Jaki jest najwolniejszy samochód na świecie?

Prędkość maksymalna, moc i przyspieszenie są jednymi z najważniejszych aspektów przy zakupie supersamochodu lub samochodu sportowego. Moc sama w sobie jest ważna bez względu na rodzaj samochodu, który kupujesz, ponieważ mówi ci dużo, jak wydajny samochód będzie przy prędkościach autostradowych.

Z drugiej strony spektrum, nikt nie chce kupić poważnie underpowered samochód, jak to nie ma sensu w codziennym scenariuszu. Jeśli jesteś jednym z tych osób, które rzeczywiście chcą najwolniejszy samochód możliwe, odpocząć, istnieje kilka opcji.

Ludzie uważają, że supersamochody to prawdziwe maszyny do kręcenia głową, ale coś takiego jak Peel P50 zdecydowanie przyciągnie uwagę, nawet bardziej niż Porsche 911 na przykład. Poza maleńkim P50, Azonic Aixam Coupe i Tata Nano są również żmudnie powolne.

Samochody elektryczne są zazwyczaj chwalone za ich czasy przyspieszenia, ale Renault Twizy jest prawdopodobnie najwolniejszym samochodem elektrycznym na rynku. Jeśli kochasz klasyczne samochody, koniecznie sprawdź Beetle Convertible z 1973 roku, tylko nie spodziewaj się, że ten samochód kiedykolwiek osiągnie 60mph w praktyce, tak jak każdy inny samochód na tej liście.

Peel P50

Peel P50 jest przełomowym samochodem, podobnie jak Bugatti Veyron, Koenigsegg Agera RS i McLaren F1. Wszystkie cztery z nich to rekordowe samochody oficjalnie uznane przez księgę rekordów Guinnessa, ale tylko trzy z nich są związane z prędkościami maksymalnymi 250mph+, a P50 nie jest jednym z nich.

P50 zdobył rekord świata w kategorii najmniejszego samochodu produkcyjnego na świecie, mając zaledwie 41 cali długości i 51 cali szerokości. Jako taki, można by się spodziewać, że P50 będzie szybkim małym gokartem dzięki lekkiemu nadwoziu, ale nie, prędkość maksymalna P50 ledwo drapie 35mph.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla młodych kierowców

Azonic Aixam

Azonic Axiam wygląda szybko i atrakcyjnie dzięki sportowemu designowi, dwukolorowemu malowaniu i śmiesznie wygórowanej mocy 5.6 koni mechanicznych. Aixam to firma, której udaje się oferować samochody zbudowane z myślą o jeździe miejskiej i nie spodziewajcie się zobaczyć żadnego z ich samochodów na jakiejkolwiek autostradzie.

Aixam Coupe Evo jest niewiarygodnie powolny, do tego stopnia, że P50 wydaje się przy nim jak Ferrari. W wyścigu drag race, P50 będzie palić sportowo wyglądający Aixam Evo, ponieważ maksymalna prędkość Aixam Evo jest oceniana tylko na 27mph. Aixam Coupe jest tak powolny, że nie potrzebujesz nawet prawa jazdy, aby nim jeździć.

Tata Nano

Tata Nano jest najmniejszym popularnym indyjskim samochodem na rynku. Nano jest dość porównywalny do wspomnianego Aixam Coupe, jeśli chodzi o stylistykę i prędkość. Poza tym, nie trzeba mieć prawa jazdy, aby prowadzić tego czterokołowego potwora.

Nano jest napędzany przez 38 KM 624cc dwucylindrowy silnik zdolny do osiągnięcia 60mph ostatecznie. To powiedziawszy, Tata cytuje około 30 sekund, aby osiągnąć 60mph, ale jeśli jesteś na jakimkolwiek nachyleniu, nigdy nie osiągniesz 60mph.

Renault Twizy

Jest dość oczywiste, że wszystkie samochody wymienione tutaj oprócz P50 są naprawdę użyteczne w środowisku miejskim dzięki kompaktowej konstrukcji, świetnej widoczności oraz niskim kosztom paliwa i utrzymania. Z drugiej strony Renault Twizy jest dość popularnym środkiem transportu we Francji, a zwłaszcza w Monako.

