Jak BMW X6 radzi sobie na śniegu?

Przed zakupem samochodu warto wiedzieć, czy będzie się on dobrze sprawował w Twoim klimacie i terenie. Niektóre samochody są dobre w terenie, podczas gdy inne doskonale sprawdzają się w warunkach śnieżnych. Inne samochody mogą być dobre w mieście, ale słabo sprawdzać się na pustyni. Niezależnie od tego, jak BMW X6 radzi sobie na śniegu?

BMW X6 doskonale radzi sobie na śniegu, ponieważ jest wyposażone w wydajny układ napędu na wszystkie koła. Układ AWD to doskonały układ napędowy na zimowe warunki, ponieważ przekazuje moc na wszystkie cztery koła jednocześnie. Dzięki temu, jeśli nawierzchnia jest śliska, samochód zyskuje dodatkową trakcję, która pozwala mu kontynuować jazdę.

Mimo że BMW X6 jest wyposażone w napęd AWD, kierowca musi zamontować opony zimowe lub śniegowe, aby zapewnić doskonałą trakcję. Opony śniegowe to nie to samo, co tradycyjne opony wyczynowe. Wynika to z faktu, że są one wykonane z gumy hydrofilowej, która pozostaje bardziej miękka i elastyczna w zimowej aurze.

Co sprawia, że BMW X6 jest idealnym samochodem na śnieżne lub zimowe warunki?

Doskonały układ napędowy

BMW jest znane z oferowania doskonałych wrażeń z jazdy. Jednak nie wszystkie BMW radzą sobie dobrze w śnieżnych warunkach. Nie jest tak jednak w przypadku BMW X6, ponieważ wszystkie jego modele są wyposażone w system napędu na wszystkie koła, który jest wyjątkowy w zimowych warunkach.

Niezależnie od tego, czy jest to bazowy model xDrive40i, czy też najwyższa wersja M50i, wszystkie one są wyposażone w system AWD oraz 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, które doskonale sprawdzają się w zimowych warunkach. Aby Twoje BMW X6 jeszcze lepiej radziło sobie na śniegu, wystarczy założyć do niego opony śniegowe.

Układ napędu na wszystkie koła lub xDrive, jak określa go BMW, przekazuje moc na wszystkie koła. W związku z tym, zamiast tylko przedniego lub tylnego zestawu opon, moc jest wysyłana do wszystkich czterech kół. W rezultacie wszystkie opony obracają się, zapewniając dodatkową trakcję w wyjątkowo śliskich warunkach.

  BMW Z4 VS Jaguar F Type - co jest lepsze?

Układ AWD odgrywa więc kluczową rolę w wydajności BMW X6 w warunkach śniegowych. A jeśli dodasz opony zimowe do swojego SUV-a Coupe, uzyskasz płynną i lepszą jazdę niż w przypadku samochodu z napędem na cztery koła (FWD lub RWD).

Prześwit pojazdu

Ponieważ BMW X6 jest SUV-em, ma doskonały prześwit. Modele BMW z niskim prześwitem są przyjemne w prowadzeniu, ale nie sprawdzają się na śniegu. Każdy samochód z prześwitem mniejszym niż 6 cali może przyprawić o ból głowy podczas jazdy po śniegu. Jednak nie jest tak w przypadku BMW X6.

BMW X6 ma 8 cali lub 212 mm prześwitu, jak większość SUV-ów. Dzięki temu jazda tym samochodem po zaśnieżonej drodze nie powinna być kłopotliwa. Jeśli połączysz doskonały prześwit, opony zimowe i system xDrive, otrzymasz samochód, który doskonale radzi sobie w warunkach śnieżnych.

Jak mogę poprawić osiągi BMW X6 na śniegu?

Opony zimowe

Pomimo tego, że BMW X6 posiada system AWD, nie wystarczy to do płynnej jazdy po zaśnieżonej drodze bez opon zimowych. Owszem, BMW X6 doskonale radzi sobie na suchej nawierzchni, ale nie da się tego powtórzyć na zaśnieżonej drodze z oponami o normalnych osiągach.

Aby zapewnić lepsze i bezpieczniejsze wrażenia z jazdy w zimowych warunkach, należy zmienić opony o wysokich osiągach na opony zimowe lub śniegowe. W odróżnieniu od tradycyjnych opon, te charakteryzują się specjalną mieszanką gumy, która wyjątkowo dobrze sprawdza się w zimnych warunkach. W przypadku zastosowania innych opon guma może stać się sztywna, natomiast opony śniegowe pozostają miękkie i elastyczne.

