Który samochód z nadwoziem typu hatchback ma najlepszy prześwit?

Chociaż hatchbacki nie są stworzone do jazdy w terenie, niektóre z nich są w stanie pokonywać nierówności terenu. Dla takiego wyczynu powinieneś rozważyć hatchbacka, który oferuje odpowiedni prześwit, ale jednocześnie nie odczuwa dużego hałasu wiatru podczas jazdy na autostradzie.

Może po prostu dlatego, że drogi w Twojej okolicy są złe, albo chcesz mieć samochód, który może pojechać wszędzie, jeśli sytuacja tego wymaga. I do takich celów, hatchback może nie być najlepszym pomysłem, ale spokojnie, istnieje kilka opcji, które robią właśnie to.

Subaru Crosstrek to hatchback z prześwitem do 8,7 cala, który jest wystarczający nawet dla niektórych poważnych off-roading. Nowy Fiat Punto to również samochód z przyzwoitym prześwitem mierzącym do 7,6 cala.

Kia Soul, Nissan Leaf i Ford Fiesta oferują prześwit do 6 cali, a Hyundai i20 – do 6,6 cala. Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, Audi A3 oferuje prześwit do 6,3 cala, który jest najlepszy w swojej kategorii.

The Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek to hatchback, który oferuje największy prześwit spośród wszystkich samochodów dostępnych obecnie w sprzedaży. 8,7 cala prześwitu to więcej niż w przypadku wielu prawdziwych SUV-ów. I nie jest zaskoczeniem, że Subaru posiada taki wyczyn, ponieważ ta marka zawsze była niesamowicie zdolna do jazdy w terenie.

Crosstrek oferuje również dużo miejsca i dość wygodne zawieszenie jazdy. Oznacza to, że Subaru Crosstrek nie cierpi podczas jazdy po autostradzie. Wnętrze nowego Crosstreka to ogromna poprawa w porównaniu do starszej generacji, a cały pakiet wydaje się oferować wiele wartości.

  Najlepszy samochód hybrydowy do podróży drogowych

Fiat Punto

Fiat Punto jest niezwykle popularnym samochodem w niektórych krajach na całym świecie, zwłaszcza w Indiach, gdzie drogi są substandardowe, delikatnie mówiąc. A nowy Fiat Punto z pewnością poradzi sobie na takich drogach z prześwitem 7,6 cala.

Takie numery prześwitu nie są tak powszechne w segmencie hatchbacków, co jeszcze bardziej potwierdza powód, dla którego Punto istnieje. Poza wysokim prześwitem, nowe Punto oferuje przyzwoicie wystylizowane nadwozie i wnętrze oraz wiele nowoczesnych technologii.

Ford Fiesta

Ford Fiesta jest jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie i łatwo zrozumieć dlaczego, ponieważ ten kompaktowy hatchback oferuje nowoczesną stylistykę i technologię w cenie, która jest łatwo dostępna dla większości populacji.

A maksymalny prześwit Forda Fiesty to około 6 cali wysokości. 6 cali prześwitu to wystarczająco dużo, aby wygodnie pokonać każdy próg zwalniający i prawie żadna dziura nie powinna dotknąć spodu samochodu.

Hyundai i20

Hyundai i20 to mały hatchback, który mimo to oferuje wysoki prześwit, wynoszący aż 6,6 cala, co plasuje go na samym szczycie klubu małych hatchbacków pod względem prześwitu. Poza wysokim prześwitem, i20 oferuje stosunkowo atrakcyjny design wewnątrz i na zewnątrz oraz wystarczająco dużo miejsca dla większości klientów.

W kwestii luksusu i przestrzeni ładunkowej i20 wypada nieco blado, ale nigdy nie było to jego celem. Ale nawet tak, i20 powinien zadowolić większość klientów, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę cenę. Model i20 jest również najczęściej kupowany w Indiach, co jeszcze bardziej potwierdza, dlaczego i20 jest oferowany z tak wysokim prześwitem.

  Które fotele samochodowe są lepsze skórzane czy materiałowe?

Audi A3

Ale jeśli chcesz bardziej luksusowy hatchback, który nadal udaje się zaoferować przyzwoity prześwit, Audi A3 jest droga do zrobienia dzięki 6,3 cala prześwitu. Dla miejsca kontekstu, Mercedes Klasy A spada trochę krótki, a BMW serii 1 jest najgorszy z partii z prześwitem około 6 cali max.

Poza prześwitem, Audi A3 oferuje odznakę premium, która pochodzi z mnóstwem komfortowych i luksusowych udogodnień. Jakość wnętrza jest wysoka, a poziomy komfortu są ligi powyżej każdego innego samochodu wymienionego w tym artykule. Nawet jeśli A3 nie jest stworzone do jazdy w terenie, to na szutrowej drodze narodziły się Audi z napędem Quattro.

FAQ section

Jak wysokie są przeciętne progi zwalniające?

Wysokość progu zwalniającego wiąże się głównie z tym, jak bardzo trzeba zwolnić, aby go pokonać. W większości krajów wysokość progów zwalniających waha się od 3 do maksymalnie 6 cali. Zwykle jednak tylko w strefach zamieszkania można spotkać progi zwalniające o wysokości 6 cali.

W niektórych krajach wysokość progów zwalniających jest ustalana przez ustawodawcę federalnego, ale w innych wysokość ta jest ustalana na poziomie lokalnym. Niemniej jednak, od 3 do 6 cali to średnia w większości krajów. Każda wyższa wysokość wymaga SUV-a.

Jakie typy samochodów są najlepsze w Indiach?

Nawet jeśli możesz rozważyć hatchback, SUV lub crossover jest najlepszą opcją dla miejsc takich jak Indie, ponieważ drogi tam są dość niskiej jakości. Kupno dużego SUV-a nie jest dobrym pomysłem, ponieważ większość dróg jest również dość zatłoczona, a jazda ogromnym SUV-em w takich okolicznościach jest stresująca.

  Jakie samochody są łatwe do wsiadania i wysiadania dla seniorów?

Inną świetną opcją byłoby zdecydować się na sedana / nieruchomości, takich jak Audi A4 All-road lub Golf All-track. Oba te samochody są mieszanką crossovera i kombi, i oba są zdolne do łagodnego off-roadingu.

Jak duży prześwit jest wystarczający do prawdziwego off-roadu?

Nawet jeśli wszystkie te samochody oferują wiodący w swojej klasie prześwit, off-road to zupełnie inna bajka. Do takich celów powinieneś mieć co najmniej 8 cali prześwitu, w przeciwnym razie możesz utknąć lub poważnie uszkodzić swój samochód.

Wzgórza, błoto, skały i takie mogą dość łatwo uszkodzić samochód, zwłaszcza jeśli nie jesteś dobrze zaznajomiony z danym obszarem. Jeśli chcesz mieć mniejszy, stosunkowo niedrogi samochód, który oferuje duże możliwości jazdy w terenie, wybierz starego, dobrego Jeepa Wranglera.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z