Czy Mercedes GLA to dobry samochód?

Mercedes Benz Klasa GLA to podstawowy SUV Mercedesa, który ma nadzieję zwabić zarówno posiadaczy hatchbacków, jak i tych, którzy chcą skorzystać z podwyższonej pozycji za kierownicą przypominającej SUV-a. GLA jest w zasadzie klasą A na szczudłach i jest to raczej oczywiste w momencie, gdy spojrzysz na wygląd zewnętrzny i wnętrze GLA.

To był problem z poprzednim modelem, który wcale nie był SUV-em, wyglądał i czuł się jak rozdęty hatchback, a jednocześnie nie był na tym samym poziomie co Audi Q3, BMW X1 i Volvo XC40. Nowy GLA to zupełnie inna historia, ponieważ jest o mile lepszy od poprzedniego modelu i może z łatwością utrzymać się w towarzystwie Q3, X1 i XC40.

GLA to rzeczywiście dobry samochód dla tych, którzy chcą mieć crossovera / subkompaktowego SUV-a z mnóstwem luksusowych funkcji i ogólnie komfortową jazdą. GLA oferuje najlepsze wnętrze spośród wszystkich swoich konkurentów, a wrażenia z jazdy są również na najwyższym poziomie.

Pod względem niezawodności, GLA jest przeciętny, ale powinniśmy poczekać kilka lat, zanim będziemy mogli całkowicie ocenić GLA. W przeciwieństwie do poprzedniego GLA, nowy GLA jest zdecydowanie wart swojej odznaki Mercedesa premium, ponieważ oferuje prawdziwe wrażenia z jazdy Mercedesem Benzem XXI wieku.

Mercedes Benz GLA – Najbardziej luksusowy subkompaktowy/crossover SUV

W segmencie luksusowych subkompaktowych SUV-ów, GLA, Audi Q3, BMW X1 i Volvo XC40 wyróżniają się jako najbardziej luksusowe opcje. GLA oferuje najbardziej futurystycznie wyglądający wystrój wnętrza, któremu nie można dorównać, jeśli chodzi o czystą estetykę.

Jakościowo, Q3 i XC40 są mniej więcej takie same, podczas gdy X1 jest rzeczywiście lepiej zbudowany, ale brakuje, jeśli chodzi o jawny projekt jest zaniepokojony. Jednakże, jeśli chcesz, aby Twój GLA wyglądać jak prawdziwy Mercedes, trzeba będzie zapłacić za to, ponieważ tylko modele high-spec wyglądają tak dobrze, jak Mercedes powinien.

  Czy Mercedes Klasy E jest lepszy od Klasy C?

W GLA zastosowano także piękny system informacyjno-rozrywkowy Mercedes MB UX, który znajduje się za dużym szklanym panelem. Wygodne, elektrycznie regulowane skórzane fotele, wysokiej klasy system audio, imponujące oświetlenie ambientowe, aluminium, czarny plastik fortepianowy, dach panoramiczny są dostępne dla GLA i sprawiają, że samochód wydaje się bardziej wyjątkowy.

GLA pokonuje konkurencję zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i wyglądu plakietki. GLA wygląda bardziej wyrafinowanie, Q3 wygląda nieco bardziej młodzieńczo, X1 już się trochę rozkręca, a XC40 wygląda raczej niezdecydowanie.

Mercedes GLA – Wartość i opcje jednostek napędowych

GLA 250 to jedyny regularny model Mercedesa GLA, który można teraz kupić, a jego ceny zaczynają się od 36 230 dolarów za wersję non-4MATIC, ale jeśli chcesz 4MATIC, będziesz musiał zapłacić 2 000 dolarów więcej. GLA 250 wyposażony jest w rzędowy 2,0 l turbodoładowany 4-cylindrowy silnik, który osiąga moc 221 KM i moment obrotowy 258 lb-ft.

Silnik ten jest również w stanie zwrócić mid 20s, jeśli chodzi o MPG, ale liczba ta różni się znacznie w zależności od sposobu prowadzenia samochodu. To pozwala GLA250 osiągnąć 60mph z postoju w około 6,6 sekundy, jeśli wyposażony w 4MATIC i 6,8 bez niego.

