Najczęstsze problemy z Peugeotem 307

Peugeot 307

Peugeot 307 to mały samochód rodzinny, który był produkowany w latach 2001-2008, kiedy został zastąpiony przez Peugeot 308. Seria samochodów Peugeot „300” plasuje się nad mniejszymi seriami „100” i „200” małych hatchbacków. W tym artykule zamierzamy przejść przez wszystkie potencjalne problemy, na które może cierpieć Peugeot 307.

W pierwszej kolejności wymienimy wszystkie problemy związane z silnikiem, które obejmują problemy z piszczącym paskiem lub stosunkowo często występującą kontrolką ostrzegawczą „odblokować filtr oleju napędowego”. Następne są różne problemy elektryczne, takie jak problemy z zamkami drzwi lub problemy z systemem power window. Problemy z zawieszeniem są również powszechne w przypadku modelu 307 i są związane głównie z belką przeciwwywrotną.

Kolejne problemy to wadliwa kolumna kierownicy i różne problemy związane z wyposażeniem, takie jak nadmierne zużycie elementów wykończenia wnętrza i odrywanie się dywanów. Podsumowując, 307 jest przyzwoicie niezawodnym samochodem, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Jeśli nie, problemy takie jak te będą dodawać się aż do tego, że nie ma sensu ich naprawiać.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego, pamiętaj, aby przeprowadzić inspekcję przed zakupem, ponieważ wielu właścicieli zaniedbuje te samochody po osiągnięciu znacznej liczby kilometrów. Nie jest szczególnie trudno znaleźć dobre przykłady, ale dobre przykłady przychodzą z premią.

Problemy z silnikiem

Silniki diesla i benzynowe dostępne w 307 są dość niezawodne, ale trzeba je utrzymywać, aby tak pozostało. Pasek może czasami zacząć piszczeć, co jest prawdopodobnie spowodowane łożyskami koła alternatora, które trzeba będzie wymienić. Pamiętaj, aby sprawdzić pasek, kiedy tylko możesz, ponieważ może to spowodować terminalne uszkodzenie silnika, jeśli nie zajmuje się w odpowiednim czasie.

  Wszystko o 2023 Peugeot E-Traveller

Musimy również wspomnieć o „odblokować filtr oleju napędowego” światło ostrzegawcze, które często wyskakuje na używane przykłady 307. Oznacza to, że Twój filtr DPF jest prawdopodobnie zatkany i będzie wymagał czyszczenia, w przeciwnym razie będziesz musiał go wymienić, co nie jest idealne, ponieważ filtry DPF mogą kosztować dużo pieniędzy.

Problemy elektryczne

Starsze francuskie samochody i problemy elektryczne mają coś dla siebie, niestety jest to również widoczne z 307, który cierpi z różnych problemów elektrycznych, gdy osiągnie stary wiek. Są to głównie problemy z silnikami elektrycznymi okien, które mogą zawieść i wymagają wymiany.

Siłowniki zamków drzwi są również podatne na awarie, które blokują możliwość zablokowania i odblokowania samochodu. Inne potencjalne problemy elektryczne obejmują problemy z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym, problemy z klimatyzacją i problemy z radiem, które nie dostaje żadnego sygnału.

Problemy z zawieszeniem

Podczas jazdy 307, jeśli usłyszysz jakiekolwiek stukanie dochodzące z przodu, szczególnie podczas pokonywania nierówności, istnieje prawdopodobieństwo, że winne są drążki stabilizujące. Jednak kilka raportów stwierdza, że może to być również spowodowane tulei zawieszenia, podczas gdy wiele zgłoszonych problemów z obu.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić te wadliwe elementy zawieszenia, które powinny pozbyć się irytującego dźwięku stukania. Przed zrobieniem czegokolwiek, dobrze jest sprawdzić elementy pod kątem jakichkolwiek oznak rdzy, ponieważ starsze modele Peugeot mogą cierpieć z powodu rdzewienia elementów zawieszenia.

Problemy z układem kierowniczym

Peugeot 307 wydaje się mieć dwa szczególne problemy z jego układem kierowniczym. Pierwszy z nich dotyczy wsporników kolumny kierowniczej, które mogą zawieść podczas obracania kierownicą. Naprawa tego problemu jest raczej łatwa, ponieważ wymaga jedynie wymiany wadliwego wspornika.

  Wszystko o 2023 Peugeot 5008

Drugi, porównywalnie poważniejszy problem związany jest z uszkodzonym wałem napędowym, który można zauważyć, jeśli samochód zaczyna wydawać odgłosy klikania/trzaskania podczas skręcania. Jeśli tak się stanie, wymień wał napędowy i wszystko powinno być dobrze.

Problemy z wyposażeniem

Wreszcie, zamierzamy również wspomnieć o pewnych problemach z wyposażeniem, z których większość jest związana z nadmiernym zużyciem. Deska rozdzielcza może popękać i odbarwić się z czasem, nawet jeśli samochód nie jest wystawiony na działanie słońca przez dłuższy czas. Skóra dźwigni zmiany biegów może pęknąć i zejść, co sprawia, że shifter wygląda mniej niż idealne.

Wreszcie, dywany są znane z tego, że odpadają z powodu niskiej jakości klipsów, co może być nie tylko irytujące, ale również niebezpieczne, ponieważ dywany te mogą utknąć pod pedałami, co wpłynie na zdolność samochodu do zatrzymania się.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot 307?

Peugeot 307 może być naprawdę dobrym samochodem używanym, jeśli cena jest odpowiednia i jeśli samochód nie był nadużywany przez poprzednich właścicieli. Jest to kompetentny codzienny kierowca, który może nie ma wszystkich nowoczesnych drobiazgów, ale może łatwo działać jako urządzenie transportowe od A do B.

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do bardziej pluszowych samochodów z różnymi gadżetami, nie będziesz czuł się w domu w 307, ponieważ jest to samochód z innej epoki, epoki, w której technologia i funkcje wygody nie istniały z niedrogimi samochodami.

Jaka jest różnica między Peugeotem 307 a Peugeotem 308?

Peugeot 308 jest następcą 307, co oznacza, że jest to porównywalnie nowszy samochód, ale podstawy obu nie są zbyt różne. 308 oferuje niewielki wzrost przestrzeni wewnętrznej, ale największą różnicę można odczuć we wnętrzu.

  Czy Peugeot Rifter to dobry samochód?

Te dwie generacje dzieli mniej niż 10 lat, ale różnice w wykończeniu, jakości, wyposażeniu i ogólnym poczuciu przyjemności są znacznie bardziej widoczne w przypadku 308.

Jak bezpieczny jest Peugeot 307?

Peugeot 307 otrzymał 4 z 5 ocen bezpieczeństwa za rok modelowy 2001, co oznacza, że może nie jest to najbezpieczniejszy samochód według współczesnych standardów, ale jest bardziej niż bezpieczny w ogóle. Posiadanie 5-gwiazdkowej oceny bezpieczeństwa stało się standardem w latach 2020, ale posiadanie 4-gwiazdkowej oceny bezpieczeństwa na przełomie wieków jest o wiele bardziej imponujące.

Musimy również pamiętać, że 307 nie jest wyposażony w nowoczesne aktywne funkcje bezpieczeństwa, co oznacza, że 4 z 5 jest głównie ze względu na systemy bezpieczeństwa biernego i dobrą analizę ochrony przed zderzeniami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z