Czy można uruchomić Teslę?

Tesla to zaawansowana marka samochodów elektrycznych z jednymi z najlepszych technologii motoryzacyjnych na rynku. Ale jak zwykłe samochody, Tesla również może niespodziewanie zabraknąć soku. Czy można więc uruchomić Teslę, jeśli jej bateria padnie?

Tak, można uruchomić Teslę za pomocą silnika spalinowego, ale nie inny pojazd elektryczny. Wystarczy zapewnić, aby podłączyć Tesla zgodnie z zaleceniami producenta i mieć wystarczająco dużo energii, aby zabrać Cię do następnej stacji ładowania lub sieci supercharger.

Niemniej jednak, jak wspomniano powyżej, nie powinieneś uruchamiać Tesli przy użyciu innego pojazdu elektrycznego lub Tesli. Ryzykujesz uszkodzenie baterii Tesli na dobre, której wymiana jest bardzo kosztowna. Alternatywnie, możesz również użyć rozrusznika litowo-jonowego, aby uruchomić swoją Teslę.

Jak uruchomić Teslę

Krok 1: Zacznij od przygotowania rozrusznika 12V.

Krok 2: Następnie wysuń osłonę ucha holowniczego naciskając na górną prawą część osłony, aż wepchnie się do środka, a następnie pociągnij osłonę w swoją stronę. To jest lokalizacja haka holowniczego.

Krok 3: W zależności od marki i modelu Tesla, zauważysz dwa przewody podłączone do oka holowniczego pokrywy, lub będą one wewnątrz otworu i będzie zmuszony do wyciągnięcia ich ostrożnie.

Krok 4: Weź 12V jump starter’s czerwony przewód dodatni i podłącz go do Tesla’s czerwony przewód dodatni. Zrób to samo dla czarnego kabla.

Krok 5: Zatrudnij moc z rozrusznikiem do pop bagażnik Tesli otwarte

Krok 6: Po otwarciu bagażnika, odłącz czarny, a później czerwony przewód.

Krok 7: Następnie połącz przewody z powrotem do pokrywy oka holowniczego i umieść pokrywę holowniczą, umieszczając przewody w otworze. Następnie wyrównaj pokrywę do pozycji, zaczynając od lewego dolnego rogu i wciśnij ją na miejsce.

  Czy powinienem kupić używaną Teslę?

Krok 8: Zdejmij duży plastikowy panel zakrywający akumulator. Zobaczysz czarny panel wlotu kabiny, który możesz łatwo usunąć pociągając do góry.

Krok 9: Podłącz czerwony przewód do czerwonego zacisku akumulatora, a czarny ujemny do czarnego ujemnego zacisku.

Krok 10: Włącz zewnętrzne zasilanie i poczekaj około 10 minut, aż samochód włączy swoje komputery. Po pewnym czasie zobaczysz, że ekran dotykowy Tesli włączy się.

Krok 11: Daj mu trochę czasu na naładowanie, a następnie odłącz go, zaczynając od czarnego kabla, a później czerwonego.

Krok 12: Zainstaluj czarne panele, które usunąłeś wcześniej, wskakując je z powrotem na swoje miejsce. Zawsze upewnij się, że panele są prawidłowo wyrównane przed wciśnięciem, ponieważ mogą one szybko pęknąć.

Krok 13: Wreszcie, jeździć do najbliższej stacji ładowania i naładować Tesla. Kiedy bateria 400V zostanie w pełni naładowana, rozpocznie się ładowanie baterii 12V.

FAQ

Dlaczego silnik Tesli nie może być użyty do rozruchu silnika spalinowego?

Silnik Tesli nie może być użyty do rozruchu innej Tesli lub silnika spalinowego, ponieważ nie ma mocy wymaganej do rozruchu innego samochodu. Ponadto akumulatory Tesli lub samochodów elektrycznych mają niskie napięcie, co może skończyć się uszkodzeniem samochodu, jeśli użyjesz go do uruchomienia innego samochodu.

Jakie inne alternatywy mogę użyć do rozruchu mojej Tesli oprócz innego zwykłego silnika samochodowego?

