Dodge Challenger SRT Hellcat Niezawodność

Dodge wyrobił sobie markę dzięki samochodom o wysokich osiągach, takim jak Challenger. Challenger to samochód typu muscle car, a SRT Hellcat jest jego wyczynową wersją. Samochód ten słynie z kształtu nadwozia i osiągów. Wystąpił także w dziesiątkach filmów i programów telewizyjnych.

Overview

Hellcat ma niezwykle miłosny dźwięk startu, który jest uwielbiany przez każdego entuzjastę motoryzacji. Posiada doładowany silnik o pojemności 6,2 l, który wytwarza 707 koni mechanicznych i może rozpędzić się od 0 do 60 mph w 3,6 sekundy. Ten sam silnik jest również używany w Dodge Charger SRT Hellcat i innych samochodach.

Niezawodność

Niezawodność jest często ważnym czynnikiem przy zakupie samochodu, ale nie jest to najważniejszy czynnik przy zakupie samochodu o wysokich osiągach. Mimo to Dodge jest marką niezawodną i należy do najbardziej niezawodnych marek samochodowych. Challenger ma świetny wynik niezawodności 88 na 100, a Hellcat będzie jeszcze bardziej niezawodny.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest również ważnym czynnikiem w określaniu niezawodności samochodu. Challenger ma solidne nadwozie, które wytrzymuje kolizje i świetnie wypadł w testach zderzeniowych. To pomogło mu uzyskać pełne 5 gwiazdek za bezpieczeństwo. Oprócz tego, posiada wiele funkcji wspomagających kierowcę, takich jak elektroniczna kontrola stabilności, wiele poduszek powietrznych, czujniki parkowania itp.

Stopa amortyzacji

Niższa stopa amortyzacji zwiększa niezawodność samochodu, ponieważ w ten sposób ludzie mogą uaktualnić swoje samochody poprzez sprzedaż starych. Challenger ma niską stopę amortyzacji 40%, nawet po 5 latach. Jest to bardzo dobry wynik jak na samochód sportowy.

Konserwacja i naprawy

Wysokie koszty utrzymania są często problemem dla właścicieli, ale samochody Dodge zazwyczaj mają niskie koszty utrzymania. Hellcat jest samochodem sportowym o wysokich osiągach, z tego powodu ma nieco wyższe koszty utrzymania niż zwykły Challenger. Co roku trzeba będzie wydać około 650 dolarów na jego konserwację.

  Audi A8 niezawodność

FAQ

Czy Dodge Challenger SRT Hellcat to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Dodge Challenger SRT Hellcat jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Dodge Challenger SRT Hellcat?

Dodge Challenger SRT Hellcat to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc Dodge’a Challengera SRT Hellcat i czy ma on turbo?

Dodge Challenger SRT Hellcat ma 797 koni mechanicznych i 707 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Supercharger Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 6.2 L Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Dodge Challenger SRT Hellcat?

16.2 stóp sześciennych ( 0,459 m3 )

Jak duży prześwit ma Dodge Challenger SRT Hellcat?

4,5 cala ( 11,43 cm )

Jaki typ kół posiada?

Dodge Challenger SRT Hellcat ma przednie koła z kutego aluminium 20 X 9,5 cala i tylne koła z kutego aluminium 20 X 9,5 cala.

Jak długo może wytrzymać Dodge Challenger Hellcat?

Żywotność Dodge’a Challengera zależy od czynników takich jak to, jak dobrze jest utrzymywany i jak dużo ma szczęścia. Jeśli dobrze dbasz o swój samochód i masz szczęście, będzie on trwał od około 200 000 do ponad 400 000 mil.

Czy Hellcaty mają dużo problemów?

Wielu właścicieli Hellcatów miało problemy z przewodami chłodnicy oleju. Stockowe przewody mogą nie być wystarczająco wytrzymałe, aby chronić wydajność Hellcata i mogą pęknąć, jeśli samochód jest prowadzony bardzo ostro.

  Dodge Challenger niezawodność

Czy można jeździć Hellcatem na co dzień?

Jest to dobry kierowca codzienny. 2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye jest czymś więcej niż tylko pojazdem, który produkuje 797 KM i 707 Lb-ft momentu obrotowego przez jego 6,2-litrowy silnik V8 z doładowaniem, ale jest również bardzo cywilizowany do codziennej jazdy.

Czy jazda Hellcatem jest trudna?

Ludzie, którzy jeździli Challengerem Hellcat uważają, że jest łatwy w prowadzeniu. Jest łatwiejszy niż inne modele o mniejszej mocy. Ale nawet przy mocnym wciśnięciu pedału gazu, auto prowadzi się prosto i gładko.

Jakie samochody mogą pokonać Hellcata?

Te podobne samochody są szybsze od Hellcata:

  • Ford Mustang Shelby GT500 (2013-2014)
  • Dodge Viper SRT-10 (2008-2010)
  • Chevrolet Corvette C7 Z06 (2014-2019)
  • Chevrolet Corvette C6 ZR-1 (2009-2013)
  • Ford Mustang RTR Spec 3 (2018-obecnie)
  • Ford Mustang ROUSH Stage 3 (2018-obecnie)

Czy Camaro jest szybsze od Hellcata?

Hellcat pokonał ćwierć mili w 11,33 sekundy, przy prędkości 122,76 mph. Camaro było w stanie minąć jego zderzak w 11,75 sekundy, przy 118,93 mph. Dystans pomiędzy amerykańskimi samochodami wyczynowymi wynosił mniej niż pół sekundy.

Dlaczego SRT Hellcat jest tak popularny?

Układ napędowy jest jednym z największych powodów, dla których każdy chciałby mieć Hellcata. Oba Hellcaty korzystają z 6,2-litrowego doładowanego HEMI V8, który został stworzony specjalnie dla nich. Można go również dostać jako silnik do przewozu ładunków.

Czy Hellcat to supersamochód?

Ferrari twierdzi, że supersamochód może być zdefiniowany jako prędkość i ekskluzywność. Top Gear uważa, że supersamochody muszą przekraczać ograniczenia tego, co samochód jest w stanie zrobić. Car and Driver w latach 60-tych twierdził, że supersamochody to tylko najszybsze muscle cars. Hellcat jest supersamochodem według Car and Driver i AMC.

  Niezawodność BMW serii 1

Jaki ma silnik?

Dzięki śmiałej stylistyce i nowoczesnej mocy Dodge Challenger nadal pozostaje klasykiem. Challenger SRT, Hellcat jest napędzany przez doładowany silnik 6.2L HEMI V8, który produkuje do 717 koni mechanicznych.

Czy to samochód dla miłośników muscle car?

Jest to z pewnością samochód dla nabywców muscle car.

Czy Hellcat jest wyposażony w skórzane siedzenia?

O tak, jest wyposażony w skórzane siedzenia. Luksusowe skórzane fotele są zaprojektowane tak, aby dopasować się do kształtu Twojego ciała i zapewnić luksusowy komfort. Wygodne fotele Challengera Hellcat sprawią, że będziesz chciał do niego wrócić.

Czy Dodge Challenger ma 4 miejsca siedzące?

Dodge Challenger może pomieścić pięć osób. Mimo że przednie fotele są dobrze rozmieszczone, aby umożliwić długie podróże, grube tylne słupki mogą ograniczać widoczność do tyłu. Challenger wyróżnia się na tle innych samochodów tej klasy przestronnością drugiego rzędu i możliwością wygodnego pomieszczenia dorosłych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z