Mercedes Benz CL63 / CL65 AMG Niezawodność

Jako niemiecki producent samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Samochody Klasy CL obejmują luksusowe modele coupe Klasy S, które są jednymi z najbardziej ekskluzywnych samochodów Mercedesa. Model CL63 jest napędzany potężnymi silnikami AMG i cechuje się wysoką wydajnością.

Przegląd

Samochody Klasy CL były obecne na rynku przez kilka lat i obecnie zostały zastąpione przez modele coupe Klasy S, zaprzestając oznaczenia Klasy CL. Jednak CL63 to wciąż świetny samochód do kupienia. CL63 posiada silnik 5,5 L V8 turbo, a CL65 posiada potężny silnik 6,0 L V12 turbo. Oba te samochody wyposażone są w system AWD.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i wyrobił sobie markę, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy CL są dość solidne i mają ocenę niezawodności 4 gwiazdek na 5 możliwych według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Samochody klasy CL były dość ekskluzywne i rzadko testowane w jakichkolwiek crash-testach, ale mają świetne środki bezpieczeństwa, jak wiele innych samochodów Mercedesa. Poza tym, ma funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, kontrola stabilności, hamulce przeciwblokujące, itp.

  Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również dość dużo ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów tam, że tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację do przechowywania jego wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. W szczególności samochody klasy CL tracą około 55% swojej wartości po 5 latach.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedes kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy CL średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG to samochód z napędem na przednią oś, tylną oś czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG to samochód z napędem na tylne koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz CL63 / CL65 AMG?

Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Mercedesa-Benz CL63 / CL65 AMG i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG ma 621 KM i 738 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-12 o pojemności skokowej 6.0 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz CL63 / CL65 AMG?

13,5 stopy sześciennej ( 0,382 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG?

5,2 cala ( 13,21 cm )

  Ford Transit Connect Niezawodność

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Mercedes-Benz CL63 / CL65 AMG ma przednie koła z kutego aluminium 20 X 8,5 cala i tylne koła z kutego aluminium 20 X 9,5 cala.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z