Hyundai nie startuje – przyczyny i jak to naprawić

Hyundai był na rolce ostatnio ze względu na oferowanie naprawdę dobrze wyglądające i adamantly zdolne i dobrze wyposażone samochody, które często zacierają granice między przystępnej i bardziej premium koniec rynku. Jeśli chodzi o niezawodność, Hyundai jest jedną z najbardziej niezawodnych marek dzisiaj, co oznacza, że oferują solidne samochody, które są zbudowane, aby trwać.

W tym artykule skupimy się na tym, dlaczego Hyundai nie zacznie – przyczyny i jak to naprawić. Na początek musimy porozmawiać o baterii, ponieważ problemy z baterią stanowią większość powodów, dla których Hyundai nie chce się uruchomić. Obejmują one albo słaby lub całkowicie wyczerpany akumulator, ale mogą być również spowodowane przez korozję gromadzącą się na górze zacisków akumulatora.

Drugim powodem jest wyczerpana bateria z pilota, która nie może być rozpoznana przez samochód, a tym samym nie pozwoli na uruchomienie samochodu. Alternator i rozrusznik są tak samo ważne jak akumulator, jeśli chodzi o zasilanie samochodu, dlatego też należy się im przyjrzeć.

Świece zapłonowe i skrzynka bezpieczników może być czasami powodem, dla którego Hyundai nie rozpocznie, ale nie często. Wreszcie, musimy również mówić o pompie paliwowej i filtrach paliwa, które mogą się zatkać i dlatego nie są w stanie dostarczyć żadnego paliwa do silnika.

Problemy z akumulatorem

Wszystkie modele Hyundai są wyposażone w specjalny akumulator 12 V, którego zadaniem jest zasilanie samochodu i dostarczanie energii do akcesoriów samochodowych i innych niezbędnych systemów. Jeśli bateria padnie, samochód nie otrzyma żadnej energii elektrycznej, a tym samym nie uda się go uruchomić. Pamiętaj, aby znaleźć multimetr do testowania wyjścia baterii, jeśli czyta 12-13 woltów, wszystko jest w porządku. Jeśli czyta więcej lub mniej, akumulator jest uszkodzony.

  Najczęstsze problemy z Hyundai ix20

Ponadto, pamiętaj, aby sprawdzić zaciski akumulatora za wszelkie oznaki korozji, ponieważ mogą one również zablokować przejście energii elektrycznej z akumulatora do samochodu. Jeśli znajdziesz jakieś, odłącz akumulator najpierw, a następnie oczyść korozję z dedykowanym środkiem do czyszczenia akumulatorów przed testowaniem i ponownym podłączeniem akumulatora.

Problemy z silnikiem rozrusznika i alternatorem

Rozrusznik znajduje się między silnikiem a alternatorem i jest przeznaczony do uruchomienia silnika. Jako takie, jeśli nie słyszysz silnika korby po przekręceniu klucza, są szanse, że silnik rozrusznika jest winien, a zatem będzie musiał być wymieniony.

Alternator działa w tandemie z akumulatorem, co oznacza, że jeśli Twój akumulator jest martwy, może to być spowodowane tym, że alternator nie ładuje go w ruchu. Aby to sprawdzić, należy uruchomić samochód za pomocą kabli. Jeśli samochód później zatrzyma się lub straci moc elektryczną, winny jest alternator i należy go wymienić, zanim całkowicie zabije baterię.

Problemy z baterią z pilota

Wszystkie współczesne modele Hyundai wyposażone są w pilot zamiast zwykłego klucza, co oznacza, że posiadają również funkcje bezkluczykowego wejścia i wyjścia. Te nie będą w stanie działać, jeśli bateria pilota jest martwa, co oznacza, że należy wymienić baterię pilota, jeśli chcesz, aby samochód rozpoznał, że klucz jest wewnątrz pojazdu.

Jeśli masz również standardowy klucz ostrze, spróbuj uzyskać dostęp do samochodu w ten sposób. Następnie pamiętaj, aby włożyć klucz ostrzowy do stacyjki i spróbować włączyć silnik. Jeśli samochód ruszy, problem jest z baterią twojego breloczka, jeśli nie, to coś innego wydaje się być problemem.

  Hyundai Ioniq 5 Elektryczny Niezawodność

Skrzynka bezpieczników i świece zapłonowe

Skrzynka bezpieczników i świece zapłonowe rzadko są powodem, dla którego Hyundai nie chce zapalić, ale powinny być sprawdzone, jeśli wszystkie powyższe nie pomogły. Skrzynka bezpieczników znajduje się zazwyczaj w bagażniku pojazdu i mieści wszystkie bezpieczniki używane do utrzymania systemów elektrycznych samochodu w bezpiecznym stanie w przypadku zwarcia lub spalenia bezpiecznika.

Jeśli tak jest, należy wymienić bezpiecznik na taki, który oferuje ten sam amperaż. Ponadto, jeśli świece zapłonowe ulegną rozregulowaniu i spaleniu, można wymienić te dwie. Jeśli tylko jedna świeca zapłonowa jest uszkodzona, samochód powinien ruszyć, ale powinien również zapalić. Jeśli więcej świec zapłonowych jest martwych, samochód prawdopodobnie w ogóle nie ruszy.

Fuel System Issues

Ostatnie dwa problemy, które zamierzamy omówić to zatkane filtry paliwa i wadliwa pompa paliwowa. Jeśli nie uda się wymienić filtrów paliwa w razie potrzeby, mogą one zablokować przepływ paliwa do silnika, co doprowadzi do tego, że samochód nie będzie chciał zapalić.

Z drugiej strony, jeśli pompa paliwowa jest winny, nie będzie w stanie wysłać żadnego paliwa do i tak będzie również prowadzić do samochodu nie chce się uruchomić. Nie są one zbyt częste, ale czasami mogą się zdarzyć.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai produkuje niezawodne samochody?

Według badania niezawodności WhatCar z 2019 roku, Hyundai wygrał z wynikiem 95,7%, co uplasowało go na szczycie branży samochodowej. Badanie J.D. Power z 2022 roku również plasuje Hyundai, Kia i Genesis jako najbardziej niezawodne marki samochodowe. Jeśli chodzi o Consumer Reports, tylko Santa Fe nie jest oceniany jako najlepszy z całej linii Hyundai.

  Hyundai Tucson vs Subaru Forester - który jest lepszy?

Dzięki tym wynikom można łatwo stwierdzić, że Hyundai produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów.

Ile kosztuje akumulator Hyundai?

W zależności od rozmiaru, mocy, modelu i typu, akumulator Hyundai powinien kosztować od 50 do 250 dolarów. Jest to uważane za normalną cenę za wymianę akumulatora, ale należy sprawdzić, czy gwarancja obejmuje również nowy akumulator.

Czy powinienem kupić Hyundai?

W 2022 roku Hyundai jest jedną z najłatwiejszych do polecenia marek, ponieważ Hyundai oferuje obecnie wiele imponujących samochodów, takich jak Ioniq 5, Ioniq 6, Tucson, Sonata i Elantra. Wszystkie z nich cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są w dobrej cenie, dobrze wyposażone, świetnie wyglądają i są naprawdę niezawodne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z