Jakie są wady samochodu hybrydowego?

W ostatnich latach jesteśmy świadkami swoistej rewolucji. Ogromne silniki V12 i V10 są zastępowane silnikami o mniejszej pojemności i turbodoładowaniem, a silnik spalinowy jako całość jest potencjalnie na wylocie.

Przemysł samochodowy powoli zmierza w kierunku elektryczności, a niektóre marki, takie jak Audi, planują całkowicie zaprzestać rozwoju nowszych silników spalinowych. Ale jak na razie, infrastruktura ładowania jest nadal w powijakach, a wygoda nie może być porównywana z samochodami napędzanymi benzyną.

A w takim okresie przejściowym, wybór hybrydy może być dobrym pomysłem. W końcu hybryda jest przejściem między zwykłym silnikiem spalinowym a samochodem w pełni elektrycznym. Ale hybrydy nie są idealne, są drogie, skomplikowane i kosztowne w zapewnieniu.

Ponadto, nadal produkują dużo emisji paliw kopalnych, a koszty utrzymania są wyższe w porównaniu do EV lub samochodu z silnikiem spalinowym. Baterie nie są poddawane recyklingowi, a hybrydy są ciężkie i nie dają przyjemności z dynamicznej jazdy.

Koszty zakupu pojazdów hybrydowych

Hybrydy nie są tak popularne, jak oczekiwali tego niektórzy producenci. W związku z tym nie wszystko jest finansowo opłacalne, aby rozwijać taki samochód. Jeśli chcesz osiągnąć zysk, musisz podnieść cenę wejścia, ponieważ koszty rozwoju są wysokie.

Nawet jeśli coś takiego jak silnik V8 kosztuje najwięcej pieniędzy, aby rozwinąć te dni, ludzie kochają V8, i wystarczająco dużo ludzi kupi V8 dla nich być finansowo wykonalne dla rozwoju. Jednak koszty hybrydy zostaną zamortyzowane dzięki zachętom rządowym, ale nie o wiele.

Poziomy złożoności

Hybrydy zasadniczo oferują co najmniej dwa silniki, co czyni je dużo bardziej złożonymi w porównaniu do zwykłych samochodów z silnikiem spalinowym. Kiedy producent chce zmaksymalizować wydajność, zazwyczaj łączy mniejszy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym.
Ale silnik benzynowy jest również zazwyczaj turbodoładowany lub doładowany, a czasem nawet oba. Na przykład Volvo oferuje silnik benzynowy, który jest turbodoładowany, doładowany i wspomagany silnikiem elektrycznym. I taka złożoność na pewno się zepsuje, a kiedy to się stanie, będzie Cię to kosztować.

  10 Najlepszych używanych samochodów dojeżdżających do pracy

Koszty ubezpieczenia hybryd

Przy tak wysokim poziomie skomplikowania, stawki ubezpieczeniowe również idą w górę. Hybrydy są droższe w ubezpieczeniu przede wszystkim z dwóch powodów. Są one droższe w rozwoju, obsłudze i utrzymaniu. Co więcej, ludzie kupują hybrydy, aby przejechać dużo kilometrów, a większość mechaników może nie być wystarczająco wykwalifikowana, aby pracować na hybrydzie.

Serwisowanie silnika hybrydowego zajmuje więcej czasu, a dostępność części jest znacznie gorsza w porównaniu ze zwykłym samochodem z silnikiem spalinowym. Segment ten jest wciąż zbyt młody i mało popularny, i jest mało prawdopodobne, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Wpływ samochodów hybrydowych na środowisko

W teorii, hybrydy są czyste, jeśli używasz silnika spalinowego tylko w niektórych przypadkach, gdy potrzebujesz więcej mocy lub gdy kończy Ci się sok. Ale w praktyce ludzie mają tendencję do używania silników spalinowych przez cały czas. Hybrydy są rzeczywiście lepsze dla środowiska, ale tylko wtedy, gdy używasz ich jako takich.

