Najczęstsze problemy z BMW i4

BMW i4 Problemy

BMW i4 jest jednym z najlepszych w pełni elektrycznych sedanów średniej wielkości. Jest lepsze od modelu Polestar 2, ale konkuruje z Tesla Model 3. Mimo to jest dość duże w porównaniu z konkurentami, ale ma mniejszy zasięg niż Tesla Model 3. Jakie są najczęstsze problemy z BMW i4?

Podobnie jak większość BMW, również BMW i4 ma swoje problemy. Nie jest ich jednak tak wiele, jak w przypadku odpowiedników z silnikami spalinowymi. A ponieważ BMW i4 jest wciąż nowe na rynku, wielu użytkowników nie odkryło jeszcze większości jego problemów. Niezależnie od tego, istnieje kilka problemów, które zostały zidentyfikowane.

Najczęstsze problemy z BMW i4 to brak podkładek pod akumulatory, brak infrastruktury do ładowania akumulatorów oraz zbyt skomplikowany system informacyjno-rozrywkowy. Należy pamiętać, że brak crash padów na akumulatory występuje w niektórych samochodach, a nie we wszystkich. Jednak z dwoma pozostałymi problemami borykają się wszyscy właściciele BMW i4.

Jakie są niektóre z typowych problemów związanych z BMW i4?

Brak crash padów akumulatora

BMW i4 może i jest nowym samochodem na rynku, ale już teraz boryka się z poważnym problemem, który powinien zaniepokoić zainteresowanych nabywców. W niektórych egzemplarzach BMW i4 brakuje crashpadów akumulatora, które są bardzo ważne. Jeśli w Twoim i4 brakuje crash pada akumulatora, w razie wypadku może to stanowić realne zagrożenie dla osób znajdujących się wewnątrz elektrycznego sedana.

Dlatego też, jeśli Twój i4 weźmie udział w wypadku, ryzyko zwarcia jest znacznie większe. Może to również spowodować zapalenie się samochodu i szkody dla osób znajdujących się w środku. Nie jest jednak znana liczba BMW i4 bez crash padów akumulatora.

  BMW 328i VS Mercedes C300 - co jest lepsze?

Bezpieczeństwa Komisji Europejskiej, stwierdzono, że w kilku BMW i4 w różnych krajach brakuje crashpadów. Niektóre z odkrytych samochodów znajdowały się w Niemczech, Polsce, Danii i Szwecji. Przewiduje się, że większość z tych samochodów została wyprodukowana między 15 września a 30 listopada 2021 roku.

Należy pamiętać, że zadaniem crashpadów w samochodach elektrycznych jest ochrona siedzeń pasażerów w razie kolizji w wyniku wypadku. Poduszki chroniące przed skutkami zderzeń są zwykle stosowane jako element wyposażenia wnętrza przed fotelami kierowcy i pasażera.

Brak infrastruktury do ładowania

Oprócz tego, że w niektórych egzemplarzach BMW i4 brakuje crash padów, BMW nie ma tak dobrej infrastruktury do ładowania akumulatorów jak Tesla. Choć problem ten nie dotyczy bezpośrednio samochodu, ma wpływ na sposób jego użytkowania. Jeśli więc zamierzasz wyjechać w daleką podróż, może zabraknąć Ci energii, a brak dobrze rozmieszczonych stacji ładowania może wpłynąć na Twoją podróż.

Ponadto w Europie i innych częściach świata nie ma zbyt wielu publicznych punktów ładowania CCS, które mogłyby dostarczyć dużo energii do BMW i4. Z tego powodu Tesla Model 3 jest znacznie lepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą podróżować na długich dystansach i ładować swoje samochody przy autostradach.

Zbyt skomplikowany system infotainment

Kolejnym problemem, na który powinni być gotowi użytkownicy BMW i4, jest zbyt skomplikowany system informacyjno-rozrywkowy. Systemy informacyjno-rozrywkowe są wykorzystywane przez kierowców do przeglądania i ustawiania różnych parametrów samochodu, obsługi klimatyzacji, obsługi smartfonów, a nawet odtwarzania multimediów.

