Ile lat wytrzyma Tesla?

Ile lat wytrzyma Tesla?

Zakup luksusowego samochodu nie jest tani, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak długo samochód będzie służył, a także jakie są jego koszty utrzymania i napraw. A więc, jak długo wytrzyma Tesla?
Według prezesa Tesli, Elona Muska, Tesla może działać przez ponad milion lat. Oczywiście, nie jest to prawdą, ponieważ żaden samochód nie jest w stanie wytrzymać tak długo. Jednak żywotność pojazdów Tesli jest znacznie dłuższa niż większości pojazdów EV, a nawet ICE.
Nawet jeśli jest prawie niemożliwe, aby Tesla wytrzymała ponad milion lat, samochody Tesla mają jedną z najlepszych gwarancji na rynku. Tesla oferuje 8-letnią gwarancję, czyli dwukrotnie więcej niż większość pojazdów zasilanych gazem, które zazwyczaj posiadają 4-letnią gwarancję.
To, co sprawia, że Tesla jest bardziej wytrzymała niż inne pojazdy EV lub ICE, to fakt, że ma najlepszą baterię samochodową, która wytrzymuje dłużej. Dlatego, jak inne EV zepsuje się po kilku latach, Tesla będzie oferować konsumentom co najmniej dobre 8 lat użytkowania.
W przeciwieństwie do pojazdów zasilanych benzyną, EV nie potrzebują silników do pracy, co czyni je jeszcze bardziej trwałe. Oznacza to również mniej konserwacji i mniej napraw na przestrzeni lat. Dlatego właśnie pojazdy Tesli mają jedną z najlepszych wartości odsprzedaży wśród pojazdów luksusowych.

Jak długo wytrzymują akumulatory Tesli?

Jednym z największych lęków początkujących właścicieli samochodów elektrycznych jest to, że samochód nie będzie w stanie utrzymać ładunku. Tesla zmieniła to wszystko, tworząc baterie, które wytrzymują bardzo długo. Pierwsza Tesla Roadster nie wytrzymywała naładowania, ale to już dawno przeszłość.
Większość modeli Tesli jest wyposażona w baterie, które na jednym ładowaniu zapewniają moc na co najmniej 250 mil. Oczywiście, zależy to od modelu samochodu. Zasięg zależy również od sposobu jazdy i pojemności akumulatora.
Najdłuższy zasięg Tesli to około 402 mil na pełnym ładowaniu. Podobnie jak w przypadku pojazdów z silnikami spalinowymi, Tesla dostosowuje obecny zasięg mil w górę i w dół, w zależności od bieżących warunków jazdy. Na przykład, jeśli zrobisz kilka przystanków, wtedy zasięg drastycznie się zmniejszy.

  Mercedes EQC VS Tesla

Zasięgi dla różnych modeli Tesli na pełnym naładowaniu:

Model 3 Standard Range Plus – 250 mil
Model 3 Long Range – 322 mile
Model 3 Performance – 299 mil
Model S Long Range Plus – 402 mile
Model S Performance – 348 mil
Model X Long Range Plus – 351 mil
Model X Performance – 305 mil
Model Y Long Range Plus – 316 mil
Model Y Performance – 315 mil
Uwaga: Tesla planuje stworzyć baterię, która wytrzyma co najmniej 1 milion mil. To będzie wielki przełom i game-changer.

Gwarancja na baterie Tesli

Jedną z głównych rzeczy, które oddzielają Teslę od innych pojazdów EV i ICE, jest jej wyjątkowa gwarancja. Tesla oferuje 8-letnią gwarancję, która jest jedną z najlepszych. Tak więc, jeśli twój samochód się zepsuje lub ma problem, możesz się zrelaksować, wiedząc, że jest objęty przez co najmniej 8 lat.
Oto różne gwarancje dla różnych modeli Tesli:

  • Model 3 – 8 lat/ 120,000 mil
  • Model S – 8 lat/ 150 000 mil
  • Model X – 8 lat/ 150 000 mil
  • Model Y – 8 lat/ 120,000 mil

FAQ

Jak często Tesla się psuje?

