Mercedes W211 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes W211

Mercedes W211 był produkowany w latach 2002-2009, a w 2006 roku został odświeżony i znacznie zmodernizowany. 20 lat później model W211 wydaje się być jedną z najlepszych opcji w stosunku do ceny, jeśli poszukujesz używanego luksusowego sedana Mercedesa. W211 jest wygodny, przestronny i spokojny, a przy tym nie kosztuje prawie nic.

Gama W211 jest dostępna z wieloma różnymi wariantami silników, takimi jak silniki 4-cylindrowe, 6-cylindrowe i topowe V8. Standardem w podstawowych modelach W211 była manualna skrzynia biegów, natomiast w modelach z mocniejszymi silnikami stosowano automatyczną skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego.

Pod względem stylistycznym model W211 wydaje się dobrze zestarzały. Oferuje doskonałe proporcje i wnętrze, które wydaje się być pomostem pomiędzy starą i nową szkołą designu Mercedesa. Model W211 jest w stanie przejechać setki tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego, ale nie jest wolny od problemów.

Pod względem wartości, W211 jest naprawdę świetną opcją, zwłaszcza model po modernizacji, który przewyższa model przed modernizacją w niemal każdym aspekcie. W211 może wygodnie pomieścić do czterech dorosłych pasażerów, a oferowana przestrzeń ładunkowa jest więcej niż wystarczająca.

Mercedes W211 – Układ napędowy

Gama W211 rozpoczyna się od rzędowego 4-cylindrowego silnika o pojemności 1,8 l w modelu E200 Kompressor, który osiąga moc 163 KM lub 184 KM w przypadku modelu W200 Kompressor po modernizacji. Model E240 jest wyposażony w silnik 2,6 l V6 o mocy 177 KM, a E280 w silnik 3,0 l V6 o mocy 231 KM. W320 otrzyma silnik 3,2 l V6 o mocy 224 KM, a E350 – 3,5 l V6 o mocy 272 KM.

  Mercedes-Benz G Class Niezawodność

Gama silników V8 rozpoczyna się od modelu E500 z wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 5,0 l i mocy 306 KM w wersji przed faceliftingiem lub wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 5,5 l i mocy 388 KM w wersji po faceliftingu. Przedfaceliftingowy model AMG nosi nazwę E55 AMG i jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 5,5 l i mocy 476 KM, podczas gdy model E63 AMG po modernizacji jest wyposażony w wspaniały wolnossący silnik V8 o pojemności 6,2 l i mocy 514 KM.

Model W211 może być wyposażony w 6-biegową skrzynię manualną lub 7-biegową skrzynię automatyczną, natomiast napęd 4MATIC AWD jest dostępny dla kilku mocniejszych wersji silnikowych. W211 nie jest najbardziej wydajnym Mercedesem, ponieważ słabsze modele są w stanie osiągnąć do 30MPG, podczas gdy E63 AMG pije benzynę dwiema słomkami.

Mercedes W211 – Design i podwozie

Mercedes W211 pochodzi z innej epoki projektowania Mercedesa, w której Mercedes stosował podwójne przednie reflektory. W211 wygląda i sprawia wrażenie prawdziwego samochodu luksusowego, ponieważ prawie wszystkie modele mają trzypunktowy emblemat na masce, który był niezwykle popularny w tamtych czasach.

Model W211 wygląda jeszcze lepiej w wersji po faceliftingu i przez wielu uważany jest za jeden z najlepiej zaprojektowanych modeli Mercedesa Klasy E. Klasa E W212 nie wygląda tak dobrze jak W211, natomiast W213 jest jednym z najlepszych modeli Klasy E.

Wnętrze modelu W211 jest dostojne, eleganckie, ale dość przestarzałe. Model po modernizacji nieco odświeżył wnętrze, ale nie da się ukryć, że W211 to już dwudziestoletni samochód. Podwozie i zawieszenie są oczywiście zestrojone z myślą o komforcie, ale modele AMG są o wiele sztywniejsze i bardziej dynamiczne.

  Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Niezawodność Mercedesa W211 i typowe problemy

Mercedes klasy E W211 jest stosunkowo niezawodnym Mercedesem, co oznacza, że przy odpowiedniej konserwacji powinien służyć przez długi czas. Jest wielu właścicieli, którzy z dumą pokazują światu, że ich W211 przekroczyły granicę miliona egzemplarzy, co jest imponujące dla każdego samochodu.

Jednak W211 nie jest pozbawiony wad, co oznacza, że powinieneś skupić swoją uwagę na czujnikach regulatora wałka rozrządu, pompie SBC, układzie zawieszenia pneumatycznego, elektronice i uszczelkach wokół chłodnicy oleju.

Wartość i praktyczność Mercedesa W211

Model W211 można obecnie kupić praktycznie za bezcen, zwłaszcza jeśli chcemy mieć wersję sprzed faceliftingu. Należy jednak skupić się na wersji po faceliftingu, ponieważ jest ona o wiele bardziej niezawodna i oferuje wiele korzyści w porównaniu z wersją sprzed faceliftingu. Na szczęście różnica w cenie między nimi jest raczej minimalna.

Pod względem praktyczności W211 jest w stanie pomieścić do czterech dorosłych osób, a przestrzeń bagażowa jest taka, jakiej można oczekiwać od samochodu tej klasy. W211 jest rzeczywiście praktycznym samochodem z dużą ilością schowków i przestrzeni wewnątrz, a jednocześnie oferuje przyzwoitą widoczność dookoła.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa W211?

Jeśli szukasz taniego, ale niezawodnego używanego luksusowego sedana, w którym z łatwością zmieszczą się cztery osoby, W211 jest dobrym wyborem. W211 jest również wygodny, luksusowy i wyposażony w wysokiej klasy drewniane i skórzane elementy wykończeniowe. W związku z tym model W211 powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy, ponieważ w dzisiejszych czasach oferuje on niesamowitą wartość.

  Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Modele AMG to absolutna rewelacja w prowadzeniu, ponieważ są tak duże i napędzane wolnossącymi silnikami V8. Przekaz mocy jest niewiarygodnie liniowy, co sprawia, że samochód jest przewidywalny i budzi zaufanie.

Jaki jest najlepszy Mercedes W211 do kupienia?

Jak wspomniano, W211 występuje w wielu różnych modelach i wersjach silnikowych, więc nie jest łatwo zrozumieć, który z nich jest najlepszy. Powinieneś skupić swoją uwagę na wersjach po faceliftingu, ponieważ są one bardziej niezawodne, a jednocześnie nie są tak stare.

Model E500 po faceliftingu może być najlepszym modelem W211, ponieważ oferuje dużą moc, ale nie jest przy tym tak szalony jak 63 AMG. E500 oferuje również dość niezawodny silnik Mercedesa, więc nie należy się martwić o jego trwałość, ale tylko pod warunkiem, że będzie się go prawidłowo konserwować.

Jaka jest najlepsza generacja Mercedesa Klasy E?

Mercedes W211 i Mercedes W213 to dwie najlepsze generacje Mercedesa Benz Klasy E wszech czasów, ponieważ obie są ogromnymi ulepszeniami w stosunku do poprzednich modeli, a jednocześnie wyglądają świetnie. Z tych dwóch generacji to prawdopodobnie model W213 wygrywa jako najlepsza Klasa E wszechczasów, ponieważ wprowadził on obecny język projektowania wnętrza Mercedesa.

Podsumowując, pomiędzy modelami W211 i W213 jest prawie po równo, co oznacza, że oba te modele są na swój sposób niesamowite.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z