Mercedes-Benz GLK Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa GLK to seria kompaktowych SUV-ów typu crossover, które w 2015 roku zostały zastąpione przez klasę GLC.

Przegląd

Klasa GLK została wprowadzona w 2008 roku i została wycofana z produkcji w ciągu zaledwie 7 lat. SUV-y były całkiem świetne w swoim krótkim okresie. Istnieją dwie opcje benzynowe w tej serii silnika 3,0 L V6 i 3,5 L V6. inne niż to, samochód jest pakowany z wielu funkcji, takich jak system AWD, 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów, itp.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i zrobił swój znak rozpoznawczy, ale te niezwykle luksusowe samochody są również wysokie w kosztach utrzymania. Samochody klasy GLK są dość solidne i mają ocenę niezawodności 5 na 5 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik, który odrzuca. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Klasa GLK została przetestowana przez IIHS, otrzymując doskonały wynik w testach zderzeniowych. Ponadto, opcje bezpieczeństwa obejmują monitorowanie martwego pola, kamerę cofania, asystenta utrzymania pasa ruchu itp.

Amortyzacja

Stopa amortyzacji jest również dość ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów tam, że tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację w utrzymaniu swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Klasa GLK jest od kilku lat wycofywana z produkcji, więc straciła większość swojej wartości.

  Cadillac XT6 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedesa kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy GLK średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz GLK-Class to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz GLK-class to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc siedzących ma Mercedes-Benz GLK-class?

Mercedes-Benz GLK-class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz GLK-class i czy ma turbo?

Mercedes-Benz GLK-class ma 200 KM mocy i 369 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Diesel I-4 o pojemności skokowej 2,1 L. Układ paliwowy to: Diesel Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz GLK-class?

65,9 stóp sześciennych ( 1,866 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz GLK-klasa?

7,9 cala ( 20,07 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz GLK-class ma aluminiowe przednie koła 19 X 7,5 cala i aluminiowe tylne koła 19 X 7,5 cala.

Jak długo wytrzyma Mercedes GLK?

Mercedes-Benz GLK350 może wytrzymać 13-17 lat przy regularnej konserwacji. Mercedes może przejechać od 200 000 do 250 000 mil na godzinę, zanim będzie wymagał poważnych napraw. Jest to oparte na średnim rocznym przebiegu około 15.000.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z