Jakie są najlepsze SUV-y pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

SUV-y to idealne pojazdy do jazdy w terenie. Dzięki doskonałemu prześwitowi i mocnym układom napędowym. Ale które SUV-y są najlepsze pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

W oparciu o większość ocen bezpieczeństwa i niezawodności, najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne SUV-y na rynku to Lexus NX, Honda CR-V, Subaru Crosstrek Hybrid, Chevrolet Equinox, Kia Soul, Buick Encore i Mazda CX-5. Poza tym, że są niezawodne, samochody te są również wygodne i przewożą zarówno ludzi, jak i ładunki.

Oto lista najlepszych SUV-ów pod względem bezpieczeństwa i niezawodności:

Lexus NX

Lexus NX jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wydajnych kompaktowych modeli SUV na tej liście. Oprócz tego, że jest bardzo niezawodny, ten SUV otrzymał doskonałą ocenę w zakresie testów zderzeniowych zarówno od IIHS, jak i NHTSA. Jest to wskazówka, że jest bezpieczny. Nowy Lexus NX kosztuje około 38.600 dolarów.

Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, że Lexus NX szczyci się to asystent pasa ruchu, ostrzeżenie o martwym polu, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe, ostrzeżenie przed kolizją, i wiele więcej. Samochód jest również przestronny i paliwooszczędny w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie.

Subaru Crosstrek Hybrid

Subaru należy do najbardziej niezawodnych i najbezpieczniejszych marek samochodowych na rynku. Subaru Crosstrek Hybrid to najbardziej niezawodny SUV Subaru na rynku. Jego średni roczny koszt naprawy wynosi około 600 dolarów, co jest średnią. Niemniej jednak, ten samochód jest również bezpieczny, ponieważ jest wyposażony w jedne z najlepszych funkcji bezpieczeństwa.

Ten plug-in hybrid SUV może pochwalić się takimi funkcjami jak monitorowanie martwego pola, automatyczne hamowanie wsteczne, wykrywanie pieszych, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu i wiele innych. Co czyni go jeszcze bezpieczniejszym, to fakt, że jest wyposażony w pakiet EyeSight firmy Subaru, który zawiera takie funkcje jak ostrzeganie przed kolizją, adaptacyjny tempomat i ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

  Czy grubi ludzie mogą jeździć samochodami sportowymi?

Honda CR-V

Honda od dawna znana jest z bezpiecznych i niezawodnych samochodów. Obok Hondy CR-V, Honda HR-V jest kolejnym bezpiecznym i niezawodnym SUV-em. Honda CR-V jest standardowo wyposażona w takie elementy jak dwustrefowa klimatyzacja, system monitorowania martwego pola, podgrzewane przednie fotele oraz 7-calowy ekran dotykowy.
Model ten, którego cena bazowa wynosi około 28 000 dolarów, jest idealnym samochodem rodzinnym, ponieważ jest przestronny i wygodny. Dzięki systemowi AWD nie będziesz miał problemów z jazdą po bezdrożach. Ten mały SUV jest również paliwooszczędny, co jest ważne, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę dodatkowych monet.

Toyota RAV-4

Toyota RAV-4 jest bardzo popularna wśród młodych rodzin i kierowców. Głównym tego powodem są jej oceny bezpieczeństwa i niezawodności. Według IIHS, ten mały SUV otrzymał dobre oceny w testach zderzeniowych. Dzięki wyjątkowym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak monitor martwego pola, system ostrzegania o ruchu poprzecznym, wspomaganie hamowania i utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu.

Mazda CX-5

Kolejnym subkompaktowym SUV-em o doskonałych wskaźnikach bezpieczeństwa i niezawodności jest Mazda CX-5. Ten SUV wygląda bardzo dobrze, ale ma również lepsze właściwości jezdne i komfortowe wnętrze. Ma jedne z najlepszych systemów bezpieczeństwa w swojej klasie, w tym tempomat adaptacyjny, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją z przodu oraz system wspomagania utrzymania pasa ruchu.

Nissan Rogue

Jeśli jesteś nowym kierowcą i chcesz jednego z najbezpieczniejszych SUV-ów na rynku, Nissan Rogue jest doskonałym wyborem. Ten 5-miejscowy samochód, którego cena bazowa wynosi 33 400 dolarów, jest wyposażony w mnóstwo funkcji bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczeństwo kierowcy i pieszym. Dzięki takim funkcjom, jak automatyczne hamowanie awaryjne z funkcją wykrywania pieszych oraz system ostrzegania o martwym polu widzenia.

