Mercedes E350 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes E350 to średniej wielkości luksusowy sedan Mercedesa, który rywalizuje z takimi modelami jak Audi A6 i BMW serii 5. E350 jest jednym z najpopularniejszych modeli Mercedes Benz Klasy E, ponieważ doskonale równoważy luksus, moc i wyrafinowanie.

Wczesne iteracje E350 charakteryzują się 6-cylindrowym silnikiem 3.0L, który wielu uważa za idealny wybór dla podwozia klasy E. Nowy E350 nie używa już 6-cylindrowy, ale raczej mniejszy, ale równie silny 2,0L 4-cylindrowy, który nie jest tak naprawdę wszystko, co ekscytujące, bez względu na moc.

E350 jest prawdziwym mid-level spec Klasy E, co oznacza, że jest on dostępny z wszystkich funkcji, które można oczekiwać od średniej wielkości Mercedes. Napęd na tylne koła jest w standardzie, natomiast 4MATIC kosztuje dodatkowe 2000 dolarów.

Podsumowując, E350 nadal jest najlepszym modelem Klasy E do kupienia, jeśli chcesz mieć przyzwoicie mocny samochód, który nie poświęca wydajności lub komfortu. Nawet jeśli nowy E350 wykorzystuje mniej ekscytujący 4-cylindrowy silnik 2.0L, to nadal jest to świetny samochód i najlepszy wybór z całej grupy.

Mercedes E350 – Jednostka napędowa

Mercedes wprowadził modele E350, E300 i E320 jako bardziej luksusowe, 6-cylindrowe wersje klasy E, ponieważ 4-cylindrowe były używane głównie przez taksówkarzy. Mercedes chciał dokonać rozróżnienia między „taksówkową” Klasą E a bardziej luksusową Klasą E, oferując mocniejsze i bardziej wyrafinowane silniki 6-cylindrowe.

Wszystkie modele E350 są albo 3,5L 6-cylindrowy silnik jak ten znaleziony w W212 lub 3,0L 6-cylindrowy silnik jak ten znaleziony w nowszych modelach. Oba te silniki oferują od 250 do 300 KM i są również dość wydajne dzięki około 25MPG łącznie.

  Które Mercedesy mają napęd na 4 koła?

Gearbox-wise, E350 jest oferowany tylko w wersjach automatycznych dla dziesięcioleci teraz i tylko W211 i W212 były dostępne z podręcznikiem, który był głównie sprzedawany w Europie. Wczesne E350 5 i 7-biegowe skrzynie biegów były znane jako leniwe i podatne na problemy, ale nowsze są o wiele bardziej wyrafinowane.

Napęd na tylne koła jest standardem dla wszystkich generacji E350, ale 4MATIC jest dostępny jako opcja.

Mercedes E350 – Design i podwozie

E350 został początkowo wprowadzony jako bardziej luksusowa wersja Klasy E z silnikiem 2.0L i zawierał lekkie akcenty stylistyczne mające na celu oddzielenie go od podstawowej Klasy E. Jednakże, akcenty projektowe były tak nieznaczne i nieistotne, że nikt nigdy ich nie zauważył.

Jednak Klasa E zawsze wyglądała dostojnie i władczo, bez względu na to, który silnik znajduje się pod maską. W porównaniu do Audi A6, Mercedes zawsze wydawał się nieco bardziej premium i komfortowy, ale w porównaniu do serii 5, Mercedes zdecydowanie czuł się bardziej luksusowy.

Klasa E jest zawsze dostrojona do komfortu i to jest jedyny kierunek, w którym podąża Klasa E. Mercedes wie, że na koniec dnia każdy chce mieć wygodny samochód. BMW serii 5 jest o wiele bardziej sportowy w prowadzeniu, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w V8.

Audi A6 jest gdzieś pośrodku, ponieważ nie czuje się ani szczególnie sportowo, ani komfortowo. W związku z tym, A6 jest najlepszym wszechstronnym samochodem, podczas gdy Klasa E jest najbardziej komfortowa, a BMW serii 5 jest najbardziej dynamiczne.