  Czy Audi czy BMW jest bardziej prestiżowe?

Co więcej, opony zimowe mają głębsze bieżniki i zygzakowate rowki, które poprawiają trakcję. Należy pamiętać, że opony śniegowe to starsza odmiana opon zimowych. Nie zostały one stworzone do jazdy w ekstremalnych warunkach, takich jak lód. Opony zimowe mogą jednak pracować na lodzie i śniegu.

Doskonałe umiejętności jazdy

Oprócz zamontowania odpowiednich opon w BMW X6, umiejętności kierowcy mogą również pomóc w dobrym manewrowaniu samochodem w warunkach śniegowych. Jeśli nigdy nie jeździłeś po śniegu, być może będziesz musiał się tego nauczyć i nabrać w tym wprawy. Może to zająć trochę czasu, ale jest niezwykle istotne niezależnie od samochodu, którym jeździsz.

FAQ

Czy BMW X6 ma napęd na 4 koła?

Nie, BMW X6 jest wyposażone w system napędu na wszystkie koła, a nie na 4 koła. System napędu na wszystkie koła BMW jest również określany jako system xDrive. System ten świetnie sprawdza się w warunkach śniegowych, ponieważ moc jest dostarczana do wszystkich czterech kół, a nie tylko do tylnych lub przednich.

Czy samochody BMW z napędem na tylne koła dobrze radzą sobie na śniegu?

Nie, nie są. Samochody z napędem na tylne koła są najgorsze do jazdy w zimowych warunkach. Dzieje się tak dlatego, że mają problemy z trakcją, ponieważ nie przenoszą takiej samej masy jak samochody z napędem na wszystkie koła lub przednie. Ale z odpowiednimi oponami zimowymi, mogą one nadal dobrze radzić sobie na śniegu.

Jakie są niektóre z typowych problemów, z którymi borykają się właściciele BMW X6?

BMW X6 może być wysokowydajnym i eleganckim SUV-em coupe, ale ma też kilka typowych problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z typowych problemów z BMW X6 to problemy z elektrycznym hamulcem ręcznym, przegrzewający się silnik, luźny spojler tylnej klapy, grzechotanie drzwi, utrata mocy hamulca, problemy z elektrycznymi fotelami lub kolumną kierownicy oraz problemy z silnikiem diesla.

  Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW?

Czy opony zimowe to to samo co opony śniegowe?

Wiele osób używa opon „śniegowych” i „zimowych” zamiennie. Mimo że służą one do podobnych celów, opony te różnią się od siebie. Opony zimowe są skonstruowane do jazdy po drogach z minimalną ilością śniegu i lodu. Zazwyczaj posiadają mieszankę gumową, która doskonale sprawdza się w chłodniejszych warunkach pogodowych.

Z drugiej strony, opony śniegowe są przystosowane do jazdy po drogach o znacznie większej ilości śniegu lub lodu, kosztem przyczepności na suchej nawierzchni. Dlatego właśnie opony śniegowe nie sprawdzają się na suchych drogach, ale są fantastyczne podczas silnych opadów śniegu. Opony śniegowe mają więc unikalną cechę, która zmniejsza niebezpieczeństwo związane ze śniegiem, lodem i spadkiem temperatury na drodze.

Jak dużo śniegu można wjechać na drogę?

Większość ludzi może bezpiecznie poruszać się po drogach pokrytych śniegiem o grubości do 4 cali, jeżeli posiadają oni doskonałe opony śniegowe lub zimowe. Dodatkowo, można jeździć po drogach pokrytych śniegiem do 6 cali, jeśli ich samochód ma doskonały prześwit, duże opony zimowe lub śniegowe i zwracają baczną uwagę na zaśnieżoną drogę.

Wnioski

BMW X6 to dobry samochód na warunki śniegowe. Dzieje się tak dlatego, że jest wyposażone w system BMW xDrive, który jest ich terminem na system napędu na wszystkie koła. System ten działa poprzez dostarczanie mocy do wszystkich kół, co jest istotne dla zwiększenia trakcji, gdy droga staje się śliska. Ponadto, samochód posiada doskonały prześwit, który jest bardzo potrzebny w warunkach śniegowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z