Najlepszy samochód hybrydowy do podróży drogowych

Nawet jeśli hybrydy nie są koniecznie stworzone do celów podróży drogowych, niektóre z nich mogą zaoferować wygodne, wydajne i praktyczne wrażenia z jazdy. Należy pamiętać, że hybrydy zazwyczaj prosperują podczas podróży z prędkością mniejszą niż 50-60mph, w przeciwnym razie nie będzie widać żadnej poprawy wydajności paliwa.

Jeśli regularnie jeździsz na dłuższe podróże, generalnie lepiej pominąć zakup hybrydy całkowicie. Jednakże, jeśli jesteś w stanie odzyskać dodatkowe koszty początkowe, a zwykle jeździsz w środowisku miejskim, hybrydy mogą być również wykorzystywane do okazjonalnych dłuższych podróży.

Początek listy to wypróbowana i przetestowana Toyota RAV4 Hybrid jako najlepszy niedrogi hybrydowy SUV do jazdy po drogach w tej chwili. Jeśli chcesz coś nieco bardziej wyrafinowanego i luksusowego, Mercedes GLE550e lub Volvo XC90 T8 są niesamowite hybrydowe SUV-y.

Jeśli nie chcesz SUV, ale nadal chcesz coś, co jest przestronne i dobrze wyglądające, należy sprawdzić Hyundai Sonata Hybrid lub Honda Accord Hybrid. Jeśli jednak chcesz czegoś bardziej wyjątkowego, zdecyduj się na BMW 530e.

Toyota RAV4 Hybrid

Przy cenie poniżej 30 tys. dolarów, Twoje wygodne i przestronne hybrydowe SUV-y są nieco ograniczone. Mimo, że RAV4 Hybrid kosztuje mniej niż 30 tys. dolarów, nadal oferuje komfort i mnóstwo miejsca dla Ciebie, Twoich pasażerów i Twojego ładunku.

RAV4 praktycznie wymyślił rynek hybrydowych SUV-ów i jako taki, RAV4 Hybrid jest teraz świetnym hybrydowym SUV-em zdolnym konkurować z dużo droższymi SUV-ami. Ponadto, RAV jest niezawodny, bezpieczny i bardzo dobrze wyposażony, biorąc pod uwagę cenę.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla dojeżdżających do pracy

Mercedes Benz GLE550e

Mercedes Benz to marka znana z luksusu, wyrafinowania i klasy, ale nie daj się zwieść, że współczesny Mercedes nie jest świetnym wozem rodzinnym. Dzięki dużej ilości miejsca, wygodnym fotelom, wielu luksusowym, bezpiecznym i wygodnym funkcjom, GLE550e jest doskonałym SUV-em na wycieczki.

Silnik oferowany w GLE550 jest mocny, pewny i przewidywalny, a także jest w stanie zwrócić przyzwoitą wydajność paliwa podczas jazdy ze stałą prędkością autostradową. Mimo że hybrydy nie są stworzone do dłuższych podróży, GLE550e jest zdecydowanie jednym z najlepszych samochodów tego typu.

Volvo XC90 T8

Volvo XC90 kosztuje mniej więcej tyle samo co GLE550e, czyli około 60 tys. dolarów, ale te dwa samochody różnią się między sobą, jeśli chodzi o osiągi na dłuższych trasach. Mercedes może być nieco bardziej spokojny i odizolowany, ale Volvo jest bardziej wydajnym i dojrzałym SUV-em.

Volvo może przeważyć szalę na korzyść GLE ze względu na wszystkie zalety związane z wydajnością – w końcu szukasz najlepszej hybrydy na dłuższe podróże. Poza wydajnością i ogólnym odczuciem, XC90 oferuje również wiele luksusowych i komfortowych funkcji, z których obie są kluczowe dla relaksujących doświadczeń podczas podróży.

