Wszystko o 2023 Peugeot E-Traveller

2023 Peugeot E-Traveller

Peugeot Traveller/Jumpy to jeden z najpopularniejszych vanów/MPV marki Peugeot, ponieważ jest duży, ale nie przesadnie, co oznacza, że nie jest zbyt trudny do życia. Pierwsza generacja Travellera została wprowadzona jeszcze w 1994 roku, natomiast najnowsza generacja została wprowadzona w 2016 roku. Wersja elektryczna e-Traveller pojawiła się trzy lata później w 2019 roku.

Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Peugeot e-Traveller, koniecznie trzymaj się i dowiedz się. Na rok modelowy 2023, Peugeot ma nadzieję, że wyjdzie z nową lub zmienioną wersją e-Traveller, ale to nie jest w 100% pewne, ponieważ oferują już Traveller w formie EV, podczas gdy niektóre modele nadal nie pochodzą z silników hybrydowych, i elektrycznych.

Peugeot niedawno wyszedł i powiedział, że wszystkie ich modele będą zelektryfikowane w taki czy inny sposób na rok 2023, co oznacza również, że silniki Diesla odchodzą na dobre. Bądź co bądź, e-Traveller wciąż wygląda dość przyzwoicie wewnątrz i na zewnątrz, co oznacza, że nie wygląda zbytnio na przestarzałego.

Niezawodność jest znacznie lepsza niż w przypadku zwykłego Travellera, ponieważ samochody elektryczne są z natury bardziej niezawodne. Linia Traveller jest również konkurencyjna cenowo, a praktyczność jest tak dobra, jak tylko można sobie tego życzyć, ponieważ jest to van, który może pomieścić do dziewięciu osób i zapakować mnóstwo rzeczy z tyłu.

2023 Peugeot e-Traveller – Układ napędowy

Peugeot e-Traveller wykorzystuje ten sam dokładny układ napędowy, który można znaleźć w kilku innych MPV z jego klasy, ponieważ platforma została opracowana przez Stellantis, który jest właścicielem Peugeot, Citroen, Vauxhall i kilka innych marek. Ten układ napędowy składa się z dwóch różnych rozmiarów baterii. Mniejszy oferuje pojemność 50kWh, podczas gdy większy oferuje 75kWh.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-208

To jest dobre dla około 110 mil zasięgu w świecie rzeczywistym dla mniejszej baterii i do 165 mil dla większej baterii. Peugeot prawdopodobnie będzie utrzymywać te dwa akumulatory na razie, ale są one również prawdopodobne, aby rozszerzyć ten zakres z lepszego oprogramowania i zarządzania energią.

Silnik oferuje 134 KM i 192lb-ft momentu obrotowego, który jest przyzwoity dla swojej klasy. Szybkie ładowanie jest włączone do 100kW, co wystarczy, aby naładować e-Traveller z 20% do 80% w około 26 minut dla modelu 50kWh i 38 minut dla modelu 75kWh.

W sumie układ napędowy prawdopodobnie pozostanie taki sam w modelu z 2023 roku, ale z pewnymi ulepszeniami w zakresie wydajności i lepszego zarządzania energią.

2023 Peugeot e-Traveller – wygląd i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, obecny model e-Traveller został wprowadzony na rok modelowy 2016, czyli dość dawno temu. e-Traveller pojawił się trzy lata później, ale nie wyglądał zupełnie inaczej niż normalny Traveller. Z tym, że e-Traveller nie wygląda szczególnie datowany z zewnątrz, ale mógłby zrobić z odświeżeniem.

Wnętrze jest bardzo podobne. Wszystko jest tam, gdzie można się tego spodziewać, a materiały konstrukcyjne są ładne. Trochę odświeżające jest wsiadanie do samochodu z normalnej wielkości ekranami, ale to nie jest trend w dzisiejszych czasach, co oznacza, że możemy się spodziewać, że Traveller następnej generacji będzie miał większe ekrany.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, bo to w końcu van. Prowadzi się jak furgonetka, czyli mało dynamicznie i jest stosunkowo sztywny.

  Wszystko o 2023 Peugeot 2008

2023 Peugeot e-Traveller – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, 2023 e-Traveller prawdopodobnie pozostanie taki sam jak jego poprzednie iteracje, co oznacza, że powinien być przyzwoicie niezawodny w przeważającej części. W modelu e-Traveller wystąpiły pewne problemy z okablowaniem pod wysokim napięciem, a niektórzy wskazywali również na powolne ładowanie jako problem.

Jednak w sieci nie ma zbyt wielu danych na temat tego, jak bardzo niezawodny jest e-Traveller, co oznacza, że ludzie nie narzekali na niego aż tak bardzo.

2023 Peugeot e-Traveller – wartość i praktyczność

Jeśli chodzi o wartość, 2022 e-Traveller kosztuje 49,100 funtów za model 50kWh, podczas gdy model 75kWh kosztuje kilka tysięcy funtów więcej. Jest to wysoka cena za furgonetkę, ale elektryczne furgonetki mają przewagę nad swoimi brudniejszymi odpowiednikami z silnikami spalinowymi.

Praktyczność jest znakomita, z miejscami siedzącymi dla dziewięciu osób i dużą ilością miejsca na wszystko inne. Przedni zwis prawie nie istnieje, co daje całkiem dobre pojęcie o tym, gdzie znajdują się przednie narożniki, co sprawia, że parkowanie jest tak łatwe, jak tylko może być.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot e-Traveller 2023?

Jeśli szukasz dużego, ale nie przesadnie dużego vana, który może zadbać o wszystkie Twoje komercyjne i osobiste potrzeby, e-Traveller jest rzeczywiście konkurencyjną opcją. Dobrym pomysłem byłoby poczekać na pojawienie się modelu 2023, ponieważ prawdopodobnie będzie on znacznie ulepszony w stosunku do modelu 2022.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-308

Jednakże, jeśli nie jesteś fanem furgonetki i jeśli naprawdę nie potrzebujesz furgonetki, SUV lub sedan jest lepszym wyborem, ponieważ te mają tendencję do bycia bardziej wydajnymi, wyglądają lepiej, są bardziej komfortowe i bardziej luksusowe, zwłaszcza w tym punkcie cenowym.

Jakie samochody rywalizują z Peugeot e-Traveller?

Największymi konkurentami dla Peugeot e-Traveller są inne elektryczne furgony marki Stellantis z tym samym układem napędowym. Należą do nich Citroen e-Dispatch, Vauxhall e-Vivaro i Toyota Proace VERSO, z których wszystkie korzystają z tej samej platformy. Toyota nie jest własnością Stellantis, ale udało im się wejść w posiadanie platformy, aby stworzyć własną wersję elektrycznego vana.

Czy nowy Peugeot e-Traveller pojawi się w 2023 roku?

Nie jest w 100% pewne, czy nowy e-Traveller zadebiutuje w przyszłym roku, ponieważ Peugeot jest naprawdę zajęty elektryfikacją wszystkich swoich istniejących modeli, a także dlatego, że e-Traveller jest nadal dość konkurencyjny ze względu na ogólny brak elektrycznych vanów na rynku. Możemy spodziewać się, że nowy e-Traveller spadnie albo w 2023 lub 2024 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z