Mercedes-Benz CL-Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Samochody Klasy CL obejmują luksusowe modele coupe Klasy S, które są jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów Mercedesa.

Przegląd

Samochody Klasy CL były obecne na rynku przez kilka lat i obecnie zostały zastąpione modelami coupe Klasy S, zaprzestając oznaczenia Klasy CL. Samochody Klasy CL miały swoją ostatnią 3 generację, kiedy to były oferowane w wielu układach napędowych, a najszybszym silnikiem ze wszystkich był 5.5 L V12 twin-turbo o mocy 510 koni mechanicznych, który rozpędzał się od 0 do 60 mph w zaledwie 4.1 sekundy.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i wyrobił sobie markę, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy CL są dość solidne i mają ocenę niezawodności 4 gwiazdek na 5 możliwych według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Samochody klasy CL były dość ekskluzywne i rzadko testowane w jakichkolwiek crash-testach, ale mają świetne środki bezpieczeństwa, jak wiele innych samochodów Mercedesa. Poza tym, ma funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, kontrola stabilności, hamulce przeciwblokujące, itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również dość dużo ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów tam, że tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację do przechowywania jego wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. W szczególności samochody klasy CL tracą około 55% swojej wartości po 5 latach.

  Chrysler Voyager Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedes kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy CL średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz CL-klasa to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz CL-klasa jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz CL-class?

Mercedes-Benz CL-klasa to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz CL-klasa i czy ma turbo?

Mercedes-Benz CL-klasa ma 429 KM i 516 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 4.7 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz klasy CL?

13,5 stopy sześciennej ( 0,382 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz Klasy CL?

5,1 cala ( 12,95 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz CL-class ma aluminiowe przednie koła 18 X 8,5 cala i aluminiowe tylne koła 18 X 8,5 cala.

Czy CLS jest dobrym samochodem?

Mercedes-Benz CLS jest świetnym samochodem. Ma mocny turbodoładowany silnik, dobrą ekonomię paliwową i płynną jazdę. Choć bagażnik i tylne siedzenia są nieco mniejsze niż w luksusowych, dużych samochodach, wnętrze CLS-a jest piękne.

Co oznacza CL w Mercedesie?

Mercedes-Benz CL-Class to ekskluzywna linia samochodów typu grand touring, która była produkowana przez niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz. Produkowana była od 1992 do 2014 roku. CL to skrót od Coupe Leicht (Coupe-Light), Coupe Luxusklasse lub Coupe-Luxury w języku niemieckim.

  Ford Bronco Niezawodność

Czy CLS 550 jest niezawodny?

Ocena niezawodności Mercedesa-Benz CLS550 wynosi 2,5 na 5,0. To czyni go 15. z 30 luksusowych pojazdów pełnowymiarowych. Ponieważ CLS550 ma większą częstotliwość i poważniejsze naprawy niż przeciętny samochód, jest bardziej prawdopodobne, że konieczne będą naprawy główne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z