Najczęstsze problemy z Audi A8

Najczęstsze problemy z Audi A8

Audi A8 jest największym 4-drzwiowym sedanem w linii Audi i konkuruje z takimi samochodami jak Mercedes Benz S-Class i BMW serii 7. Oznacza to, że A8 jest w pewnym sensie okrętem flagowym, jeśli chodzi o samochody Audi w ogóle i że A8 jest stworzony dla tych, którzy chcą być prowadzeni tak samo jak dla tych, którzy lubią prowadzić siebie.

Audi nie szczędziło technologii ani luksusowych funkcji z A8, co oznacza, że A8 jest zwykle pakowane do kości. Samochody takie jak te są ogromne, ciężkie, skomplikowane i drogie w eksploatacji, zwłaszcza gdy samochód osiąga znaczne mile na zegarze. Niezawodność-wise, A8 może być uznane za dobre tylko wtedy, gdy wziąć odpowiednią opiekę nad nim.

Oznacza to, że mogą one kosztować tysiące dolarów w kosztach naprawy, jeśli nie jesteś na bieżąco ze wszystkimi niezbędnymi potrzebami konserwacyjnymi. Najczęstsze problemy Audi A8 są związane z elektroniką, układem kierowniczym, zawieszeniem, silnikiem, a czasem nawet skrzynią biegów.

Warto wspomnieć, że wiele samochodów z tego segmentu cierpi z powodu podobnych problemów, zwłaszcza tych związanych z elektryką inną niż silnikowa, ponieważ samochody te są niezwykle złożone. Tak czy inaczej, A8 jest pięknym samochodem do podróżowania i jeśli wykonasz swoją należytą staranność i utrzymasz go, powinien być w stanie przetrwać długi czas.

Audi A8 – Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są bolącym punktem wielu luksusowych samochodów, zwłaszcza tych, które zestarzały się o dekadę lub dwie. A8 jest skomplikowaną maszyną, ponieważ kładzie nacisk na wszystkich pasażerów i dlatego oferuje tak wiele funkcji, że czasami trudno jest je zliczyć. Problemy związane z systemem MMI, różnymi mikroprzełącznikami, miękkim zamykaniem drzwi lub szyberdachem są znaną bolączką starszych A8.

  Czy Audi RS6 Avant to dobry samochód?

Czujniki prędkości pojazdu mogą również zawieść, podobnie jak system nawigacji satelitarnej. Kłopoty z systemem start-stop są dane nawet w nowszych modelach Audi A8 i wielu właścicieli ma tendencję do włączenia systemu start-stop całkowicie. Wreszcie, bateria jest znany do korodowania lub wyczerpać się szybciej niż w innych modelach Audi, ponieważ A8 wymaga dużo energii elektrycznej do zasilania wszystkich tych funkcji.

Audi A8 – problemy z układem kierowniczym

Jednym z wielu powracających problemów z modelami A8 z różnych generacji są te związane z układem wspomagania kierownicy. Niektóre modele Audi A8 były nawet częścią wycofania z rynku z powodu nieszczelności jednego z węży łączących układ kierowniczy. Wąż ten po pewnym czasie zaczyna przeciekać i samochód powoli zaczyna tracić wspomaganie układu kierowniczego.

Dobrą rzeczą jest to, że można to zauważyć stosunkowo łatwo, ponieważ A8 oferuje niewiarygodnie lekki układ kierowniczy, co oznacza, że można sterować nim za pomocą małego palca. Jeśli czujesz, że ciężar układu kierowniczego staje się niespójny lub że kierownica nagle wydaje się ciężka, pamiętaj o sprawdzeniu układu wspomagania.

Audi A8 – problemy z zawieszeniem

Aby A8 mogło być tak amortyzowane jak jest, Audi musiało wyposażyć je w pneumatyczny układ zawieszenia, a każdy wie, że pneumatyczny układ zawieszenia jest delikatny, niezależnie od producenta samochodów. Audi zazwyczaj nie doświadcza wszystkich, że wiele problemów z systemem zawieszenia pneumatycznego, ale obecny system A8 jest naprawdę skomplikowany i jeśli nie utrzymać go, to będzie złamać.