Jeśli to dla Ciebie za mało i chcesz wydać duże pieniądze na SUV-a Mercedesa klasy podstawowej, GLA 35 oferuje ulepszony przez AMG silnik 2.0L turbo 4, który oferuje 302 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Jednakże, jeśli chcesz największy i najgorszy, musisz przejść do GLA 45 AMG, który oferuje ręcznie wykonane 2,0L 4-cylindrowy silnik AMG z 382 KM i 354 lb-ft momentu obrotowego.

  Które modele Mercedesa są coupe?

Ceny GLA 35 rozpoczynają się od 47 550 dolarów, podczas gdy ceny GLA 45 sięgają 54 500 dolarów. W zasadzie wszystkie modele GLA oferują silnik 2.0L, a Ty powinieneś po prostu trzymać się GLA 250 4MATIC z dodatkowymi 20.000$ w kieszeni.

Mercedes GLA – praktyczność i bezpieczeństwo

W porównaniu do swoich konkurentów, GLA wypada słabo, jeśli chodzi o praktyczność, ponieważ oferuje najmniejszy bagażnik spośród wszystkich innych subkompaktowych SUV-ów klasy premium. Jeśli chodzi o przestrzeń do siedzenia, GLA również nie ma o czym pisać, ponieważ oferuje mniej miejsca niż wszystkie inne subkompaktowe SUV-y klasy premium.

Różnice nie są tu jednak tak znaczące, co oznacza, że nie powinno to aż tak bardzo wpłynąć na ostateczną decyzję. Pod względem bezpieczeństwa GLA oferuje imponujące wyniki zarówno w kategoriach bezpieczeństwa biernego, jak i czynnego, ponieważ wszystkie organizacje przeprowadzające testy zderzeniowe przyznały GLA maksymalną ocenę 5 gwiazdek.

Warto wspomnieć, że wiele systemów bezpieczeństwa oferowanych przez GLA jest opcjonalnych, co oznacza, że aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, trzeba będzie zapłacić więcej pieniędzy.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes GLA jest sportowy w prowadzeniu?

Mercedes GLA prowadzi się jak każdy inny subkompaktowy SUV klasy premium, ale w porównaniu z konkurencją oferuje lepsze zawieszenie. Jeśli chodzi o jazdę sportową, GLA jest odpowiedni w podstawowej formie, podczas gdy modele AMG podnoszą poprzeczkę.

Jednak wydawanie ponad 60.000 dolarów za umiarkowanie wyposażonego GLA 45 AMG jest raczej głupie, ponieważ GLA to Mercedes klasy podstawowej. Dla kontekstu, zupełnie nowy SUV średniej wielkości GLE 350 zaczyna się od 55 700 dolarów.

  2022 Mercedes GLA vs Audi Q3

Czy Mercedes GLA jest pożądanym samochodem?

Każdy samochód, który nosi ornament trójramiennej gwiazdy jest pożądany, bez względu na konkretny segment. Jednak GLA nie może równać się z żadnym innym większym SUV-em Mercedesa pod względem pożądalności. Jest to przecież subkompaktowy SUV, który nie rzuca się w oczy.

Mimo to, GLA jest niezwykle popularnym samochodem, ponieważ segment crossoverów/małych SUV-ów jest obecnie najpopularniejszym segmentem samochodów na świecie.

Czy warto kupić Mercedesa GLA?

Mercedes GLA jest rzeczywiście tego wart, jeśli szukasz małego, luksusowego SUV-a, który potrafi utrzymać się zarówno w mieście, jak i na autostradzie. GLA oferuje najlepiej wyglądający wystrój wnętrza w swojej klasie, a jakość jazdy GLA jest również wiodąca w swojej klasie.

GLA kosztuje więcej niż niektórzy z jego konkurentów, ale GLA to Mercedes, a XC40 to Volvo, bez względu na to, jak na to spojrzeć. Q3 jest prawdopodobnie najbliższym konkurentem GLA, ponieważ jest równie luksusowy i pożądany, ale lojalność wobec odznaki prawdopodobnie wpłynie na Ciebie w jedną lub drugą stronę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z