  Jaki jest najwygodniejszy samochód rodzinny?

Twizy jest napędzany silnikiem o mocy 17 KM, który jest w stanie osiągnąć około 50 mil na godzinę. Taka wydajność jest raczej słaba dla każdego rodzaju scenariusza jazdy oprócz małych i zatłoczonych ulic miasta. Zanim wyjedziesz na Twizy, upewnij się, że sprawdzisz prognozę pogody, ponieważ ten samochód nie ma drzwi.

1974 VW Beetle Convertible

VW Beetle został stworzony dla ludzi, przez ludzi. Głównym założeniem VW Beetle była niezawodność i przystępna cena. W momencie wprowadzenia Beetle’a prędkość 30 mil na godzinę była niewiarygodnie szybka, a projekt Beetle’a nigdy nie miał na celu przekroczenia tak niesamowitych prędkości.

Czas 0-60mph wynoszący 23,7 sekundy jest wręcz przygnębiający dla samochodu tej wielkości, ale prędkość maksymalna jest nieco bardziej uspokajająca i wynosi 70-80mph. Bez względu na to, jak powolny jest Beetle, nie można nienawidzić tak pięknie wyglądającego samochodu.

FAQ Section

Jaki jest najszybszy samochód na świecie?

Obecnie najszybszym samochodem na świecie jest SSC Tuatara, ale pamiętaj, aby traktować tę prędkość maksymalną 316 mil na godzinę z przymrużeniem oka, ponieważ kontrowersje wokół tego samochodu i próby pobicia rekordu są dość intensywne. Drugim najszybszym samochodem na świecie jest Bugatti Chiron Super Sport 300 z prędkością maksymalną 304mph.

Koenigsegg Agera RS osiąga prędkość 278mph, Hennessey Venom 270mph, a legendarny Bugatti Veyron 268mph. Niektóre samochody, takie jak Koenigsegg Jesko czy Hennessey F5 mają osiągnąć podobne prędkości lub nawet je przekroczyć w niedalekiej przyszłości.

  Jak niezawodne są samochody z funkcją samodzielnego parkowania?

Jaki jest najszybszy samochód na świecie z prędkością 0-60mph?

Prędkość maksymalna 200mph+ jest niesamowita, ale tylko niewielki procent samochodów osiągających 200mph+ kiedykolwiek osiągnie taką prędkość. Z drugiej strony, czasy 0-60mph poniżej 3 sekund są łatwe do osiągnięcia, wszystko czego potrzebujesz to odrobina drogi i dobry system kontroli startu.

Najszybszym samochodem produkcyjnym jest obecnie Rimac Nevera z czasem 1,85 0-60mph, co jest absolutnie szalonym wynikiem. Drugim najszybszym samochodem z czasem 0-60mph jest Tesla Model S Plain Edition, która osiąga 60mph w 1,99 sekundy. Najszybszym samochodem z silnikiem spalinowym jest 992 Porsche Turbo S z czasem 0-60mph wynoszącym 2,3 sekundy.

Jaki jest najszybszy samochód na ćwierć mili na świecie?

W świecie drag racing, samochód, który nie przekracza 10 sekund na ćwierć mili jest uważany za szaleńca. Istnieje całkiem sporo samochodów, które mogą osiągać czasy poniżej 10 sekund na ćwierć mili, ale samochód z czasem poniżej 9 sekund na ćwierć mili nie jest czymś, co widuje się codziennie.

Bugatti Chiron Sports to luksusowy hipersamochód za 3,7 miliona dolarów, którego czas przejazdu ćwierć mili wynosi 9,4 sekundy. Samochody takie jak SSC Tuatara, Koenigsegg Agera RS, Porsche 918 Spyder to również auta z czasem 9 sekund. Najszybszym seryjnie produkowanym samochodem na ćwierć mili jest RImac Nevera z oszałamiającym czasem 8,6 sekundy na ćwierć mili.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z