Hyundai Tucson vs Subaru Forester – który jest lepszy?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Świat kompaktowych crossoverów jest pełen dziesiątków różnych opcji i często trudno jest zdecydować, który z nich kupić. Zarówno Hyundai Tucson jak i Subaru Forester znajdują się w czołówce tego segmentu, ponieważ na większości rynków sprzedają się naprawdę dobrze. A więc Hyundai Tucson vs Subaru Forester – który jest lepszy?

Jeśli chodzi o wybór silnika, obie te marki zapewniają, ale Subaru nie wypada w niektórych aspektach, które zamierzamy wymienić w tym artykule. AWD jest w standardzie we wszystkich modelach Forester, co jest ogromnym plusem w stosunku do standardowego FWD Tucsona. Design-wise, to naprawdę nie jest porównanie w ogóle, jak Tucson wydaje się bardziej spójne i atrakcyjne doświadczenie.

Wrażenia z jazdy są bardzo różne między tymi dwoma samochodami, ale oba zapewniają to, co codzienny kierowca musi robić najlepiej. Niezawodność jest doskonała w obu przypadkach, ale jeden z nich jest lepszy od drugiego. Jeśli chodzi o ceny, te dwa są naprawdę podobne w całym. Praktyczność jest mieszana, ponieważ Tucson jest lepszy w niektórych aspektach, podczas gdy Forester bierze go w innych.

W sumie te dwa są naprawdę blisko siebie, ale dałbym znaczną przewagę Tucsonowi, ponieważ w jakiś sposób lepiej przedstawia obraz tego, czym powinien być współczesny crossover SUV. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

Hyundai Tucson

Z ceną wyjściową około 27,000 dolarów, Tucson wydaje się być naprawdę dobrze wycenionym SUV-em. Dobrze wyposażone modele są prawdopodobnie ustawić cię z powrotem na około 10.000 dolarów lub więcej, ale te będą pochodzić z całą gamę smakołyków. Silniki są ograniczone do dwóch, benzyna 1,6L 4-cylindrowy z 150 KM lub wersja hybrydowa z tym samym silnikiem 1,6L, ale z 230 KM do 265 KM.

  Czy Hyundai i40 jest dobrym samochodem?

FWD jest standardem z Tucson, i tak jest 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów w większości rynków na całym świecie. Design jest gdzie Tucson naprawdę zrobił różnicę w tym segmencie, ponieważ wprowadził coś, czego tak naprawdę nie widzieliśmy wcześniej. Z uderzającymi malowniczymi liniami nadwozia, niezwykle futurystycznymi światłami i świetnie wyglądającym wnętrzem, naprawdę trudno jest zarzucić sposób, w jaki Tucson wygląda wewnątrz i na zewnątrz.

Niezawodność jest oceniana przez J.D. Power na 88/100, co oznacza, że Tucson jest pod tym względem znakomity, a dokładnie prawie wiodący w klasie. Tucson nie próbuje być samochodem terenowym ani sportowym, co oznacza, że prowadzi się bezpiecznie, bezproblemowo i naprawdę przewidywalnie. Otrzymuje całkiem sporo najnowszych rozwiązań technicznych i przez wiele osób jest zdecydowanie uznawany za punkt odniesienia w tym segmencie.

Praktyczność jest duża, ponieważ oferuje jeden z największych bagażników w tym segmencie, podczas gdy przestrzeń siedząca jest dobra. Widoczność jest świetna, Tucson ma wiele cech przyjaznych rodzinie, a silnik 1.6L może zwrócić do 29MPG, podczas gdy model hybrydowy może zwrócić do 40MPG łącznie.

Subaru Forester

Subaru Forester zaczyna się od około tysiąca dolarów lub więcej niż Tucson, ale dobrze wyposażone modele są tańsze niż dobrze wyposażone modele Tucson. W tej cenie można wybierać między modelem hybrydowym z 4-cylindrowym silnikiem 2.0L o mocy 150 KM i maksymalnym wyniku 35MPG lub parą 4-cylindrowych silników Boxer o mocy do 254 KM i 27MPG.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i20

Pod względem stylistycznym Forester nie wygląda na nic szczególnego, ponieważ podąża za znanym językiem projektowania Subaru. Samochód nie przyciąga uwagi, co oznacza, że jest stosunkowo konserwatywnie zaprojektowany. Wnętrze jest nieco bardziej odważne, ale nie ma się czym szczególnie chwalić. Forester prowadzi się naprawdę dobrze dzięki systemowi AWD, który jest w standardzie oraz skrzyni CVT.

Niezawodność oceniana jest na 80/100, co plasuje go nieco za Tucsonem, ale wciąż wyprzedza większość samochodów. Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ Forester jest na poziomie porównywalnym z Tucsonem. Jednak przestrzeń bagażnika jest ograniczona do 70 stóp sześciennych, czyli mniej niż w Tucsonie.

Forester jest znacznie lepszym samochodem w terenie, ponieważ stosuje również bardziej utylitarne podejście. Forester potrafi zejść na dół i zabrudzić się o wiele lepiej niż Tucson, co czyni go wiarygodnym samochodem na zimę.

Verdict- The Hyundai Tucson is better

Po pierwsze, Tucson dostaje bardziej wyrafinowane, ekologiczne i wydajne silniki, które o wiele lepiej pasują do tego typu samochodów. Nawet jeśli trzeba dodatkowo zapłacić za system AWD, Tucson oferuje bardziej obiecujący układ napędowy/napędowy. Pod względem stylistycznym Tucson prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, co nie zdarza się często w przypadku większości crossoverów.

Wrażenia z jazdy są lepsze w przypadku Forestera, ponieważ jest to samochód o większych możliwościach, ale większości ludzi to nie obchodzi. Forester oferuje więcej miejsca na głowę z przodu, ale mniej z tyłu. Przestrzeń na nogi jest lepsza z Tucsonem z tyłu, podczas gdy Forester bierze go z lepszą przestrzenią na nogi z przodu.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i30

Niezawodność jest lepsza w Tucsonie, technologia jest lepsza w Tucsonie, a przyjazność dla rodziny jest również lepsza w Tucsonie. Bez względu na to, jak to pokroić, Tucson wydaje się być ogólnie lepszym samochodem.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Tucson jest bezpieczniejszy od Subaru Forester?

Oba te samochody otrzymały nagrody IIHS „Top Safety Pick Plus”, ponieważ oferują świetne systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Niektóre z tych danych sugerują, że Forester jest nieco lepszy w zakresie ochrony przed zderzeniami, ale nie o tyle, aby była to znacząca różnica.

Czy Hyundai Tucson jest bardziej komfortowy niż Subaru Forester?

Hyundai Tucson jest nieco bardziej komfortowy niż Subaru Forester dzięki lepszej izolacji akustycznej. Nie znaczy to, że Forester nie jest wygodny, ale te dwa z pewnością nie są na tym samym poziomie. Tucson jest również znacznie bardziej aerodynamicznym SUV-em, co oznacza, że hałas drogowy jest znacznie mniej odczuwalny przy prędkościach autostradowych.

Czy Hyundai Tucson jest lepszym off-roaderem niż Subaru Forester?

Subaru bierze go, ponieważ pochodzi z AWD w standardzie i Subaru AWD jest znany jako jeden z, jeśli nie najlepszy system AWD, jeśli chodzi o trakcję. Można śmiało powiedzieć, że oba nie są przeznaczone do off-roadingu, ale jeśli miałbyś wybrać, zdecydowanie sugerujemy, aby przejść do Leśnika, ponieważ jest to bardziej zdolny samochód ogólnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z