Dlaczego używane Volvo jest tak tanie?

Zakup luksusowego samochodu używanego, takiego jak używane Volvo, może być dobrym pomysłem niż zakup nowego samochodu klasy średniej. Dzieje się tak dlatego, że są one wyposażone w bardziej zaawansowane i bezpieczne funkcje niż konwencjonalne samochody. Ale dlaczego używane Volvo jest tak tanie?

Używane Volvo są tanie, ponieważ są drogie w naprawie i utrzymaniu. Po drugie, znalezienie części zamiennych Volvo do używanych starszych samochodów jest dość trudne. Dodatkowo, samochody Volvo są wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji, które mogą się zepsuć. Wreszcie, Volvo szybciej się niszczą, ponieważ nie są wyposażone w materiały najwyższej jakości.

Jednak należy się tego spodziewać, ponieważ samochody Volvos to samochody luksusowe. Większość luksusowych samochodów nie zachowuje swojej wartości, ponieważ z wiekiem stają się one coraz droższe. Dlatego, jeśli chcesz kupić używane Volvo, wiedz, że otrzymasz tańszą ofertę, ale koszty utrzymania będą nieco wyższe niż w przypadku nowego Volvo.

Oto niektóre z powodów, dla których używane Volvo jest niedrogie:

Kosztowne naprawy i konserwacja

Podobnie jak w przypadku wielu luksusowych samochodów, również Volvo wymaga kosztownej konserwacji i napraw. Co więcej, koszty napraw i konserwacji rosną wraz z wiekiem samochodu. Jeśli więc kupujesz starszy samochód, oznacza to, że powinieneś spodziewać się większej ilości i kosztowniejszych napraw niż wtedy, gdy samochód był nowy.

Średni roczny koszt naprawy Volvo wynosi około 1500 dolarów. Ale jeśli samochód jest 3+ lat, spodziewać się wydać jeszcze więcej. Na przykład, możesz mieć do czynienia z problemami ze skrzynią biegów, awarią silnika i wiele innych. Takie naprawy są kosztowne i dlatego większość używanych samochodów Volvos z przebiegiem co najmniej 100 000 mil jest tania.

  Które z nich jest bezpieczniejsze: Volvo czy Audi?

Trudność w znalezieniu części zamiennych

Innym powodem, dla którego Volvo jest tanie jest to, że znalezienie części zamiennych do Volvo jest dość trudne. Wynika to z faktu, że centra serwisowe Volvo są słabo rozproszone po całym świecie, co sprawia, że zamawianie części Volvo z zagranicy jest dość drogie i kłopotliwe.

Dlatego też, jeśli masz starszy używany samochód Volvo, znalezienie części zamiennych może być jeszcze większym wyzwaniem. I nawet jeśli istnieją części na rynku wtórnym, nie są one tak trwałe jak oryginalne części oferowane przez Volvo. Jeśli nie chcesz wymieniać części po krótkim czasie, powinieneś rozważyć zakup części z rynku wtórnego.

Łatwo się psują

Jeśli już kiedyś posiadałeś luksusowy samochód, to wiesz, jak łatwo może się on zepsuć. Volvo nie jest wyjątkiem, ponieważ jest wyposażone w wiele zaawansowanych i technologicznych funkcji. W rezultacie nawet mały wypadek może sprawić, że samochód będzie miał problemy.

Dlatego właśnie większość właścicieli luksusowych samochodów nie pozostaje przy nich na długo. Większość z nich sprzedaje swoje samochody po 3 do 5 latach posiadania. Kiedy kończy się gwarancja, nie muszą się martwić o wysokie koszty napraw i konserwacji.

Mając to na uwadze, właściciele luksusowych samochodów chętnie sprzedają swoje auta niemal za połowę ceny, dzięki czemu są one tańsze. To dlatego Volvo i inne luksusowe samochody są tak tanie w porównaniu z nowymi modelami.

