Czy Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową?

Mycie samochodu Benz jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu brud, kurz i zanieczyszczenia powietrza nie niszczą lakieru i wykończenia samochodu. Ale czy Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową?

Tak, Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową. Jednak nie wszystkie modele Mercedesa mogą przejechać przez myjnię. Co więcej, niektóre modele Mercedesa z dodatkowymi częściami nie powinny być myte w myjni samochodowej. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowe części mogą spowodować spustoszenie, jeśli nie mieszczą się w wymaganych wymiarach myjni.

Jednym z modeli Mercedesa, który nie powinien być prowadzony w myjni jest Mercedes GLS z 2020 roku lub wcześniejsze modele. Poza tym, do myjni można wjechać każdym Mercedesem. Trzeba jednak wybrać rodzaj myjni dla swojego samochodu. Dwa popularne typy myjni to myjnia bezdotykowa i myjnia miękka.

Jaka myjnia jest najlepsza dla mojego Mercedesa?

Obie te myjnie są doskonałe i mają swoje zalety. Jedna myjnia jest dobra do utrzymania Twojego samochodu w doskonałym stanie, a druga jest idealna dla osób, które chcą utrzymać swój samochód w czystości. Zanim więc zdecydują się Państwo na myjnię bezdotykową lub dotykową, warto poznać ich wady i zalety.

Myjnia Soft-Touch

Podczas codziennej jazdy samochód zbiera brud i zanieczyszczenia, które mogą nadać mu brzydki wygląd. W związku z tym mogą Państwo chcieć zmyć cały ten brud i zapobiec gromadzeniu się soli i ścieraniu lakieru. Jeśli tak jest, najlepszym wyborem będzie myjnia typu Soft-Touch.
Myjnia Soft-Touch wyposażona jest w rolki z filcowymi tkaninami i detergent, który tworzy pianę i czyści cały uporczywy brud z boku pojazdu. Na dodatek woda pod wysokim ciśnieniem jest wykorzystywana do pozbycia się rozluźnionego brudu i zanieczyszczeń.
Jednak mimo, że myjnia bezdotykowa skuteczniej pozbywa się brudu i zanieczyszczeń niż myjnia bezdotykowa, może być ona szorstka dla lakieru bezbarwnego Mercedesa. Poza tym stosuje ona ostre środki chemiczne, które mogą skrócić żywotność wosku i uszczelniaczy lakieru Państwa samochodu.

  Które Mercedesy są budowane w USA?

Myjnia bezdotykowa

Jeśli martwisz się, że rolki uszkodzą Twój lakier lub porysują szyby, to myjnia bezdotykowa jest idealnym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do myjni bezdotykowych, ta nie dotyka w ogóle Państwa samochodu. Wykorzystuje mydło alkaliczne o wysokim pH i kwas o niskim pH do mycia samochodu, a także wodę pod wysokim ciśnieniem.
Podobnie jak w przypadku myjni bezdotykowej, ta myjnia również używa ostrych środków chemicznych, które skracają trwałość wosku i lakieru. Dodatkowo, nie będzie ona czyścić skutecznie, jak tradycyjna myjnia. Co więcej, przy częstym stosowaniu może ona być czysta dla lakieru bezbarwnego.

Jak mogę zapobiec uszkodzeniom w myjni automatycznej?

o Jeśli chcą Państwo zapobiec uszkodzeniu swojego Mercedesa w myjni automatycznej, oto kilka rzeczy, które powinni Państwo zrobić:
o Jeśli posiadają Państwo chowane anteny, należy je opuścić przed wjazdem do myjni. Może bowiem dojść do ich rozerwania podczas przejazdu przez antenę.
o Sprawdź swój samochód i upewnij się, że nie zostawiłeś żadnych przedmiotów na bagażnikach dachowych. Takie przedmioty można łatwo ściągnąć lub strącić z samochodu, ponieważ są one zazwyczaj wyższe niż myjnia.
o Upewnij się, że lusterka boczne są w dobrym stanie i są dokręcone. Jeśli są luźne, mogą zostać strącone, gdy samochód będzie przejeżdżał przez myjnię.
o Upewnij się, że okna i uszczelki są szczelne, aby uniknąć przesiąkania wody przez samochód. Poza tym, mydło może przedostać się do samochodu, jeśli okna nie są zamknięte.
o Zawsze odwiedzaj prawidłowo utrzymaną myjnię, aby później nie żałować. Używane szczotki mogą być stare, z wystającym drutem, co może skończyć się uszkodzeniem lakieru twojego samochodu.

  Jaka jest różnica między Mercedesem E300 a E350?

FAQ

Które modele Mercedesa nie powinny jeździć po myjni i dlaczego?

Nie wszystkie modele Mercedesa powinny być myte w myjni automatycznej. Na przykład modele Mercedes-Benz GLS wyprodukowane przed 2020 rokiem nie powinny być myte w myjni automatycznej. Wynika to z funkcji Smartkey.

Ponieważ model ten wyposażony jest w funkcję Smartkey, podczas przejazdu przez myjnię automatyczną należy pozostawić samochód włączony. Tak więc, jeśli chcesz wyłączyć samochód w myjni, nie możesz tego zrobić z powodu Smartkey. Dobra wiadomość jest taka, że modele Mercedesa GLS wyprodukowane po 2020 roku nie mają tego problemu.

Jak prawidłowo czyścić mojego Mercedesa?

Jeśli chcesz zachować połysk i wykończenie swojego Mercedesa, pamiętaj, aby czyścić go, gdy na zewnątrz jest chłodno i w zacienionym miejscu. Ponadto należy stosować szampon samochodowy na zewnątrz Mercedesa. Przed wypolerowaniem samochodu należy użyć środka do czyszczenia lakieru Mercedes-Benz, aby usunąć wszelkie plamy pozostałe na samochodzie.

Jak mogę aktywować tryb mycia samochodu Mercedes?

Tryb myjni przygotowuje samochód do przejazdu przez myjnię, zapewniając, że zaprogramowane elementy zostały zakończone przed rozpoczęciem mycia. Włączenie trybu myjni jest proste. Oto jak można go aktywować:
o Kliknij ikonę trybu myjni samochodowej na ekranie dotykowym.
o Na ekranie pojawi się lista kontrolna funkcji. Ponadto lista kontrolna informuje o tym, które funkcje są włączone, a które wyłączone.
o Następnie tryb myjni podniesie Twój samochód, złoży lusterka, wyłączy czujniki parkowania, wyłączy tylne i przednie wycieraczki oraz ostrzeże Cię, abyś upewnił się, że zamknąłeś szyberdach i okna.

  Czy Mercedesy są nadal produkowane w Niemczech?

Wnioski

Jeśli zastanawiacie się, czy Mercedes może przejechać przez myjnię, to tak, może. Jedynymi modelami Mercedesa, które nie mogą przejechać przez myjnię są modele Mercedes GLS produkowane od 2020 roku wstecz. Ponieważ te Mercedesy posiadają funkcję Smartkey, nie są one skuteczne w myjni automatycznej.

Poza modelami Mercedes GLS wyprodukowanymi przed rokiem 2020, wszystkie pozostałe modele Mercedesa mogą bez problemu przejechać przez myjnię. Należy jednak pamiętać, aby wybrać odpowiedni typ myjni automatycznej dla swojego Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z