Mazda CX-3 Niezawodność

Japońskie marki samochodów często słyną ze swojej niezawodności i trwałości, a Mazda również nie jest wyjątkiem. Mazda CX-3 to subkompaktowy SUV typu crossover, który został wprowadzony na rynek w 2016 roku, ale ostatnio zaprzestano jego produkcji w 2021 roku i zastąpiono go modelem CX-30.

Przegląd

Mazda CX-3 to wciąż świetny samochód do kupienia nawet po jego zaprzestaniu produkcji. Samochód miał dwa rodzaje układów napędowych z silnikiem 1,5 L i silnikiem 2,0 L. Jest on również obecny w kilku poziomach wykończenia i jest również dostępna opcja napędu na wszystkie koła dla tego samochodu.

Niezawodność

Mazda jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów. Ma również świetną reputację w zakresie niezawodności i zajmuje 5. miejsce wśród 32 marek samochodów. CX-3 ma świetne oceny niezawodności i recenzje. Consumer Reports ocenił samochód z 5 na 5 gwiazdek i J.D Power ocenił samochód z 72 na 100 punktów.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda w przeszłości zebrała przyzwoite oceny. Samochody są również regularnie poddawane testom zderzeniowym. CX-3 został przetestowany przez IIHS i NHTSA, które przyznały mu świetne noty. Oprócz tego, samochód posiada wiele wspaniałych funkcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie martwego pola, inteligentny system hamulcowy, tempomat, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazda mają dużą wartość odsprzedaży ze względu na ich wielką niezawodność i trwałość. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazda CX-3 ma niską stopę amortyzacji wynoszącą 39% nawet po 5 latach, co sprawia, że jest to nadal świetny samochód do kupienia.

  Honda CR-V Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja jest istotnym czynnikiem wpływającym na niezawodność samochodów. Im niższe koszty utrzymania, tym większa niezawodność samochodu. Średni roczny koszt konserwacji samochodów Mazda wynosi prawie 450 dolarów. Mazda 2 ma średni roczny koszt utrzymania wynoszący 345 dolarów, a szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważniejszych napraw są również niskie.

FAQ

Czy Mazda CX-3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda CX-3 to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda CX-3?

Mazda CX-3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Mazdy CX-3 i czy ma ona turbo?

Mazda CX-3 ma 148 KM mocy i 146 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie CX-3?

56,7 stóp sześciennych ( 1,606 m3 )

Jak duży prześwit ma Mazda CX-3?

6,1 cala ( 15,49 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda CX-3 ma aluminiowe koła przednie 16 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 6,5 cala.

Co jest nie tak z Mazdą CX-3?

Consumer Reports ocenia Mazdę CX-3 z 2017 roku na 20% pod względem niezawodności. Najbardziej podatne na uszkodzenia elementy tego małego SUV-a to jego układ klimatyzacji i przekładnia napędowa. Właściciele zgłaszali ponadprzeciętne problemy z układem zawieszenia.

  Mazda CX-9 Niezawodność

Dlaczego Mazda zaprzestała produkcji modelu CX-3?

Mazda nie podała żadnych wyjaśnień dotyczących decyzji o zakończeniu produkcji tych dwóch modeli. Mazda stwierdziła, że nie będzie oferować CX-3 ani Mazdy6 w 2022 roku, ponieważ „zainteresowanie konsumentów nadal ewoluuje.” Czuliśmy, że dni CX-3 dobiegły końca od czasu wprowadzenia CX-30 w 2020 roku.

Który rocznik Mazdy CX-3 jest najlepszy?

Najlepsze lata dla Mazdy CX-3 to 2016-2018 i 2020-2021. Chociaż Mazda CX-3 ma niewiele problemów, są one znane z wysokich ocen niezawodności i średniej niezawodności. NHTSA przyznała Mazdzie CX-3 wysoką ocenę bezpieczeństwa w każdym roku.

Ile kilometrów wytrzyma Mazda CX-3?

Samochód jest wytrzymały i może bez problemu przejechać od 150 000 do 200 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z