Jakie luksusowe samochody są wyposażone w bagażniki dachowe?

Jeśli szukasz luksusowego samochodu wyposażonego w bagażnik dachowy, szanse na to, że patrzysz na SUV, ponieważ prawie wszystkie SUV-y mogą być wyposażone w bagażniki dachowe z fabryki. Jako takie, istnieje mnóstwo wspaniałych opcji do wyboru w zależności od wielkości SUV i pozycjonowania na rynku.

Jeśli interesują Cię głównie kompaktowe, luksusowe SUV-y, Alfa Romeo Stelvio i Porsche Macan to dwie najbardziej dynamiczne opcje. Jeśli chcesz bardziej konserwatywny SUV zorientowane na komfort, Volvo XC60 jest doskonałym wyborem.

Ale może, nie chcesz kompaktowy SUV, ponieważ kompaktowy SUV nie jest wszystko, że „SUV-ish”. A taki, najlepszy luksusowy SUV średniej wielkości, który nie rozbija banku jest zdecydowanie nowy Kia Telluride, a najlepszy ogólny średniej wielkości SUV jest Mercedes Benz GLE.

Jeśli chodzi o pełnowymiarowe SUV-y, BMW X7 jest najlepszym pełnowymiarowym SUV-em na rynku. Jeśli nie chcesz wcale SUV-a, ale nadal chcesz bagażnik dachowy i dodatkową praktyczność oraz zdolności terenowe, Audi A6 Allroad i Volvo V60 Cross Country są najlepsze na rynku.

Kompaktowe SUV-y wyposażone w bagażniki dachowe

W ciągu ostatnich kilku lat segment kompaktowych SUV-ów stał się jednym z, jeśli nie najbardziej popularnym segmentem samochodów na rynku dzięki doskonałemu połączeniu praktyczności SUV-a i właściwości jezdnych kojarzonych zazwyczaj z mniejszymi samochodami.

Alfa Romeo Stelvio jest najbardziej dynamicznym SUV-em na rynku. Poza właściwościami jezdnymi, Stelvio oferuje również dużo miejsca i wiele opcji silnikowych. Stelvio jest również jednym z najlepiej wyglądających SUV-ów, zwłaszcza po ostatniej modernizacji. Stelvio może być fabrycznie wyposażony w bagażnik dachowy.

  Jakie są najlepsze samochody elektryczne pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Jeśli cenisz sobie dynamiczny luksusowy SUV, ale chcesz bardziej niezawodną platformę i co ważniejsze lepszą wartość, Porsche Macan jest drogą do zrobienia. Macan może występować w wielu różnych wariantach wykończenia i silnika, a także jest dostępny z fabrycznie zamontowanym bagażnikiem dachowym.

Jeśli Porsche Macan i Alfa Romeo Stelvio są dla Ciebie zbyt odważne i chcesz bardziej wyluzowanego, komfortowego i bezpiecznego SUV-a, Volvo XC60 jest idealną opcją. XC60 może być również wyposażone w fabrycznie montowany bagażnik dachowy, który pozwoli przewieźć tyle ładunku, ile tylko zapragniesz.

Luksusowe SUV-y średniej wielkości z bagażnikiem dachowym

Dla niektórych, kompaktowy SUV nie jest tak naprawdę SUV-em ze względu na rozmiar, stosunkowo niewielki prześwit i brak napędu na cztery koła w wielu przypadkach. Jeśli jesteś jedną z tych osób, lepiej poszukaj luksusowego SUV-a średniej wielkości. I prawie każdy średniej wielkości SUV jest łatwo dostępny z fabrycznie montowanym bagażnikiem dachowym.

Jednym z najlepszych obecnie jest Kia Telluride dzięki stosunkowo przystępnej cenie, ale naprawdę dobrze wyglądającemu wnętrzu i projektowi zewnętrznemu. Kia ma w ostatnich latach misję, aby całkowicie zmienić postrzeganie Kia, a nowe modele Kia są warte rozważenia.

