła, nawet przy dużych prędkościach.

Czterocylindrowe F-Type’y mają pojedynczy wydech, podczas gdy modele V8 posiadają wiele końcówek wydechu. Jaguar zbudował F-Type tylko dla dwóch pasażerów. Wnętrze wyposażone jest w skórzaną tapicerkę i przyciski na desce rozdzielczej. System informacyjno-rozrywkowy umieszczony w konsoli środkowej jest również standardem z różnymi funkcjami.

F-Type 2020 posiada skórzane fotele i aluminiowe przyciski na drzwiach jako opcje standardowe. 12 głośników poprawiło jakość dźwięku. Ma też bardziej imponujące opcje szyberdachu, przycisk push start, a wnętrze oferuje więcej ciszy.

Osiągi i silnik

F-Type jest dostępny z różnymi opcjami silnika. Dla użytkowników, którzy chcą prędkości wraz z lepszą oszczędnością paliwa, F-Type obiecuje 25-35 mpg, nawet ze swoim potężnym silnikiem. Model podstawowy, z 2,0-litrowym silnikiem V6, produkuje do 296 koni mechanicznych, a jego prędkość maksymalna wynosi 160 mil na godzinę.

  Niezawodność BMW VS Camaro - co jest lepsze?

Z drugiej strony, model R z silnikiem V6 3.0 litra uwalnia 380 koni mechanicznych z prędkością maksymalną 170 mph. Z V8 5.0-litrowy silnik doładowany, użytkownicy otrzymują potężną moc 575 KM, ciągnąc prędkość maksymalną 180 mph. Wreszcie, aby odróżnić RWD od AWD, przyszłe modele będą korzystać z nowej skrzyni biegów dla ośmiobiegowej przekładni.

FAQs

Jak dużo kosztuje Jaguar F-Type?

Starsze modele F-Type są zazwyczaj na rynku jako samochody używane. Sprzedawane są w cenie od 36 000 do 60 000 dolarów, w zależności od stanu pojazdu. Jednak najnowsze F-Type’y mają cenę wyjściową od 62 000 dolarów, aż do 104 000 dolarów, w zależności od wykończenia i silnika. Jeśli zdecydujesz się na dodatkowe funkcje, możesz dodać kolejne 3100 dolarów lub więcej.

Ile wersji wyposażenia ma F-Type?

Najnowszy Jaguar F-Type ma pięć poziomów wykończenia. Należą do nich bazowy F-Type, R-Dynamic, R, SVR i najnowszy Checkered flag. Każdy trim ma swoje unikalne cechy i wielkość silnika, co oznacza, że ceny się różnią.

Czy F-Type jest szybkim samochodem?

Tak, F-Type jest szybkim samochodem, co jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie go kochają. Jaguar F-Type 2020 z silnikiem V8 produkuje do 575 KM i może zrobić 0-60 w tak szybko, jak 3,5 sekundy. Niewiele samochodów w swojej kategorii jest w stanie to zrobić.

Czy powinienem kupić używanego czy nowego Jaguara F-Type?

To zależy wyłącznie od tego, czego potrzebujesz. Zaoszczędzisz koszty, jeśli zdecydujesz się na starszy model. Jednak dzięki nowym modelom możesz uzyskać dostęp do najnowszych funkcji, jakie oferuje F-Type, a nowsze samochody mają zazwyczaj mniej problemów w porównaniu ze starszymi. Dodatkowo, większość błędów producenta związanych ze starszymi modelami F-Type została poprawiona w najnowszym modelu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z