Hyundai Sonata Hybrid

Jeśli SUV-y nie są dla Ciebie, sprawdź Hyundai Sonata Hybrid. Choć Hyundai może nie wydawać się najlepszym sedanem w każdym przypadku, duża wartość, praktyczność i wydajność sprawiają, że tak właśnie jest. Poza oczywistymi zaletami, Sonata oferuje również luksus i komfort.

  Najlepsza hybryda do holowania

Jeśli jesteś wysokim mężczyzną, z pewnością zaskoczy Cię fakt, że Hyundai Sonata jest jednym z najbardziej przestronnych sedanów na rynku, ale zwiększona przestrzeń pasażerska nie wiąże się z utratą przestrzeni bagażowej. System informacyjno-rozrywkowy jest łatwy w obsłudze, zawieszenie jest wystarczająco komfortowe, a izolacja akustyczna również jest świetna.

BMW 530e

Nieuczciwe jest mówienie o świetnych samochodach na wycieczki bez wymienienia przynajmniej jednego BMW. Chociaż BMW znane są ze swojego dynamicznego i sportowego wyglądu i stylu jazdy, są również świetne w pokonywaniu kilometrów bez zmęczenia i stresu.

Model 530e to doskonałe połączenie klasycznego, czołgowego charakteru BMW i współczesnego luksusu, stworzone z myślą o długich podróżach autostradowych. BMW twierdzi, że nowy model 530e jest w stanie przejechać do 30 mil na samym napędzie elektrycznym, a rzędowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l jest wystarczająco wydajny, nawet bez pomocy silnika elektrycznego.

Dział FAQ

Czy zwykłe samochody z silnikiem spalinowym są lepsze do podróży drogowych niż hybrydy?

Tak, są, głównie dlatego, że niektóre z nich oferują na początek większe silniki. Takie silniki są mocniejsze i dzięki temu bardziej wydajne przy ciągłej jeździe z niską prędkością obrotową. Nawet jeśli niektóre hybrydy, takie jak 530e na przykład oferują przyzwoitej wielkości silniki, nadal nie są porównywalne do czegoś takiego jak 3L 6-cylindrowy silnik.

To powiedziawszy, jeśli nie wykonujesz dłuższych podróży tak często, zakup hybrydy może zaoszczędzić pieniądze, jeśli możesz w pełni wykorzystać platformę hybrydową. Wszystko zależy od tego, jak używasz swojego samochodu i gdzie go używasz.

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

Jaki typ silnika jest najlepszy dla stałych prędkości na autostradzie?

Większe silniki wysokoprężne najlepiej sprawdzają się przy stałych prędkościach autostradowych, ponieważ zużywają o 15-20% mniej paliwa w porównaniu z silnikami gazowymi. Silniki te zazwyczaj oferują duży moment obrotowy w dolnym zakresie obrotów, co przekłada się na łatwość wyprzedzania. Najczęściej nie trzeba nawet zmieniać biegu na niższy, aby sprawnie wyprzedzać, dlatego najlepiej sprawdzają się na dłuższych trasach.

Stałe prędkości na autostradzie są łatwiejsze dla silników wysokoprężnych, ponieważ zazwyczaj nie osiągają one tak wysokich obrotów. Oznacza to, że silnik znajduje się cały czas w optymalnym zakresie mocy.

Czy hamowanie odzyskowe w hybrydzie jest przydatne na autostradzie?

Hamowanie odzyskowe jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego hybryda najlepiej sprawdza się w warunkach jazdy miejskiej, ale na autostradzie hamowanie odzyskowe jest mniej lub bardziej bezużyteczne. Dzieje się tak dlatego, że nie używasz hamulców tak często podczas jazdy z większą prędkością.

Jeśli połączyć to z faktem, że zwykły silnik elektryczny samochodu hybrydowego nie jest w stanie zasilać samochód sam, hybryda jest znacznie gorzej w tych okolicznościach. Ponadto, większość samochodów hybrydowych są napędzane benzyną, jak również, a silniki gazowe nie są tak dobre, jak silniki wysokoprężne są przy wyższych prędkościach stałych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z