Jeśli chcesz być na samym szczycie luksusowych SUV-ów średniej wielkości, które oferują również bagażniki dachowe, Mercedes Benz GLE jest jedynym prawdziwym mistrzem segmentu. A to dlatego, że GLE jest w zasadzie bardziej kompaktową wersją GLS, co jest dobrą rzeczą, jeśli rozważasz GLE, a nie GLS.

  Najlepsze samochody elektryczne dla wysokich kierowców

Luksusowe pełnowymiarowe SUV-y i samochody kombi z bagażnikiem dachowym

Jeśli chcesz mieć najlepszego luksusowego pełnowymiarowego SUV-a, jakiego można kupić za pieniądze, nie ma lepszej opcji niż BMW X7, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na jeszcze bardziej komfortowy wariant Alpina XB7. X7 to w zasadzie BMW serii 7 na szczudłach, a więc X7 to najwyższa półka luksusu wśród SUV-ów bez wchodzenia na terytorium Rolls Royce’a.

Zarówno X7, jak i XB7 mogą być wyposażone w bagażniki dachowe, które są wystarczająco duże, aby pomieścić sporo ładunku, nie stanowiąc zagrożenia dla bezpieczeństwa. Oprócz XB7, możesz chcieć spojrzeć na Forda Expedition, jeśli chcesz mieć bardziej przystępną „luksusową” kategorię cenową.

Jeśli nie chcesz SUV w ogóle, ale chcesz bagażniki dachowe i off-roadability do pewnego stopnia, Audi A6 Allroad i Volvo V60 Cross Country są zarówno niesamowite opcje do rozważenia. A6 oferuje bardziej przyjazne podejście do jazdy w terenie, ale poza tym jest taki sam jak każdy inny A6 Avant.

To samo dotyczy Volvo V60 Cross Country. Oprócz tych dwóch, powinieneś również rozważyć Mercedes Benz E-Class All-Terrain.

Sekcja FAQ

Ile kosztują bagażniki dachowe?

Jeśli kupujesz nowy samochód, większość SUV-ów jest standardowo wyposażona w bagażniki dachowe, jeśli nie, musisz doliczyć kilkaset dolarów do ceny MSRP. Jeśli kupujesz używany, różnica w cenie między samochodem używanym wyposażonym w bagażnik dachowy a samochodem używanym bez zestawu bagażników dachowych jest praktycznie identyczna.

  Jakie samochody są łatwe do wsiadania i wysiadania dla seniorów?

Ale jeśli jesteś na rynku zakupu zestawu bagażników dachowych, jesteś patrząc na zakres cen około 150 dolarów lub tak dla niższej klasy używanego systemu bagażnika dachowego. Jeśli wydać w górę kilkaset dolarów, można uzyskać ładny nowy aerodynamiczny jeden.

Czy można umieścić bagażnik dachowy na każdym samochodzie?

Technicznie rzecz biorąc można, ponieważ istnieje kilka różnych sposobów, na jakie można zamontować bagażnik dachowy. Ale główne pytanie brzmi: czy Twój samochód ma fabryczną pozycję montażową? Jeśli tak, należy użyć tej właśnie opcji montażu, aby zabezpieczyć bagażnik dachowy.

Jeśli Twój samochód posiada tylko goły dach bez wyznaczonych miejsc montażu bagażnika dachowego, możesz zamontować bagażnik dachowy za pomocą dedykowanych mechanizmów zatrzaskowych, które mocuje się po wewnętrznej stronie drzwi.

Czy bagażniki dachowe uszkadzają samochód?

Jeśli bagażnik dachowy jest prawidłowo zamontowany i wykonany, nie powinien wyrządzić żadnych szkód w Państwa samochodzie. Jeśli jednak proces montażu był wadliwy lub sam bagażnik jest co najmniej wątpliwy, skutki mogą być katastrofalne.

Podczas montażu bagażnika dachowego, musisz upewnić się, że jest to zrobione prawidłowo, jak zła instalacja może łatwo skończyć się kosztując nieprzyzwoite ilości pieniędzy. To dlatego, że jesteś nie tylko wprowadzenie siebie i swój samochód na ryzyko, ale jesteś również ryzykując dobre samopoczucie wszystkich innych wokół ciebie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z