Jeśli bateria Twojej Tesli padnie w środku niczego, nadal możesz uruchomić swój samochód, nawet jeśli w pobliżu nie ma żadnego samochodu. Jednakże, aby to się stało, będziesz musiał mieć pod ręką litowo-jonowy jump starter. Ten jump starter jest dostarczany z kablami do rozruchu samochodów.

  Tesla VS Jaguar - Który jest lepszy?

Tak więc, czy jesteś właścicielem Tesli lub tradycyjnego samochodu ICE, możesz użyć litowo-jonowego rozrusznika do uruchomienia swojej martwej baterii. Wystarczy zapewnić, aby podłączyć go prawidłowo i uruchomić samochód. Jest to doskonała alternatywa, ponieważ nie potrzebujesz innego samochodu, aby uruchomić swój samochód.

Co się stanie, gdy Tesli zabraknie energii?

Zanim baterie Tesli całkowicie umrą, samochód zacznie od zasugerowania najbliższych stacji ładowania lub sieci Supercharger. Co więcej, poinformuje Cię również, kiedy Twój samochód wyczerpie zasięg i gwałtownie się zatrzyma, jeśli nie naładujesz baterii.

Następnie Tesla zacznie od zwolnienia do około 15 mil na godzinę. Powiadomi również kierowcę, że nie będzie w stanie jechać w najbliższym czasie, zanim się zatrzyma i zaparkuje przy drodze. Gdy tak się stanie, będziesz zmuszony zadzwonić po pomoc drogową Tesli, jeśli jesteś w zasięgu. Jeśli jednak nie, będziesz musiał zadzwonić po lawetę.

Ważne jest, aby nie eksploatować baterii Tesli poniżej 20%. To nie tylko uszkadza baterię, ale także wpływa na jej długowieczność. Tak więc, jeśli zamierzasz podróżować daleko lub masz wiele spraw do załatwienia z samochodem, ważne jest, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo soku w samochodzie, aby trwać swoją podróż (y).

Ile kosztuje wymiana baterii Tesli?

W 2019 roku Elon Musk twierdził, że wymiana modułów baterii będzie kosztować około 5 000 do 7 000 USD. Należy pamiętać, że jest to koszt modułów baterii, a nie kompletnego zestawu baterii. Tak więc, w zależności od baterii zamontowanej w Twoim samochodzie, pojedynczy pakiet baterii może zawierać nawet 16 modeli, co jest dość kosztowne.

  Tesla VS Bugatti - która lepsza?

Czy Tesla jest dostarczana z akumulatorem 12V?

Tak, Tesla jest dostarczana z akumulatorem 12V. W przeciwieństwie do głównego akumulatora trakcyjnego Tesli, który jest akumulatorem 400V, akumulator 12V zasila systemy pomocnicze w Tesli. Niektóre z tych funkcji obejmują poduszki powietrzne, reflektory, otwierane drzwi, układ hamulcowy ABS, silniki wycieraczek, wentylatory, AC, nagrzewnicę, pompy płynu do spryskiwaczy i wiele innych.

Zadaniem głównego akumulatora trakcyjnego jest napędzanie silnika. Akumulator 12V zasila więc najważniejsze elementy elektroniczne i pomocnicze. Akumulator 12 V jest bardzo ważny, ponieważ główny akumulator trakcyjny zwykle wyłącza się w razie wypadku. W rezultacie, akumulator 12V jest tym, który uruchamia poduszkę powietrzną i światła awaryjne.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiałeś się, czy możesz uruchomić Teslę, czy nie, nie musisz się już martwić. Tesla może zostać uruchomiona przez samochód z silnikiem spalinowym, ale nie przez inną Teslę lub samochód elektryczny. Na dodatek, jest to również jumpstarted przez litowo-jonowy jump starter, który jest łatwy w utrzymaniu i użyciu.

Rozruch Twojej Tesli przy użyciu innej Tesli lub pojazdu elektrycznego może spowodować uszkodzenie silnika. Dzieje się tak, ponieważ Tesle i inne pojazdy elektryczne mają akumulatory o niskim napięciu, którym brakuje mocy potrzebnej do uruchomienia innego samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z