Kia Forte Niezawodność

Kia Corporation, powszechnie znana jako Kia, jest południowokoreańskim wielonarodowym producentem motoryzacyjnym z siedzibą w Seulu w Korei Południowej. Hyundai Motor Company jest drugim co do wielkości producentem samochodów w Korei Południowej po Kia Motors, ze sprzedażą przekraczającą 2,8 miliona sztuk w 2019 roku. Znany jako Kia Forte w Korei, Kia Forte K3 w Chinach, i Kia Cerato w Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii, Kia Forte został wyprodukowany przez południowokoreańskiego producenta samochodów Kia od połowy 2008 roku. Istnieją modele coupe i sedan, a także hatchbacki i modele pięciodrzwiowe.

Przegląd

Forte jest dostępny z dwoma różnymi silnikami: turbodoładowanym 1,6-litrowym czterocylindrowym o mocy 201 koni mechanicznych i 2,0-litrowym czterocylindrowym o mocy 147 koni mechanicznych. Podczas naszych testów silnik 2,0-litrowy był powolny, a skrzynia CVT nie pomagała. Dzięki dwóm mocnym opcjom silnikowym, Kia Forte z 2021 roku może rozpędzić się od 0 do 60 mil/h w zaledwie 9,5 sekundy i pokonać ćwierć mili w 16,2 sekundy.

Niezawodność

Ogólnie rzecz biorąc, Kia Forte jest bardzo niezawodnym pojazdem. Niezawodność tego kompaktowego samochodu jest ponadprzeciętna w porównaniu z innymi w swojej klasie. Kia Forte została oceniona jako „doskonała” przez RepairPal z oceną niezawodności 4,5 na 5. Samochody kompaktowe mają średnią ocenę 4 na 5.

Bezpieczeństwo

IIHS przyznał Kii tytuł Top Safety Pick na lata 2020-2021, ale tylko wtedy, gdy wagon jest wyposażony w specjalne reflektory i system ochrony przed zderzeniem czołowym. Wszystkie sześć ocen zdatności do zderzenia były dobre. Oceniono również system zapobiegania zderzeniom czołowym jako „doskonały”.

  Kia Cadenza Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Zależy ona od stanu i czasu użytkowania pojazdu. W ciągu pięciu lat wartość KIA Forte spadnie o 51%, a wartość odsprzedaży wyniesie 10 786 dolarów.

Konserwacja i naprawy

Średni koszt utrzymania Kia Forte wynosi 451 USD, a przeciętny pojazd kosztuje 651 USD rocznie. Kia Forte wymaga mniej czynności serwisowych niż inne pojazdy.

FAQ

Czy Kia Forte to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Forte jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Forte?

Kia Forte to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc w Kia Forte i czy ma turbo?

Kia Forte ma 147 KM i 132 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L. Układ paliwowy to: MPI.

Jak duży jest bagażnik w Kia Forte?

15,3 stóp sześciennych ( 0,433 m3 )

Jak duży prześwit ma Kia Forte?

5,3 cala ( 13,46 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Forte ma stalowe koła przednie 15 X 6 cali i stalowe koła tylne 15 X 6 cali.

Jak długo wytrzyma Kia Forte?

Kia Forte może przejechać od 150,000 do 200,000 mil. Możesz spodziewać się przekroczenia 200 000 mil, jeśli będziesz zwracać większą uwagę na samochód. Należy również praktykować bezpieczną i delikatną jazdę, aby przedłużyć żywotność pojazdu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z