Najczęstsze problemy z BMW 550i

BMW 550i to idealny sedan dla osób, które pragną mocy, komfortu i wydajności w jednym. Samochód ten jest również świetnie zaprojektowany i z łatwością przyciąga wzrok przechodniów. Niemniej jednak, jak każdy inny model BMW, również 550i ma pewne problemy. Ale jakie są najczęstsze problemy z BMW 550i?

Do najczęstszych problemów, z którymi właściciele BMW 550i powinni się liczyć w przyszłości, należą: przegrzewanie się silnika, uszkodzenie pompy wodnej, odgłosy pracy kierownicy, problemy z klimatyzacją, awaria wycieraczek tylnej szyby i problemy z łańcuchem rozrządu.

Należy pamiętać, że te problemy występują w większości modeli BMW 500i, ale nie we wszystkich. Poza tym naprawa tych problemów jest dość łatwa, ale jednocześnie kosztowna. Co więcej, aby uniknąć utraty gwarancji podczas naprawy lub konserwacji, konieczne może być oddanie samochodu do certyfikowanego mechanika BMW lub serwisu BMW.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW 550i?

Uszkodzenie pompy wodnej

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi mogą się spotkać właściciele BMW 550i, są problemy z pompą wodną lub termostatem. Dzieje się tak, ponieważ układ chłodzenia zawodzi przez większość czasu i jest odpowiedzialny za około jedną czwartą problemów, z którymi boryka się BMW 550i.

Dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać pompę wodną i termostat. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń tych części należy je jak najszybciej wymienić. Zawsze sprawdzaj lampkę kontrolną silnika i wskaźnik temperatury pod kątem ewentualnych oznak uszkodzenia układu chłodzenia.

Przegrzewanie się silnika

Przegrzewanie się silników jest powszechne we wszystkich typach BMW. Jest to również bezpośrednio związane z uszkodzeniem termostatu i pompy wodnej. Jeśli zatem termostat lub pompa wodna ulegną awarii, silnik będzie się przegrzewał. W rezultacie prowadzi to do różnego rodzaju problemów z silnikiem samochodu.

  BMW 645ci - wszystko, co musisz wiedzieć

Dlatego należy upewnić się, że termostat, pompa wodna i inne części układu chłodzenia działają prawidłowo.

Odgłosy pracy koła kierownicy

Ten problem jest bardzo powszechny, zwłaszcza podczas jazdy z niską prędkością. Niektórzy użytkownicy BMW 550i zgłaszali, że słyszą piszczące odgłosy dochodzące z kierownicy. Poza jazdą z niewielką prędkością, odgłosy te można również usłyszeć podczas obracania kierownicy z pełnego skrętu w jedną i drugą stronę.

Odgłosy pracy kierownicy są zwykle spowodowane brakiem smaru na przekładni kierowniczej. Należy więc zapewnić smarowanie, aby zapobiec temu hałasowi.

Problemy z łańcuchem rozrządu

Jednym z najczęstszych problemów z łańcuchem rozrządu jest jego zerwanie. Jeśli w Twoim BMW 550i wystąpi taki problem, być może będziesz musiał oddać samochód do serwisu BMW w celu ponownego ustawienia łańcucha lub wymiany na nowy, jeśli jest uszkodzony.

Wadliwa pompa paliwowa

Ten problem nie występuje zbyt często w BMW 550i, ale wciąż się zdarza. Jest on bardzo częsty w modelach BMW 535i. Gdy pompa paliwowa nie działa prawidłowo, wpływa to również na wydajność silnika, co z kolei wpływa na ogólną wydajność samochodu.

Problemy z klimatyzacją

Innym częstym problemem, na który powinni być gotowi właściciele BMW 550i, jest nieprawidłowe działanie układu klimatyzacji. Niektórzy użytkownicy zgłaszali nagłe zmiany prędkości wentylatora. Inni zgłaszali, że klimatyzacja wydmuchuje tylko zimne powietrze na niższych ustawieniach.

Większość problemów z klimatyzacją jest spowodowana uszkodzonym rezystorem silnika dmuchawy. Dlatego należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić tę część.

  Czy hybrydy BMW są niezawodne?

Zużyte napinacze

Gdy napinacze ulegają zużyciu, w komorze silnika można usłyszeć piszczący dźwięk. Dlatego też, jeśli słyszysz taki hałas, zacznij od sprawdzenia pasków silnika swojego samochodu. Po przejechaniu kilku kilometrów pasek silnika może pęknąć lub ulec zużyciu. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić paski.

FAQ

Czy BMW 550i jest niezawodne?

BMW 550i należy do najmniej niezawodnych modeli BMW serii 5. W przeciwieństwie do BMW serii 3, które plasuje się nieco powyżej średniej, model 550i zajmuje niemal ostatnie miejsce. Dlatego, jeśli szukasz niezawodnego i pewnego używanego BMW 550i, trzymaj się z daleka od tego modelu.

Według serwisu repairpal.com model BMW 550i zajmuje 29. pozycję na 30. możliwych, co świadczy o tym, jak bardzo zawodne jest BMW 550i.

Jaki jest wysoki przebieg dla BMW 550i?

BMW 550i to jedno z najbardziej wytrzymałych BMW, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Tak więc samochody te mogą przejechać ponad 200 000 mil, o ile są dobrze utrzymane. Niemniej jednak uważa się, że BMW 550i z przebiegiem ponad 150 000 km ma wysoki przebieg. Jeśli więc kupujesz używane BMW 550i, rozważ takie, którego przebieg nie przekracza 150 tys. mil.

Czy BMW 550i jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW 550i jest bardzo drogie w utrzymaniu. BMW jest najdroższą marką samochodów luksusowych pod względem napraw i konserwacji. Na przykład, roczny koszt naprawy i konserwacji BMW 550i wynosi około 1050 USD, podczas gdy w przypadku Audi A3 jest to około 870 USD. To o prawie 200 USD więcej niż w przypadku Audi A3.

  BMW X5 VS BMW X3 - co jest lepsze?

Głównym powodem, dla którego BMW są droższe w utrzymaniu niż inne samochody luksusowe, jest wysoki koszt części zamiennych BMW. Co więcej, niektóre części BMW są kłopotliwe w naprawie, co sprawia, że mechanicy pobierają wyższe opłaty ze względu na pracę, jaką muszą wykonać.

Który rocznik BMW serii 5 jest najbardziej niezawodny?

BMW serii 5 to jeden z najmocniejszych, najbardziej zaawansowanych i praktycznych sedanów na rynku. Ale jak w przypadku każdej innej serii BMW, niektóre samochody z tej serii są bardziej niezawodne niż inne. W tym przypadku BMW serii 5 z roku 2020 jest najbardziej niezawodnym modelem z tej serii. Model ten odnotowuje mniej problemów niż inne modele.

Jakie są niektóre z najczęstszych problemów z BMW serii 5?

BMW serii 5 to jedne z najmocniejszych, najwygodniejszych, najbardziej praktycznych i najbardziej wydajnych sedanów na rynku. Jednak z czasem pojawia się w nich kilka problemów, takich jak problemy z łańcuchem rozrządu, klimatyzacją, układem chłodzenia, uszczelkami szyberdachu i wadliwą pompą paliwową.

Podsumowanie

BMW 550i może być potężnym, zaawansowanym i doskonałym sedanem, ale ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z nich to uszkodzenie pompy wodnej, przegrzanie silnika, problemy z łańcuchem rozrządu, odgłosy pracy kierownicy, problemy z klimatyzacją i awaria wycieraczek tylnej szyby.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z