Samochód niszczy się szybciej

Jedną z niepokojących rzeczy związanych z posiadaniem starszego modelu Volvo jest to, że szybciej się psuje. W porównaniu z Mercedes-Benz, Audi czy BMW, wnętrza Volvo niszczą się szybciej, przez co są nieco tańsze niż inne luksusowe samochody.

  Czy części Volvo są drogie?

Dlatego, jeśli zamierzamy kupić używany model Volvo, należy sprawdzić jego wnętrze, ponieważ nie chcemy wylądować w samochodzie z siedzeniami lub konsolą w złym stanie. Ale przy odpowiedniej konserwacji większość Volvo będzie miała ładne wnętrza nawet po przejechaniu ponad 100 tys. mil.

FAQ

Czy używane Volvo to dobry samochód?

Oczywiście, że tak. Używane Volvo to dobry samochód, o ile kupuje się go od właściwej osoby. Poza tym należy wziąć pod uwagę model i rocznik samochodu, który kupujemy, ponieważ niektóre modele nie są niezawodne. Jeśli jednak kupujesz Volvo, które ma 3 lata lub więcej, powinieneś oczekiwać, że będzie ono średnio niezawodne.

Czy używane Volvo jest tańsze w utrzymaniu niż BMW i Audi?

Tak, używane Volvo jest znacznie tańsze w utrzymaniu niż BMW i Audi. BMW jest jedną z najdroższych marek samochodów luksusowych w utrzymaniu. Audi plasuje się tuż za nim, natomiast Volvo należy do najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych. Dotyczy to zarówno samochodów nowych, jak i używanych. Tak więc na utrzymanie Volvo trzeba wydać mniej pieniędzy niż na utrzymanie używanego Audi lub BMW.

Kiedy w Volvo pojawiają się poważne problemy?

Jeśli zamierzasz kupić używany samochód Volvo, powinieneś sprawdzić przebieg, zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze. Większość Volvo zaczyna mieć problemy po przejechaniu 75 000 mil. Zdarza się jednak, że po przejechaniu 100 000 km pojawiają się poważne problemy. Należy więc ostrożnie podchodzić do zakupu Volvo, które ma ponad 100 000 km przebiegu.

  Czy Volvo produkuje minivana?

Nie oznacza to jednak, że używane Volvo z przebiegiem ponad 100 000 mil nie będzie trwałe. Wręcz przeciwnie, większość samochodów Volvo ma żywotność co najmniej 200 000 mil lub 20 lat. Chodzi nam o to, że koszty napraw i konserwacji będą wyższe, gdy Volvo przekroczy 100 tys. mil. Należy więc być przygotowanym.

Czy Volvo jest drogie w naprawie?

Tak, Volvo jest drogie w naprawie. Dzieje się tak dlatego, że Volvo to samochody luksusowe i wyposażone są w dodatkowe części, które wymagają dodatkowej opieki i konserwacji. Tak więc, jeśli samochód się zepsuje, koszt naprawy i konserwacji będzie również wyższy niż w przypadku samochodów konwencjonalnych.

Jakiego używanego modelu Volvo nie powinienem kupować?

Jeśli chcesz uniknąć częstych wizyt w warsztacie i dużych wydatków na naprawy i konserwację, trzymaj się z dala od używanego Volvo XC60. Ten crossover SUV ma kilka problemów, z którymi będziesz musiał się uporać. Jednak nie dotyczy to wszystkich modeli XC60, ale tylko modeli 2015, oraz 2019 do 2020.

Dlatego też, jeśli dostaniesz model Volvo XC60 wyprodukowany w 2014, 2016, lub 2018 roku, powinien być w porządku lub z mniejszą ilością problemów niż powyższe lata modelowe.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego używane Volvo są tanie, teraz już wiesz. Jak każdy inny luksusowy samochód, używane Volvo są tanie ze względu na wysokie koszty napraw i konserwacji, trudności ze znalezieniem części do napraw, łatwo się psują, a ich samochody szybciej się niszczą. Tak więc, zanim kupisz używany samochód Volvo, rozważ powyższe czynniki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z