A faktem jest, że większość ludzi tego nie robi. Hybrydy w większości przypadków nie są aż tak wydajne i jeśli chcesz zmaksymalizować osiągi swojego samochodu, prawdopodobnie będziesz cały czas używał silnika spalinowego.

Koszty utrzymania samochodów hybrydowych

Teoretycznie samochody hybrydowe wymagają mniej konserwacji, ponieważ poziom stresu, z jakim spotykają się te samochody, nie jest tak intensywny. Jednak od czasu do czasu konserwacja jest konieczna, aby utrzymać samochód w odpowiednim stanie, a taka konserwacja kosztuje więcej.

  Jaki jest najtańszy samochód elektryczny?

Zwłaszcza, jeśli trzeba wymienić baterię, jak baterie mogą kosztować nawet 2000 dolarów. To powiedziawszy, większość producentów ma tendencję do gwarantowania swoich baterii do 10 lat lub 150k mil. Ale po tym, to zależy od Ciebie, aby go utrzymać.

Hybrydy są ciężkie

W ostatnich latach, samochody stały się niezwykle ciężkie. Dekadę lub dwie temu, dwutonowy sedan nie był tak powszechny, ale teraz jest. Tak ciężki samochód ma wpływ na wiele rzeczy, takich jak ogólne właściwości jezdne i bezpieczeństwo.

Takie samochody potrzebują więcej czasu, aby się zatrzymać lub przyspieszyć do prędkości autostradowych, co wpływa na płynność ruchu. A w razie wypadku, takie samochody są w stanie wyprodukować ogromne zniszczenia.

Hybrydy nie są dynamiczne

Porsche 918, McLaren P1 i Ferrari LaFerrari to hybrydy, które są jednymi z najbardziej dynamicznych samochodów współczesnej ery. Jednak większość hybryd jest ich zupełnym przeciwieństwem – są zbyt ciężkie i zbyt duże, aby jazda nimi była przyjemna.

Brakuje im zwinności, a cały układ napędowy wydaje się być leniwy i nieliniowy. Czasami sprawiają też wrażenie zbyt zrobotyzowanych i syntetycznych, co jeszcze bardziej obniża przyjemność z jazdy.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić hybrydę?

Jeśli naprawdę korzystasz z zalet silnika elektrycznego i nie przeszkadzają Ci dodatkowe koszty, to jak najbardziej tak. Co więcej, jeśli planujesz w najbliższym czasie przesiąść się na EV, hybryda jest zdecydowanie warta rozważenia.

  Czy Mercedes produkuje hybrydowego sedana?

Jak świat wciąż się zmienia, hybrydy stają się coraz częstsze i bardziej wyrafinowane. W związku z tym warto je kupić.

Czy samochody hybrydowe są mniej niezawodne?

Tak, są, ale nie o wiele. W badaniu przeprowadzonym na 55 tys. pojazdów stwierdzono, że samochody hybrydowe są rzeczywiście mniej niezawodne niż ich odpowiedniki z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Ale tylko około 15% samochodów hybrydowych cierpiało z powodu problemu, co nie jest dużo.

To powiedziawszy, hybrydy szybko się poprawiają i w ciągu kilku lat, prawdopodobnie będziemy mieli hybrydy, które są tak niezawodne, jak ich odpowiedniki na gaz i olej napędowy.

Czy hybrydy działają dłużej?

Według niektórych punktów sprzedaży, samochody hybrydowe mają tendencję do trwania dłużej niż ich odpowiedniki napędzane gazem i olejem napędowym. Powodem jest to, że gwarancje zwykle obejmują baterie do 10 lat lub 150k mil średnio.

A jeśli wziąć dobrą opiekę nad swoją hybrydę, to powinno trwać długo. Od teraz, Toyota jest marką, której baterie mają tendencję do najdłużej, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Toyota jest najbardziej niezawodną marką samochodów na rynku przez jakiś czas teraz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z