Mazda MX-5 Miata Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. MX-5 Miata to samochód sportowy typu roadster marki Mazda, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 1989 roku i cieszy się sporą sławą wśród ludzi. Jest w swojej 4 generacji, która została zaprezentowana w 2014 roku.

Przegląd

MX-5 jest 2-drzwiowy samochód sportowy, który ma szybki silnik 2,0 L, który produkuje 181 KM i może przejść od 0 do 60 mph w zaledwie 5,7 sekundy. Samochód jest dostępny zarówno w wersji z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. Kształt tego samochodu jest niezwykle atrakcyjny z jego małym i sportowym designem nadwozia.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów. Ma również wysoką pozycję w rankingu niezachwianej jakości i jest piątą najbardziej niezawodną marką spośród 32 marek pojazdów. MX-5 Miata ma świetną ocenę niezawodności i została oceniona na 5 gwiazdek przez Consumer Reports.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie kilka poważnych ocen. Pojazdy są również rutynowo poddawane próbom zderzeniowym. MX-5 nie została przetestowana przez IIHS lub NHTSA, ale patrząc na wyniki z innych krajów, jest to całkiem solidny samochód. Posiada również wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, hamulce awaryjne, itp.

  Mazda 6 Niezawodność

Stopa amortyzacji

Samochody Mazda mają dużą wartość odsprzedaży ze względu na ich wielką niezawodność i trwałość. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. MX-5 amortyzuje się o około 38% po 5 latach posiadania tego samochodu.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodów. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który będzie pochłaniał wszystkie ich pieniądze z powodu jego konserwacji. W przypadku samochodów marki Mazda średni roczny koszt utrzymania wynosi prawie 450 dolarów. Ponieważ jest to stary samochód, zależy to głównie od stanu samochodu. W przypadku MX-5 średni roczny koszt utrzymania wynosi 429 dolarów, co nie jest tak dużo w porównaniu z wieloma innymi samochodami.

FAQ

Czy Mazda MX-5 Miata to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda MX-5 Miata jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda MX-5 Miata?

Mazda MX-5 Miata to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwa fotele

Jaka jest moc Mazdy MX-5 Miata i czy ma ona turbo?

Mazda MX-5 Miata ma 181 KM mocy i 151 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie MX-5 Miata?

4,6 stopy sześciennej ( 0,13 m3 )

Jak duży prześwit ma Mazda MX-5 Miata?

5,3 cala ( 13,46 cm )

  Audi RS6 Avant Niezawodność

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda MX-5 Miata ma aluminiowe koła przednie 17 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 17 X 7 cali.

Czy Mazda Miata jest tego warta?

Są to fantastyczne małe półsportowe samochody i będą cenione w czasie. Są one praktyczne, ponieważ mogą pomieścić tylko dwie osoby i mają ograniczoną przestrzeń bagażową. Mazda 3 to solidny, niezawodny pojazd.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z