  Czy Audi S4 to dobry samochód?

Najnowszy A8 oferuje wiele niesamowitych funkcji, takich jak podnoszenie samochodu podczas wchodzenia i wychodzenia z samochodu i amortyzacji nierówności prędkości do pewnej prędkości, ale wszystkie te funkcje nadwyrężają system zawieszenia pneumatycznego.

Audi A8 – problemy z silnikiem

Audi A8 jest wyposażone w stosunkowo obszerną paletę silników, która obejmuje zarówno silniki wysokoprężne, jak i benzynowe, oferując jednocześnie technologię hybrydową. Najpoważniejszym problemem silnika Audi A8 jest ten związany z napinaczem łańcucha rozrządu, który może zniszczyć silnik całkowicie, jeśli nie jest odpowiednio zadbany.

Należy również pamiętać, że duże samochody Audi mają tendencję do picia trochę za dużo oleju i że często mogą nawet wyciekać olej, jak również. Dlatego pamiętaj o próbie ciśnieniowej całego układu olejowego, aby upewnić się, że nigdzie nie ma wycieków w układzie.

Audi A8 – problemy ze skrzynią biegów

A8 jest wyposażone w autorską 8-biegową skrzynię biegów Tiptronic firmy Audi, która jest wyposażona w konwerter momentu obrotowego. Powodem, dla którego w A8 zastosowano standardowy automat, a nie podwójne sprzęgło jest to, że podwójne sprzęgło nie jest tak wyrafinowane ani płynne jak automat.

Jednak automatyczne pudełko czasami cierpi z powodu niechęci do zmiany, powolne zmiany, problemy z cewką, a nawet problemy z konwerterem momentu obrotowego. Większość z nich wynika z niewłaściwej konserwacji, więc pamiętaj, aby utrzymywać swoją A8 jak najlepiej.

Sekcja FAQ

Czy Audi A8 jest flagowym modelem Audi?

Audi A8 z pewnością było okrętem flagowym Audi już w tamtych czasach, ale obecnie wiele osób twierdzi, że A8 nie jest już lepsze od wszystkich innych modeli Audi. Niektórzy twierdzą, że Audi Q8 jest nowym flagowym samochodem Audi, podczas gdy inni uważają, że samochody takie jak e-tron GT lub nawet Audi RS7/RS6.

  Audi kontra Jeep - niezawodność - co jest lepsze

Powodem, dla którego A8 nie jest już bezdyskusyjne jest to, że nie sprzedaje się tak dobrze jak kiedyś. SUV-y przejmują władzę i wiele osób, które kiedyś kupowały duże sedany, teraz chętnie kupi SUV-a, ponieważ oferują one taką samą ilość miejsca, ale znacznie lepszą użyteczność i widoczność.

Czy Audi A8 jest lepsze niż Mercedes Benz S-Class?

Mercedes Benz S-Class zawsze był królem tego segmentu, ponieważ A8 zazwyczaj próbuje dogonić S-Class, podczas gdy S-Class jest samochodem wyznaczającym wszystkie standardy. A8 kosztuje znacznie mniej niż nowa Klasa S, a powodem tego jest fakt, że Audi chce podciąć Klasę S, aby przyciągnąć więcej klientów.

Jednak jeśli chodzi o to, który z nich jest lepszy, nie da się ukryć, że klasa S.

Jak długo może trwać Audi A8?

Audi A8 powinno być w stanie wytrzymać kilkaset tysięcy mil bez konieczności przeprowadzania poważnych remontów, ponieważ A8 jest prawdopodobnie jednym z najdłużej działających modeli Audi, jakie kiedykolwiek wyszły. Istnieją przypadki, w których przekroczyły one nawet 500 000 mil i nadal funkcjonują jak w dniu, w którym się pojawiły.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z