Jakie jest najlepsze stare BMW do kupienia?

Jeśli chodzi o zakup starego BMW, BMW E9X powinno być jednym z pierwszych wyborów.

E9X jest częścią BMW serii 3 i była to 5 generacja tej serii. Samochody serii 3 obejmują kompaktowe samochody wykonawcze z kombi. Piąta generacja okazała się najbardziej niezawodna, a nawet są one dobre do kupienia w 2021 roku. Jednak ze względu na to, że jest stara, na pewno napotkasz pewne problemy.

BMW E9X

BMW 9X obejmuje 5 różnych stylów nadwozia i kilka różnych modeli. Style nadwozia obejmują sedan, coupe, kabriolet i kombi. Samochód ten odniósł ogromny sukces na całym świecie, głównie dzięki swojej niezawodności i dobremu wyglądowi. E90s można łatwo zobaczyć na drodze, ponieważ są one łatwe do zakupu i ładnie zbudowany.

Teraz, jeśli szukasz kupić ten stary samochód, to powinieneś wiedzieć, że każdy używany samochód pochodzi z jego sprawiedliwego podziału problemów. To na pewno nie znaczy, że samochód nie jest dobry do zakupu. Szybsze modele są bardziej podatne na pewne problemy w porównaniu do innych.

Specyfikacja

Samochód z całkowicie nowym systemem infotainment i miał przedni ekran. Samochód przyszedł w dwóch układów napędowych, opcja z napędem na przednie koła i opcja z napędem na wszystkie koła. E90 miał wszystkie opcje silnika od 1,6-litrowego 4-cylindrowego silnika do masywnego 4,0-litrowego silnika BMW S65 V8. samochód jest nadal szybki z dzisiejszymi standardami.

Osiągi

Model E90 wciąż słynie z szybkich samochodów. E90 miało kilka modeli z różnymi silnikami. Silniki używane w tej generacji to BMW N45, N46, N43, N52, N53, N54 twin-turbo, N55 turbo i S65. Wszystkie z nich produkowały od 120 do 414 koni mechanicznych w przypadku silnika S65 V8.

  Które BMW ma silnik V12?

Te liczby są z pewnością imponujące, ale jazda tym samochodem jest nadal chwalona przez entuzjastów. Gładkość samochodu na drodze i obsługa są jednymi z najlepszych. Jeśli szukasz kupić używany potężny samochód, a następnie E90s powinny być w swoich rozważaniach.

Przystępność cenowa

Jest to jeden z kluczowych czynników decydujących o zakupie E90s. Samochód jest dość stary, co oznacza, że można łatwo kupić ten samochód z $ 5,000 do $ 15,000. Model M3 będzie droższe i trudniejsze do zdobycia, ale można łatwo kupić zwykłe modele z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Samochód nie jest również tak stary i jest nadal istotne na rynku.

Niezawodność

Modele E90 są uważane za jedne z najbardziej niezawodnych BMW, jakie kiedykolwiek powstały. Od jakości wykonania po wrażenia z jazdy, wszystko w tym samochodzie jest solidne i niezawodne. Silniki stosowane w tych samochodach były również jednymi z najdłużej działających i można łatwo kupić samochód, który będzie miał jeszcze 50,000 do 100,000 mil w lewo bez wykazywania żadnych poważnych napraw.

Jednak, jest to zgłaszane, że mniej potężne silniki używane w E90s jak, silnik N52, były bardziej niezawodne niż inne silniki turbo o wyższej mocy. Silniki te są również bardziej paliwooszczędne. Inną dobrą rzeczą w tym samochodzie jest to, że można również przerzucić to za dobrą cenę.

Konserwacja

Jest to część, w której samochody BMW nie działają tak dobrze, jak inne luksusowe samochody. BMW są znane z ich więcej awarii, ale to nie jest przypadek z E90s. Modele 325i i 328i to jedne z najbardziej niezawodnych BMW, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Jednak średni roczny koszt utrzymania tych modeli może wynosić od 700 do 1000 dolarów.

  Czy warto nakładać powłokę antykorozyjną na BMW?

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa w tych modelach są całkiem dobre, nawet jak na dzisiejsze standardy. Samochód posiada system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania, elektroniczny system kontroli stabilności oraz przednie, czołowe i boczne poduszki powietrzne. Samochód ma wszystkie „dobre” oceny z IIHS i dali również „Top Safety Pick” nagrodę. Z ceną samochodu, to jest dobre dla samochodu.

Things to look for before buying

E90 nie są pozbawione wad i problemów. Mają one swoje problemy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem samochodu. Najbardziej podstawowa rada przed zakupem jakiegokolwiek używanego samochodu jest taka, że należy mieć dobrą wiedzę o samochodzie i starać się spojrzeć na każdy jego zakamarek. Lista jest następująca:

 • Spróbuj kupić 325i i 328i – modele z mocniejszym silnikiem, takie jak 335i, mają tendencję do większych problemów.
 • Mniejszy przebieg – staraj się kupić E90 z jak najmniejszym przebiegiem.
 • Wycieki – te modele są podatne na niektóre wycieki oleju i wody, więc zwrócić uwagę na te. Wycieki mogą pochodzić z uszczelki obudowy filtra oleju, pompy paliwa, pokrywy zaworów i elektrycznej pompy wody.

Inne stare dobre BMW

Istnieje również kilka innych niezawodnych BMW, które możesz kupić, jeśli ich stan jest dobry. Niektóre z nich mogą spowodować, że będziesz miał więcej pieniędzy, więc może to być problem. Te samochody to:

 • BMW 3-series E46
 • BMW 1M Coupe
 • BMW serii 7 E38
 • BMW 5-series F10
  Jaka jest różnica między BMW 750i a 750Li?

Conclusion

E90 nie będzie bezawaryjne, ale będzie o wiele lepsze niż wiele innych używanych BMW. Te są udowodnione, aby trwać tak wiele lat. Silniki są dobre, a konserwacja tego samochodu jest stosunkowo łatwa niż innych BMW. Części są również łatwo dostępne ze względu na ich obecność na rynku. Dlatego też, E90 jest najbardziej niezawodnym starym BMW do kupienia.

FAQ

Czy kupno używanego samochodu jest tego warte?

Kupno używanego samochodu może z pewnością zaoszczędzić sporo pieniędzy, a nawet można doświadczyć luksusowych samochodów po znacznie niższych cenach. Luksusowe samochody, takie jak BMW, Audis czy Volvo, amortyzują się nieco szybciej niż inne samochody, dzięki czemu można doświadczyć jakości premium. Jednakże, kupując te używane samochody mogą Państwo zapłacić więcej za ich utrzymanie.

Jakie są najlepsze używane samochody do kupienia w 2021 roku?

Istnieje wiele opcji zakupu używanego samochodu. Powinieneś szukać niezawodnego samochodu, jeśli chcesz kupić używany samochód. Oto niektóre z najbardziej niezawodnych używanych samochodów, które możesz kupić:

 • Honda Accord
 • Toyota Camry
 • Subaru Forester
 • Mazda MX-5
 • Toyota Land Cruiser
 • Volvo S40

Czy BMW jest niezawodnym producentem samochodów?

BMW jest niemieckim producentem samochodów i zazwyczaj niemieccy producenci mają reputację producentów niezawodnych i długowiecznych samochodów. Jednak BMW spadło, jeśli chodzi o niezawodność. Ludzie zgłaszają wiele problemów, a niektóre z nich są poważne, nawet po przejechaniu pierwszych 50 000 mil przez samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z