Land Rover LR2 Niezawodność

Land Rover LR2 to nazwa drugiej generacji słynnego Land Rovera Freelandera. Druga generacja, która rozpoczęła się w 2007 roku, została przerwana w 2015 roku, kiedy Land Rover Discovery zastąpił klasycznego Freelandera. Jest on szeroko znany i cieszy się dobrą opinią na całym świecie.

Przegląd

Land Rover LR2 to klasyczny SUV z napędem na cztery koła i dobrym mocnym silnikiem. LR2 posiada 2,0-litrową turbodoładowaną jednostkę I-4, która produkuje 250 KM. Land Rover LR2 ma prędkość maksymalną 124 mph i udaje mu się przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 8,2 sekundy. SUV posiada inteligentny system napędu na wszystkie koła, który umożliwia komfortową i płynną jazdę w każdym terenie.

Niezawodność

Ogólna ocena niezawodności Land Rovera LR2 jest dobra w porównaniu do luksusowych SUV-ów tej samej marki. Według Repairpal, Land Rover LR2 posiada ocenę niezawodności na poziomie 3.0 na 5.0, co pomaga mu zająć 8 miejsce na 11 luksusowych kompaktowych SUV-ów.

Bezpieczeństwo

Ocena bezpieczeństwa jest kolejnym ważnym czynnikiem określającym dobry koszt posiadania każdego pojazdu. W przypadku Land Rovera LR2, SUV jest przeciętny pod względem ogólnej oceny testów bezpieczeństwa z zaledwie marginalnym wynikiem w zakresie środków bezpieczeństwa.

Stopa amortyzacji

Pojazdy Land Rovera znane są ze swojego stylowego wyglądu na ulicach i niezawodności poza utartymi szlakami. Land Rover LR2 z 2015 roku ma prognozowaną stopę amortyzacji na poziomie około 23% po 5 latach. Ta stopa amortyzacji jest całkiem zrozumiała w porównaniu z innymi luksusowymi SUV-ami Land Rovera.

  Land Rover Discovery Sport Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania i napraw każdego pojazdu są ważnym czynnikiem określającym jego ogólną niezawodność. W przypadku Land Rovera LR2, średnie roczne koszty utrzymania i napraw szacowane są na około 1 570 dolarów po 1 roku użytkowania.

FAQ

Ile miejsc jest w Land Roverze LR2?

Land Rover LR2 to samochód wyposażony w 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc Land Rovera LR2 i czy ma on turbo?

Land Rover LR2 ma 240 koni mechanicznych i 250 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Land Roverze LR2?

61,8 stóp sześciennych ( 1,75 m3 )

Jak duży prześwit ma Land Rover LR2?

8,3 cala ( 21,08 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Land Rover LR2 ma przednie aluminiowe koła 18 X 8 cali i tylne aluminiowe koła 18 X 8 cali.

Dlaczego Land Rovery są tak zawodne?

Problemy z zawieszeniem pneumatycznym, awarie elektronicznego hamulca postojowego i zatarcie wału korbowego to częste problemy z niezawodnością Land Rovera Discovery 3 i 4. Każda marka nie jest idealna, ale każda ma swoje mocne strony, a niektóre mają więcej problemów z niezawodnością niż inne. Właściciele Land Roverów są, w większości, zagorzałymi fanami.

Dlaczego LR2 został wycofany z produkcji?

Freelander pierwszej generacji nie został sprowadzony do USA. Jednak bardziej wyrafinowany model LR2 drugiej generacji był. Freelander został wycofany z produkcji w 2014 roku z powodu problemów finansowych i niskiej sprzedaży. Został zastąpiony przez model Discovery Sport.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z