Najczęstsze problemy z Citroën DS5

Najczęstsze problemy z Citroën DS5

Citroën DS5 to kompaktowy rodzinny hatchback produkowany przez francuską firmę w latach 2010-2018. DS5 to samochód, który łączy naprawdę dobrze wyglądający projekt zewnętrzny i wewnętrzny z silnikami Citroëna, ale z dodatkowym polotem dynamicznej jazdy. Jako taki, DS5 jest nadal dość popularnym samochodem na rynku wtórnym.

Jeśli chodzi o niezawodność, DS5 nie jest najlepszy, ponieważ cierpi na wiele typowych problemów. Najczęstsze problemy z DS5 są związane z elektroniką samochodu, taką jak kamera cofania, system informacyjno-rozrywkowy i wiele innych błędów i usterek. Inne problemy obejmują problemy z wyciekami, które mogą być niebezpieczne, jeśli pozostaną bez nadzoru.

DPF (filtr cząstek stałych) jest również znany z tego, że zawodzi w niektórych samochodach i może to kosztować sporo pieniędzy, aby naprawić. Rozrusznik jest również znany, aby nie, ponieważ został umieszczony w złym miejscu, które może skończyć się zwarciem, które może uszkodzić otaczające przewody.

Musimy również wspomnieć o kwestiach związanych z zawieszeniem, ponieważ łożyska są znane z tego, że zawodzą w niektórych modelach. Te trzeba będzie wymienić przynajmniej raz w ciągu życia samochodu, co nie należy do najtańszych i łatwiejszych rzeczy. Podsumowując, DS5 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem, jaki kiedykolwiek stworzył Citroën, ale nadal może być dobrym samochodem używanym, jeśli wiesz, jak go kupić.

Citroën DS5 – problemy elektryczne

Kwestie elektryczne to najczęstsze problemy z Citroën DS5, zwłaszcza te związane z kamerą cofania samochodu, pakietem łączności samochodu i systemem infotainment samochodu. Wszystkie trzy z nich są znane albo glitch out lub awarii całkowicie. Przeprogramowanie tych systemów często rozwiązuje problem, ale czasami będą one wymagać całkowitej wymiany.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Musimy również wspomnieć, że DS5 czasami cierpi na problemy z funkcją keyless, które mogą być również przeprogramowane lub wymienione. W reflektorach może gromadzić się kondensacja, co prowadzi do konieczności całkowitej wymiany reflektorów.

Citroën DS5 – wycieki

Wycieki mogą być najbardziej frustrujące i niebezpieczne dla samochodu i niestety DS5 jest jednym z tych samochodów. Wiadomo, że olej wycieka z węża podłączonego do turbosprężarki, który trzeba wymienić, w przeciwnym razie samochód może ucierpieć z powodu wielu uszkodzeń mechanicznych w dół linii.

Niektórzy właściciele zgłosili, że modele DS5 cierpią z powodu wycieków paliwa, co może być jeszcze większym problemem, ponieważ wycieki paliwa mogą zakończyć się wybuchem samochodu w płomieniach. W związku z tym, jeśli natkniesz się na jakiekolwiek wycieki, pamiętaj, aby zabrać samochód do dealera i natychmiast rozwiązać problem, ponieważ nie chcesz ryzykować uszkodzenia innych części samochodu.

Citroën DS5 – problemy z filtrem DPF

Filtr DPF (diesel particulate filter) ma za zadanie przekształcać szkodliwe cząsteczki powstające podczas spalania oleju napędowego w mniej szkodliwe substancje przed uwolnieniem ich do atmosfery. Oznacza to, że w pełni sprawny filtr DPF jest niezbędny, aby samochód zawsze mógł przejść testy emisji spalin. Jednak filtr DPF może się zatkać lub całkowicie zawieść.

Aby temu zaradzić, należy albo wyczyścić filtr DPF i usunąć wszystkie zatory, albo całkowicie wymienić system, co jest prawdopodobnie lepszym pomysłem, ponieważ rozwiązuje problem w dłuższej perspektywie.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Aircross

Citroën DS5 – problemy z rozrusznikiem

Dzięki źle umieszczonemu rozrusznikowi, samochód może doświadczyć zwarcia, które może uszkodzić otaczające go przewody, które będą musiały zostać wymienione. Ten problem jest powszechny w wielu modelach Citroën DS i dlatego Citroën zadbał o znalezienie sposobu na jego naprawienie, aby nigdy więcej się nie powtórzył.

W związku z tym, jeśli doświadczysz tych problemów, pamiętaj, aby zabrać samochód do dealera, gdzie przeniosą silnik rozrusznika w lepsze miejsce, gdzie nie będzie mógł spowodować zwarcia i spowodować dodatkowych szkód. Citroën jest znany z tego, że naprawia ten problem bezpłatnie, więc upewnij się, że żądasz tego, jeśli Twój samochód nie jest zbyt stary.

Citroën DS5 – problemy z zawieszeniem

Aby zakończyć listę najczęstszych problemów Citroën DS5, musimy również wspomnieć, że samochód często cierpi na problemy związane z zawieszeniem, a dokładniej z łożyskami. Jeśli przejeżdżasz przez wyboje lub dziury i słyszysz klikanie, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje łożyska zbliżają się do końca swojej żywotności.
Będziesz musiał je wymienić przynajmniej raz podczas posiadania DS5, aby Twój samochód był tak wygodny i bezpieczny, jak powinien.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Citroëna DS5?

Jeśli lubisz tego typu samochody i jeśli podoba Ci się to, jak DS5 wygląda, to rzeczywiście powinieneś go rozważyć. Może nie jest tak luksusowy jak niektóre inne niemieckie hatchbacki, ale podcina swoich niemieckich rywali w cenie, co sprawia, że warto go kupić. D5 jest interesującym samochodem, ponieważ wygląda jak żaden inny samochód na drodze.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Oznacza to również, że projekt DS5 wydaje się starzeć naprawdę dobrze, ponieważ samochód nadal wygląda świeżo dzisiaj. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz tego typu samochodów, to DS5 raczej nie przypadnie Ci do gustu. Co więcej, nie jest to najbardziej niezawodny samochód na rynku, co nieco rujnuje ogólną korzyść z wartości.

Jak długo może trwać Citroën DS5?

Naprawdę trudno jest odpowiedzieć na to pytanie poprawnie, ponieważ istnieje zdecydowanie zbyt wiele czynników, które wpływają na to, jak długo może trwać każdy samochód. Citroën DS5 przy prawidłowej i terminowej konserwacji powinien być w stanie wytrzymać co najmniej 100 000 do 200 000 mil bez konieczności przeprowadzania większych remontów. Jeśli nie uda się go utrzymać, umrze dużo wcześniej.

Czy DS nadal jest częścią Citroëna?

Submarka DS ostatecznie opuściła Citroëna w 2015 roku, ponieważ chcieli oddzielić się od marki na poziomie ekonomicznym, aby mieć własną filozofię marki, która ułatwia im tworzenie i sprzedaż luksusowych samochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z