Mazda CX-9 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. CX-9 to średniej wielkości crossover SUV większy od CX-5 i obecnie jest to jego druga generacja. Ten SUV jest świetny pod względem niezawodności i trwałości.

Przegląd

CX-9 jest obecnie obecny tylko w jednym układzie napędowym i jest to silnik 2,5 L Skyactiv I4 i jest obecny w systemie automatycznej skrzyni biegów. Samochód posiada wiele udogodnień, w tym wiele opcji bezpieczeństwa oraz system AWD, jeśli ktoś tego chce.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów, a dodatkowo zajmuje piąte miejsce wśród 32 marek pojazdów o niezachwianej jakości. Mazda CX-9 to niezwykle niezawodny samochód, który uzyskał ocenę niezawodności 5 na 5 oraz 80 na 100 punktów w rankingu J.D. Power.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie kilka poważnych ocen z przeszłości. Pojazdy są również rutynowo sprawdzane pod kątem zderzeń. Mazda CX-9 została przetestowana przez IIHS i NHTSA i otrzymała wiele punktów. Samochód posiada również standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie martwego pola, hamulce awaryjne itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazdy mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazda CX-9 ma stopę amortyzacji 44% po 5 latach, co sprawia, że jest to świetny samochód do kupienia.

  Mazda RX-8 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodu. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który pochłonie ich wszystkie pieniądze z powodu jego konserwacji. Średni roczny koszt utrzymania samochodu Mazdy wynosi prawie 450 dolarów. Mazda CX-9 ma średni roczny koszt utrzymania na poziomie 312 dolarów, a ponadto ma świetne części i mniejsze szanse na częste naprawy.

FAQ

Czy Mazda CX-9 to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mazda CX-9 jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda CX-9?

Mazda CX-9 to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc Mazdy CX-9 i czy ma ona turbo?

Mazda CX-9 ma 227 KM mocy i 310 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.5 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie CX-9?

84,9 stóp sześciennych ( 2,404 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda CX-9 ma aluminiowe koła przednie 18 X 8 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 8 cali.

Czy Mazda CX-9 ma jakieś problemy?

Awaria silnika przy 100,000 mil, twarde i sztywne hamowanie przy 99,000 i uszkodzona pompa wodna przy 104,000 mil to najgorsze z nich. W przypadku Mazdy CX-9 z 2011 r. bardzo często występują problemy z hamulcami oraz poduszkami powietrznymi. Hamulce są najbardziej kosztownym zgłaszanym problemem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z