Mercedes E350 – Niezawodność i potencjalne problemy

Mercedes E350 nigdy nie był liderem w swojej klasie, jeśli chodzi o niezawodność i jest to raczej dobrze znany czynnik. Nie oznacza to, że klasa E jest źle wykonanym samochodem, oznacza to, że klasa E wymaga odpowiedniej i terminowej konserwacji, jeśli chcesz, aby trwała tak długo, jak to możliwe.

  Mercedes Sprinter Niezawodność

Większość modeli E350 doświadcza problemów elektrycznych z akcesoriami samochodowymi, takimi jak elektryczne szyby, błędy na desce rozdzielczej i problematyczne przełączniki. E350 nie jest też wolny od problemów z zawieszeniem, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w zawieszenie pneumatyczne, które wymaga odpowiedniej konserwacji, aby działało prawidłowo.

Mercedes E350 – wartość i praktyczność

Mercedes E350 jest stosunkowo drogim samochodem na początek, ale też niesamowicie szybko traci na wartości. Wszystkie samochody z tego segmentu bardzo szybko tracą na wartości w ciągu kilku pierwszych lat po wyprodukowaniu, zarówno dlatego, że jest ich tak dużo, jak i dlatego, że ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo pieniędzy.

Praktyczność – E350 jest prawdziwym sedanem średniej wielkości, co oznacza, że może być używany do przewozu rodziny i VIP-ów. To właśnie dlatego tak wielu taksówkarzy na całym świecie korzysta z platformy Klasy E już od dziesięcioleci. Wreszcie, przestrzeń ładunkowa jest przyzwoita, ale nie wiodąca w swojej klasie, gdyż ten zaszczyt przypada Audi A6.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes E350 jest tego wart?

Mercedes E350 to piękny samochód do podróżowania, niezależnie od generacji, ponieważ oferuje sporo mocy bez nadmiernego pragnienia paliwa. Jednakże, nie traci swoją wartość szybko i nie może konkurować z niektórych pokoleń A6 i BMW serii 5.

Jednakże, jeśli znajdziesz jeden z przyzwoitym przebiegiem w odpowiedniej cenie, należy swing dla niego. Po tym wszystkim, Mercedes E350 jest wykonany dla tych z głębszych kieszeni i tak, więc nie powinno być zaskoczony, jeśli chodzi o utrzymanie.

  Czy osoba otyła może prowadzić Mercedesa?

Czy Mercedes E350 jest bezpiecznym samochodem?

E350 jest rzeczywiście bezpiecznym samochodem, ponieważ wszystkie generacje E350 posiadają 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Mercedes skupia się na bezpieczeństwie w takim samym stopniu jak na luksusie, co oznacza, że prawie wszystkie modele Mercedesa są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Warto wspomnieć, że trzeba dostać jeden z odpowiednich opcji, jeśli chcesz, aby był tak bezpieczny, jak to możliwe.

Nowsze modele E350 są wyposażone we wszelkiego rodzaju funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne hamowanie awaryjne, tempomat adaptacyjny, system utrzymywania pasa ruchu, system wspomagania kolizji, system unikania kolizji oraz wiele poduszek powietrznych.

Dlaczego taksówkarze używają Mercedesów Klasy E?

Klasa E jest tak popularna wśród taksówkarzy, ponieważ oferuje wystarczającą praktyczność i przestrzeń ładunkową, a jednocześnie jest wygodna i dopracowana. Nie są to może najbardziej niezawodne samochody na rynku, ale jeśli się je odpowiednio konserwuje, powinny służyć przez długi czas.

Warto wspomnieć, że taksówkarze bardziej lubią 4-cylindrowe silniki 2.0L, ponieważ są one bardziej niezawodne i trwałe, a jednocześnie bardziej wydajne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z