Dodge Dart Niezawodność

Dodge jest znany z samochodów z wyższej półki, takich jak Charger i Challenger. Jednak Dart był budżetowym kompaktowym 4-drzwiowym sedanem stworzonym do codziennego użytku i niezawodności. Samochód ma kilka dobrych wyglądów, a wnętrze jest również atrakcyjne dla używanego samochodu. Został on wycofany z produkcji w 2016 roku, ale nadal jest dostępny na rynkach starych samochodów.

Przegląd

Dart został wprowadzony w 2012 roku z myślą o dobrym daily drive z wieloma funkcjami. podczas swojej produkcji miał wiele poziomów wykończenia. Istniały trzy rodzaje silnika z 2,0 L I4 silnik, 1,4 L turbo silnik, i 2,4 L I4 silnik. Pojawił się zarówno w ręcznych jak i automatycznych systemach transmisji. Samochód posiada również dobry system infotainment.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest zawsze ważne, ponieważ jest to, ponieważ dobre niezawodne samochody powodują mniej problemów i kosztują mniej pieniędzy. Dodge słynie z samochodów sportowych, ale ostatnio z pewnością poprawił swoją ocenę niezawodności. Zostały one nazwane w top 10 listy niezawodności przez Consumer Reports.
Dart został wprowadzony w celu uzyskania niezawodności, ale nie jest to najlepsza niezawodna opcja. J.D Power ocenił jego niezawodność tylko 3 gwiazdki na 5 możliwych. Ogólnie rzecz biorąc, ma poniżej średniej wynik niezawodności z powodu wielu problemów zgłaszanych przeciwko silnikowi samochodu.

Bezpieczeństwo

Wynik niezawodności może nie jest najlepszy w przypadku modelu Dart, ale funkcje bezpieczeństwa i oceny są najwyższej klasy. Jest to 5-gwiazdkowy samochód bezpieczeństwa, z jego nazwą w IIHS 'Top Safety Pick w 2012 roku. Samochód posiada wiele funkcji, w tym standardowe 10 poduszek powietrznych, system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania, system wspomagania ruszania pod górę, system wspomagania parkowania, kontrolę trakcji itp.

  BMW M6 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Dart został wycofany z produkcji, więc pewne jest, że kupisz starego Darta. W zależności od stanu, trzeba by było poświęcić około 600 dolarów rocznie na wszystkie jego konserwacje. Części nie są najdroższe, ale są duże szanse, że samochód będzie wymagał napraw.

FAQ

Czy Dodge Dart to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Dodge Dart jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Dodge Dart?

Dodge Dart to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mid-Size Cars

Jaka jest moc Dodge’a Dart i czy ma on turbo?

Dodge Dart ma 184 KM i 174 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.4 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Dodge Dart?

13,1 stóp sześciennych ( 0,371 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Dodge Dart ma 17 X 7,5 calowe aluminiowe koła przednie i 17 X 7,5 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Dodge Dart ma dużo problemów?

Dodge Dart z 2013 roku był pierwszym, który został wypuszczony na rynek. Ten model miał najwięcej skarg na CarComplaints.com. Otrzymano prawie 400 skarg, z których większość obracała się wokół problemów ze skrzynią biegów i zawieszeniem. Problemy ze skrzynią biegów dotyczyły średnio około 37 000 mil, a koszt naprawy wynosił około 700 dolarów.

  Cadillac CT5 Niezawodność

Co jest nie tak z Dodge Darts?

Niektórzy kierowcy zgłaszali problemy ze sztywnym układem kierowniczym i hamulcowym, które pojawiają się znikąd. Te problemy z prowadzeniem pojazdu zostały powiązane z niskim ciśnieniem oleju, wadliwie działającymi czujnikami i wadliwym okablowaniem. Niektóre pojazdy, których dotyczy problem, otrzymały również aktualizację oprogramowania komputera silnika.

Ile mil może przejechać Dodge Dart?

Dodge Dart wytrzyma średnio od 140 000 do 170 000 mil. Dodge Dart musi być zabrany do warsztatu około 0,29 razy w roku kalendarzowym na nieplanowane naprawy. Istnieje 13% szans, że wystąpi w nim poważny problem.

Czy Dodge Dart to dobry samochód używany?

Model 2015 Dart to dobry wybór wśród używanych samochodów kompaktowych. Sportowe prowadzenie Darta sprawia, że jest to samochód dający wiele radości z jazdy. Oba rzędy siedzeń zapewniają wystarczającą ilość miejsca na głowę i nogi.

Czy Dodge Dart ma problemy z przekładnią?

W modelu Dart zostały zgłoszone problemy z przekładnią. Właściciele zgłaszają, że ich samochody mają trudności z przejściem z parkowania do jazdy. Może to być spowodowane problemem ze skrzynią biegów lub łącznikiem pomiędzy dźwignią zmiany biegów a skrzynią.

Który silnik Dodge Dart jest najlepszy?

Najlepszym silnikiem Darta pod względem mocy jest 2,4-litrowy, czterocylindrowy Tigershark. Silnik ten produkuje 184 KM i 171 funtów i moment obrotowy. Silnik o pojemności 2,4 litra można zamówić z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, w zależności od poziomu wykończenia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z