  BMW ix3 VS Mercedes EQC - co jest lepsze?

Jeśli jednak system informacyjno-rozrywkowy jest zbyt zaawansowany lub skomplikowany, jak ten w BMW i4, może być bardzo niebezpieczny dla kierowcy i pasażera. Dzieje się tak dlatego, że większość kierowców odrywa wzrok od drogi na dłuższy czas, gdy korzysta ze skomplikowanego systemu informacyjno-rozrywkowego. Według organizacji AAA, kilku kierowców uczestniczyło w wypadkach z tego powodu.

FAQ

Czy BMW i4 to niezawodny samochód?

Tak, BMW i4 jest bardziej niezawodne niż większość BMW napędzanych silnikami benzynowymi i niektórzy konkurenci. Mimo to BMW i4 nie jest jeszcze na rynku tak długo, aby można było ocenić jego niezawodność w ciągu 5, 10, a nawet 15 lat.

Czy utrzymanie BMW i4 jest drogie?

Nie, utrzymanie BMW i4 jest tańsze. Jednak po porównaniu kosztów utrzymania BMW i4 z kosztami jego konkurentów, takich jak Polestar 2, okaże się, że utrzymanie BMW i4 jest nadal dość kosztowne. Wynika to z faktu, że koszty zakupu części zamiennych i serwisu są znacznie wyższe niż u konkurencji.

Ile koni mechanicznych produkuje BMW i4?

BMW i4 ma dwa warianty wykończenia, różniące się mocą. Podstawowa wersja, czyli model BMW i4 eDrive40, jest wyposażona w pojedynczy silnik elektryczny zamontowany z tyłu, który generuje moc 335 KM. Z drugiej strony, wersja BMW i4 M50 jest wyposażona w dodatkowy silnik umieszczony z przodu, który generuje moc co najmniej 536 KM.

Jeśli więc zależy Ci na większej mocy, BMW i4 M50 Gran Coupe jest lepszym wyborem. Większa moc oznacza jednak również krótszy zasięg niż w przypadku modelu podstawowego.

  BMW X6 Niezawodność

Czy samochody elektryczne BMW są niezawodne?

Tak, samochody elektryczne BMW są niezawodne. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z silnikiem spalinowym, samochody elektryczne BMW mają mniej ruchomych części, co oznacza, że niewiele rzeczy może pójść nie tak. Ponadto samochody elektryczne BMW są produkowane z wysokiej jakości części, w przeciwieństwie do większości samochodów z silnikami spalinowymi, w których zastosowano wiele części plastikowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji BMW i4 może służyć przez kilka lat.

Czy BMW i4 jest samojezdne?

Nie, nie jest. BMW i4 jest jednak wyposażone w pakiet zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy BMW, w tym opcjonalną funkcję Driving Assistant Professional, która łączy zaawansowanego asystenta utrzymywania pojazdu na pasie ruchu z aktywnym tempomatem z funkcją Stop and Go. Zatem zamiast funkcji autonomicznej jazdy, BMW i4 posiada system wspomagania kierowcy poziomu 2 SAE.

Podsumowanie

BMW i4 to elegancki, mocny, komfortowy i wydajny elektryczny sedan średniej wielkości, wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji. Jednak jak większość modeli BMW, ma też kilka niedociągnięć, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z nich to skomplikowany system informacyjno-rozrywkowy i brak podkładek chroniących baterie w niektórych egzemplarzach.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW i4 jest bardziej niezawodne niż tradycyjne BMW serii 4. Wynika to z faktu, że w porównaniu do swojego gazowego rodzeństwa ma niewiele ruchomych części. Poza tym jest tańsze w utrzymaniu, ale koszt początkowy jest dość wysoki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z