Kia Telluride Niezawodność

Kia zawsze poszukuje innowacji w branży motoryzacyjnej. Pojazdy Kia są bezpieczne i niezawodne, jeśli chodzi o ich napęd i komfort. Kia Telluride to średniej wielkości crossover SUV, zbudowany przez Kia. Został wprowadzony jako koncepcja w 2016 roku przed ostatecznym wprowadzeniem go na rynek w 2019 roku. Kia Telluride jest nazwana na cześć miasta w Kolorado, Telluride. Telluride jest również największym pojazdem, jaki Kia kiedykolwiek wyprodukowała w Stanach Zjednoczonych.

Przegląd

Telluride to 5-drzwiowy średniej wielkości crossover SUV z układem przeniesienia napędu zarówno na koła przednie, jak i na wszystkie koła. Wykorzystuje on 3,8-litrowy silnik Lambda V6 DOHC, który produkuje 291 KM mocy. Jeśli chodzi o prędkość, z pomocą 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, Telluride przyspiesza do 60mph w 7,1 sekundy. W 2020 roku Telluride zdobył nagrodę MotorTrend’s SUV of the year i został uznany za Światowy Samochód Roku 2020.

Niezawodność

Przy takim szumie związanym z wysokimi osiągami, Kia Telluride naprawdę na nie zasługuje, ponieważ spełnia swoje oczekiwania również w kwestii niezawodności. Kia Telluride posiada wszystkie niezbędne cechy, które zwiększają jej niezawodność. Zgodnie z przewidywaniami J.D. Power, Telluride uzyskała 85 punktów na 100 możliwych, co jest świetnym wynikiem.

Bezpieczeństwo

Kia jest uważana za niezawodną, bezpieczną markę, ponieważ prawie wszystkie pojazdy Kia mają najwyższe oceny od NHTSA i IIHS. Tak samo jest w przypadku Telluride, ma on ocenę pięciu na pięć gwiazdek od National Highway Traffic Safety Administration. Jest on dobrze wyposażony we wszystkie obowiązkowe elementy bezpieczeństwa. Pojawiły się jednak skargi związane z mocą świateł zewnętrznych.

  Czy samochody z turbosprężarką są niezawodne?

Stopa amortyzacji

Pojazdy marki Kia zazwyczaj zachowują swoją wartość. Kia Telluride ma szacowaną stopę amortyzacji 55% po 5 latach, a wartość odsprzedaży wynosi około 18 174 USD. Na wartość pojazdu z czasem wpływa wiele czynników.

Konserwacja i naprawy

Koszt utrzymania KIA Telluride w ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji wyniesie około 8 069 dolarów rocznie. KIA Telluride jest o 811 dolarów tańsza od popularnych SUV-ów. W tym czasie istnieje również 23,71% szans na to, że Telluride będzie wymagał poważnej naprawy.

FAQ

Czy Telluride to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Telluride jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Telluride?

Kia Telluride to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Ile koni mechanicznych ma Kia Telluride i czy ma turbo?

Kia Telluride ma 291 koni mechanicznych i 262 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.8 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Kia Telluride ma aluminiowe koła przednie 20 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 7,5 cala.

Z jakimi problemami boryka się Kia Telluride?

Na Kia Telluride złożono wiele skarg. Problemy z przekładnią mogą powodować wibracje w kierownicy. Słabe przyspieszenie na autostradzie.

Czy Kia Telluride ma problemy ze skrzynią biegów?

2021 Kia Telluride Problemy ze skrzynią biegów mogą obejmować opóźnienia w zmianie biegów lub zgrzytanie podczas przyspieszania. Może być również odczuwalny gwizd, dźwięk lub zapach spalenizny pod maską.

  Buick Regal TourX Niezawodność

Czy Kia Telluride ma problemy z silnikiem?

Zgłoszono również dziesięć problemów z układem napędowym dla modelu 2020 Telluride. Przy 4,900 milach jeden kierowca doświadczył problemów z przyspieszeniem. Ich Telluride nie mógł przyspieszyć przy prędkościach autostradowych. Nie przyspieszał do prędkości autostradowych nawet po zwiększeniu obrotów do 6,000 i wciśnięciu pedału gazu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z