Pojazdy Tesli rzadko się psują, dzięki niewielkiej ilości części, w które wyposażone są te samochody. Tesla ma w sumie 17 ruchomych części, w przeciwieństwie do normalnego pojazdu z silnikiem spalinowym, który ma co najmniej 200 części. W rezultacie samochody te rzadko się psują.
Większość wyjątkowo zaprojektowanych modeli Tesli została zbudowana od podstaw jako pojazdy akumulatorowo-elektryczne z myślą o pełnej zdolności do samodzielnej jazdy. W zależności od modelu, który posiadasz, być może będziesz musiał odwiedzić centrum serwisowe po 2 lub nawet więcej latach na pierwszy serwis.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Ile pieniędzy zaoszczędzisz, jeżdżąc Teslą?

Kiedy porównasz koszt jazdy Teslą i samochodem z silnikiem spalinowym (ICE), okaże się, że jest on o wiele tańszy. W zależności od tego, jak często ładujesz swój samochód, pełne naładowanie może kosztować Cię około 8 dolarów i może pokryć co najmniej 250 mil.
Przeciwnie, może trzeba będzie zapłacić około 20 dolarów za ICE, aby pokryć te same 250 mil. Jednak w przeciwieństwie do pojazdów benzynowych, pojazdy elektryczne nie wymagają wielu innych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju. W sumie, jeżdżąc Teslą zamiast ICE, możesz zaoszczędzić co najmniej 7000 dolarów rocznie.

Ile mil może przejechać Tesla na jednym ładowaniu?

Wszystkie modele Tesli mogą przejechać co najmniej 250 mil na jednym ładowaniu. Jednak pokonany dystans będzie również zależał od innych czynników, takich jak sposób jazdy, klimat okolicy i pojemność baterii. Najdłuższy zasięg, jaki obecnie zapewnia Tesla, to nieco ponad 402 mile na pełnym naładowaniu.
Inne rzeczy, które wpływają na zasięg baterii Tesli, to holowanie. Jeśli używasz Tesli do holowania kampera lub łodzi, spodziewaj się, że bateria pokona mniej mil niż normalnie. Ponadto, jazda Teslą w zimnym klimacie może zmniejszyć zasięg samochodu średnio o 41%.

Dlaczego poprzedni właściciele Tesli porzucili swoje samochody?

Większość poprzednich właścicieli Tesli pozbyła się swoich samochodów z powodu problemów z ładowaniem. Nawet jeśli te samochody można ładować z domu, to pełne naładowanie trwa dłużej niż w stacjach superchargerowych Tesli. Nie zawsze jednak możliwe jest ładowanie w superładowarkach Tesli podczas podróży.

  Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

Czy długowieczność ma znaczenie dla nabywców samochodów luksusowych?

Zazwyczaj nie. Nabywcy samochodów luksusowych kupują samochody ze względu na ich status i klasę. Jest to więc bardziej miara bogactwa i symbol statusu. To nie jest zazwyczaj przypadek z utylitarnych nabywców samochodów, którzy nabywają je z konieczności. W rzeczywistości, większość nabywców luksusowych samochodów nie trzymać się z ich samochodów na długo.
Dlatego nie powinno Cię dziwić, że niektórzy właściciele Tesli nie trzymają swoich samochodów dłużej niż trzy lata. Tesla to marka samochodów luksusowych, a cena podstawowego modelu zaczyna się od około 35 000 dolarów.

The bottom line

Oczekuj, że Twój samochód Tesla będzie służył przez co najmniej 8 lat lub więcej, zanim będziesz mógł pomyśleć o wymianie baterii. Nawet po tym okresie Twoja Tesla będzie nadal bardzo wydajna w działaniu i w dobrym stanie, o ile będziesz o nią dbał. Jednak moc akumulatora nie będzie już tak potężna i efektywna jak kiedyś.
Mówi się, że Tesla może wytrzymać ponad milion lat. Jest w tym trochę prawdy, pod warunkiem, że wymienisz baterię samochodu po 8 latach i będziesz aktualizował swoją jazdę za pomocą nowych aktualizacji oprogramowania. Prawdopodobnie będziesz musiał również uaktualnić sprzęt, aby uniknąć problemów z kompatybilnością.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z