  Czy utrzymanie SUV-a Mercedesa jest drogie?

Kia Soul

Kia Soul zapewnia nabywcom dużą wartość. Jest to również jeden z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych SUV-ów na rynku z doskonałą ceną bazową 22 900 USD. Oprócz wyjątkowego designu, nabywcy mogą polegać na tym samochodzie, ponieważ oferuje on mnóstwo funkcji bezpieczeństwa, takich jak system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu, system wspomagania utrzymania pasa ruchu oraz system ostrzegania przed kolizją w martwym polu.

Buick Encore

Buick Encore jest nie tylko unikalnie zaprojektowany, ale także zapewnia komfort i przestrzeń użytkownikom. Ma maksymalnie 48,4 stopy sześciennej przestrzeni ładunkowej, co jest wyjątkowym wynikiem. Dodatkowo jest bardzo bezpieczny, ponieważ został wyposażony w kilka funkcji bezpieczeństwa, takich jak automatyczne hamowanie awaryjne, system ostrzegania przed kolizją z przodu oraz wskaźnik odległości od poprzedzającego pojazdu.

Chevrolet Equinox

Nie jest zaskoczeniem, że na tej liście znajduje się mniej amerykańskich samochodów. Jednak Chevrolet Equinox jest jednym z nich. To jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych kompaktowych SUV-ów na tej liście. W cenie bazowej 24 000 dolarów otrzymujemy wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym ostrzeganie przed kolizją z przodu, wykrywanie pieszych i wiele innych.

Volvo XC60

Volvo produkuje jedne z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku. Wielu właścicieli Volvo bardzo chwali różne modele Volvo, wśród których wyróżnia się Volvo XC60. Model ten przeszedł wiele testów zderzeniowych i jest wysoko oceniany nawet przez Consumer Reports.
Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, którymi może się pochwalić Volvo XC60, to monitorowanie martwego pola, automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeganie przed kolizją, system łagodzenia skutków kolizji drogowej i wiele innych. Ma również luksusowe i przestronne wnętrze, które zapewnia komfort.

  Który SUV ma najmniejszy hałas drogowy?

FAQ

Jaki SUV ma najmniej problemów?

Toyota 4Runner jest jednym z SUV-ów z najmniejszą liczbą zgłoszonych problemów. Według wielu użytkowników, chwalą oni tego SUV-a za to, że ma niewiele problemów, o które trzeba się martwić przez cały okres eksploatacji. Za tym samochodem plasują się Lexus RX i Subaru Forester.

Czego szukać w SUV-ie?

Oprócz bezpieczeństwa i niezawodności, należy również rozważyć przebieg gazu, układ napędowy, obsługę, wydajność i przestrzeń ładunkową. Przebieg jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli zamierzasz jeździć w terenie. Wreszcie, należy również rozważyć komfort, ponieważ nie wszystkie SUV-y są przestronne.

Jaka jest różnica między kompaktowym a subkompaktowym SUV-em?

Subkompaktowy SUV jest mniejszy niż kompaktowy SUV. Poświęca przestrzeń ładunkową, miejsce siedzące, moc silnika i posiada mniej funkcji niż kompaktowy SUV. Jednak subkompaktowe SUV-y są znacznie tańsze i bardziej paliwooszczędne niż kompaktowe SUV-y.

Które marki samochodów znajdują się na szczycie listy najbardziej niezawodnych i bezpiecznych samochodów?

Marki samochodów, do których konsumenci mają duże zaufanie, jeśli chodzi o niezawodność i bezpieczeństwo, to Toyota, Subaru i Honda. Nie wspomnieliśmy o Lexusie, ponieważ podlega on pod Toyotę. Niemniej jednak, jeśli chodzi o najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne marki samochodów luksusowych, Lexus znajduje się na szczycie listy.

Podsumowanie

Z tysiącami SUV-ów na rynku, znalezienie najlepszego SUV-a nigdy nie jest rzeczą łatwą. Istnieje wiele SUV-ów z zaawansowanymi technologicznie funkcjami. Jednak nie wszystkie z nich są bezpieczne i niezawodne. Ale z powyższą listą, nie musisz już więcej szukać, ponieważ modele, które wyróżniliśmy są niezawodne i sprawdzone.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z