Mercedes W123 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes W123 jest powszechnie określany jako jeden z, jeśli nie najbardziej niezawodne i najlepsze Mercedes klasyczny sedan wszech czasów. W123 został wydany w 1976 roku i był to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej luksusowych, najbardziej komfortowych i najbardziej niezawodnych samochodów z jego epoki.

Obecnie W123 cieszy się status ikony, jak wielu entuzjastów Mercedes uznać go za niezbędną część ich „najlepszych modeli Mercedes wszech czasów” kolekcji. Faktem jest, że W123 jest nadal używany na całym świecie, ponieważ jest niewiarygodnie trwały z silnikami, które wydają się jak będą pracować wiecznie.

W123 był oferowany z ośmiu różnych opcji silnikowych, które obejmują cztery silniki benzynowe i cztery silniki wysokoprężne. W123 był również pierwotnie oferowane w obu wersjach coupe i sedan, ale 12 modeli W123 zostały faktycznie wykonane jako kabrioletów.

Później przyszedł kombi, który był równie popularny, ale większość ludzi w tych dniach są zainteresowani w sedan. W123 otrzymał solidne odświeżenie w latach 80-tych, co uczyniło go jeszcze bardziej imponującym. W sumie, W123 jest z pewnością jednym z największych hitów z katalogu Mercedesa, który nadal imponuje do dziś.

Mercedes W123 – Układ napędowy

Jak już wcześniej wspomniano, W123 był początkowo oferowany zarówno w wariancie benzynowym, jak i wysokoprężnym. Najwyższe modele 250 i 280 wyposażone były w 6-cylindrowe silniki, które są obecnie najbardziej pożądane dzięki swojej mocy.

Wszystkie silniki W123 są znane z tego, że są w stanie wytrzymać ponad milion kilometrów przy niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, takich jak regularne wymiany oleju. Silniki te zostały wykonane proste, ale overengineered co oznaczało, że inżynierowie Mercedes zastanawiał się nad każdym elementem silnika, aż zrobili je idealne.

  Comment réinitialiser la climatisation d'une Mercedes ?

Silniki wysokoprężne są również znane z długiej żywotności, ale nie są tak kuloodporne jak 6-cylindrowe wersje benzynowe. W123 był również oferowany z mechaniczną, ale niewiarygodnie wytrzymałą manualną skrzynią biegów lub jeszcze lepszą wersją automatyczną.

W123s układ napędowy ustanowił standard dla wielu modeli Mercedes przyjść, ponieważ był zarówno wyrafinowany, wyrafinowany, stosunkowo mocny i łatwy do pracy z. Układ napędowy W123s jest naprawdę cudowny, ponieważ jest w stanie wytrzymać więcej niż większość układów napędowych kiedykolwiek była w stanie.

Mercedes W123 – Język projektowania i nadwozie

W123 z pewnością starzeje się jak dobre wino, ponieważ oferuje ładnie wyważone nadwozie wypełnione wszelkiego rodzaju akcentami stylistycznymi, takimi jak chromowane linie, stosunkowo miękkie krawędzie paneli nadwozia i spójne odstępy między panelami. W123 nadal wygląda dostojnie, zwłaszcza z trzypunktowym startem Mercedesa dumnie siedzącym z przodu.

Mercedes W123 jest znany z używania wysokiej jakości lakieru, ale po tak wielu dekadach użytkowania, W123 jest teraz powszechnie kojarzony z rdzą. Jest to raczej niefortunne, ale jest to również rzeczywistość dla wszystkich samochodów z tej epoki. Jako takie, należy zwrócić szczególną uwagę na nadkola, uszczelki okienne, pod drzwiami i przednim zderzakiem, jeśli jesteś na rynku W123.

Mildy zardzewiałe samochody mogą być ustalone dość łatwo, ponieważ istnieje wiele części zamiennych dostępnych, ale jeśli rdza jest bardziej intensywne, jesteś lepiej pominąć samochód całkowicie. Dobrą rzeczą jest to, że Mercedes będzie nadal dostarczać oryginalne części, ale zła wiadomość jest taka, że znalezienie W123 bez rdzy jest dość trudne.

  Czy wszystkie Mercedesy mają szyberdachy?

Mercedes W123 – Zawieszenie i komfort

Mercedes W123 oferuje dość amortyzujące wrażenia z jazdy, ponieważ konfiguracja zawieszenia w W123 jest nadal więcej niż wystarczająca. Samochód przepływa przez wyboje imponująco dobrze, ponieważ waży tylko 3500 funtów. Na miejscu kontekstu, współczesny odpowiednik, Klasa E waży prawie tysiąc funtów więcej.

Nawet jeśli konfiguracja zawieszenia W123 jest nadal imponująca, to jest prawdopodobne, że będzie potrzebował re-bushing który jest terminowy i dość kosztowny proces. W123 również przyszedł ze wspomaganiem kierownicy, który również wymaga regularnej konserwacji.

Mercedes W123 – Wartość i praktyczność

Można znaleźć przyzwoity przykład W123 te dni za około 11.000 dolarów, ale najlepsze przykłady tam może iść nawet dwukrotnie, że. Biorąc pod uwagę fakt, że W123 jest tak stary, wiele osób tam są chętni do przywrócenia ich, co zwiększa wartość znacznie. Ogólnie rzecz biorąc, przyzwoite przykłady są prawdopodobnie będzie nadal doceniać.

Praktyczność-wise, W123 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów, ale wyższe osoby mogą walczyć trochę z tyłu. Przestrzeń ładunkowa jest dość przyzwoita jak na samochody z tej epoki.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W123 jest bezpiecznym samochodem?

50-letni samochód nie jest w żadnym wypadku tak bezpieczny, jak 30-letni i taka jest rzeczywistość. Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, nie kupuj W123, ponieważ brakuje mu 99% współczesnego wyposażenia bezpieczeństwa. Jednakże, W123 był jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku, kiedy wyszedł.

  Mercedes-AMG C63 Niezawodność

Obecnie pasywne referencje bezpieczeństwa W123 są równie silne, ale biorąc pod uwagę fakt, że W123 brakuje prawie wszystkie nowoczesne aktywne funkcje bezpieczeństwa oprogramowania, to nie jest zalecane do użytku rodzinnego.

Czy Mercedes W123 jest tego wart?

Klasyczne samochody są o wiele bardziej kruche i wymagają o wiele więcej uwagi w porównaniu do nowszych samochodów, i tak jest również w przypadku W123. Jednak W123 nie jest prawie tak trudne do posiadania, jak niektóre inne klasyczne samochody z tej epoki.

Jest to raczej oczywiste, że to ma sens na świecie, aby kupić W123, jeśli jesteś po 70s klasyczny samochód sedan, ponieważ prawie żaden inny sedan z tej epoki może porównać.

Czy Mercedes W123 to najlepszy samochód, jaki kiedykolwiek powstał?

Mercedes W123 jest często określany jako najlepszy samochód wszechczasów, ponieważ nadal oferuje niesamowite cechy wszechstronności w niewiarygodnie dobrze zbudowanej i niezawodnej platformy. Jest to dobrze wyglądający, komfortowy sedan, który emanuje wyrafinowaniem bez względu na to, gdzie jest zaparkowany.

W123 modele są znane trwać przez miliony mil, jeśli utrzymywane prawidłowo. Są praktyczne, bezpieczne i pożądane, więc jest to raczej oczywiste, dlaczego tak wielu ludzi uważa go za najlepszy samochód wszech czasów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z