Najczęstsze problemy z Citroënem Berlingo

Najczęstsze problemy z Citroënem Berlingo

Citroën Berlingo jest jednym z najdłużej istniejących modeli Citroena, ponieważ został po raz pierwszy wprowadzony w połowie lat 90. i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Citroën Berlingo jest większym MPV (pojazdem wielozadaniowym) używanym najczęściej albo do przewozu osób, albo do transportu w jego wersji handlowej, ponieważ są one dostępne w obie strony.

Niezawodność Citroëna Berlingo jest lepsza niż niektórych modeli Citroena, ale nadal daleko jej do uznania za niezawodny samochód jako całości. Berlingo cierpi na wiele różnych problemów, z których wiele może być naprawdę drogich do naprawy. Jeśli jednak odpowiednio o niego zadbasz, są szanse, że obie wersje Berlingo będą Ci służyć przez naprawdę długi czas.

Na początek najczęstsze problemy z Berlingo związane są z zawieszeniem, elektryką, wyposażeniem, silnikiem, a często także z układem kierowniczym/osiowaniem. Podsumowując, jeśli jesteś zainteresowany zakupem Citroëna Berlingo, pamiętaj o wykonaniu dokładnej kontroli przed zakupem, ponieważ tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że samochód jest w ogóle wart rozważenia.

Powodem, dla którego Berlingo tkwił przez dziesięciolecia, jest to, że ludzie mają tendencję do kupowania ich. Te modele Citroena niekoniecznie są najpopularniejszymi modelami Citroena, przynajmniej nie to, co większość ludzi uważa. Jednak są one naprawdę popularne na całym świecie, z wyjątkiem Ameryki Północnej, gdzie nie można ich kupić.

Citroën Berlingo – problemy z zawieszeniem

Berlingo ma tendencję do cierpienia z powodu wielu różnych problemów z zawieszeniem, ale nowsze modele wydają się radzić sobie znacznie lepiej w porównaniu. Mocowania amortyzatorów przednich są słabym punktem wielu modeli Berlingo i mają tendencję do stosunkowo częstych awarii. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest wymiana amortyzatorów i nadzieja, że w najbliższym czasie problemy nie powtórzą się.

  Czy Citroën DS4 to dobry samochód?

Właściciele zgłosili również problemy ze sprężynami śrubowymi, które również mogą zawieść i również wymagają wymiany. Dobrą wiadomością jest to, że można znaleźć części zamienne zawieszenia dla Berlingo naprawdę łatwo, ale złą rzeczą jest to, że nie jest to coś, co można zrobić samemu, ponieważ naprawy zawieszenia wymagają specjalistycznego sprzętu, aby zrobić to bezpiecznie.

Citroën Berlingo – problemy z elektryką

Citroën Berlingo ma również tendencję do cierpienia z powodu szerokiej gamy problemów elektrycznych, które są naprawdę wspólne z grupą innych modeli Citroena. System klimatyzacji jest znany z tego, że zawodzi, ponieważ pompa, która kontroluje powietrze może stracić moc, która będzie musiała być naprawiona lub wymieniona. Wielu właścicieli stwierdziło, że woda może dostać się do skrzynki bezpieczników, które mogą podświetlić wszystkie światła ostrzegawcze i samochód może nie uruchomić w ogóle.

Inne problemy elektryczne, które zazwyczaj można znaleźć z wieloma generacjami Berlingo są związane z oknami elektrycznymi, które mają tendencję do awarii, ale głównie ze starszymi modelami. Należy również zwrócić uwagę na reflektory kondensacyjne, a także problemy z łącznością telefoniczną w samochodzie z nowszymi modelami Berlingo.

Citroën Berlingo – problemy z silnikiem

Silnik Diesla o pojemności 1,6 l jest naprawdę popularny w Citroënie Berlingo, ale ma on tendencję do występowania zarówno trzeszczących, jak i piszczących dźwięków. Odgłosy skrzypienia są najczęściej spowodowane przez uszkodzone rolki paska klinowego, które mają tendencję do poddawania się w pewnym momencie. Odgłosy chrzęstu są spowodowane głównie przez awarie wtryskiwaczy wewnątrz samego silnika.

  Czy Citroën DS3 to dobry samochód?

Jedynym sposobem naprawy tych odgłosów piszczenia jest całkowita wymiana wtryskiwaczy, która często może być kosztowna. Jednak zawsze lepiej jest wymienić wszystkie wtryskiwacze na raz, ponieważ w ten sposób powinieneś być pewien, że nie powinieneś napotkać awarii cewki przez jakiś czas.

Citroën Berlingo – problemy z wyposażeniem

Problemy związane z wyposażeniem Berlingo są często związane z przedostawaniem się wody do wnętrza samochodu z powodu niskiej jakości uszczelek wokół dachu, a potencjalnie nawet wokół drzwi. Jeśli woda uszkodziła antenę dachową, należy ją jak najszybciej wymienić, ponieważ woda może spowodować ogromne szkody, jeśli wejdzie w kontakt z elektroniką samochodową.

Drzwi przesuwne są znane z awarii zarówno w nowszych, jak i starszych modelach Berlingo, ponieważ zaczepy drzwi nie należą do najtrwalszych na rynku. Klamki drzwi wewnętrznych są również podatne na odpadanie po pewnym czasie, co oznacza, że również wymagają wymiany.

Citroën Berlingo – problemy z układem kierowniczym

Wielu właścicieli skarżyło się, że kierownica Citroëna Berlingo nie chce jechać prosto. Można to stosunkowo łatwo naprawić po prostu poprzez poluzowanie kilku śrub i odpowiednie przestawienie kierownicy. W dłuższej perspektywie może to spowodować nierównomierne zużycie opon i zawieszenia, dlatego należy to jak najszybciej naprawić.

Dział FAQ

Czy Citroën Berlingo jest samochodem dostawczym?

Citroën Berlingo występuje w konfiguracji furgon lub MPV, co oznacza, że może być zarówno furgonetką, jak i transporterem osób. Berlingo van jest bardzo popularnym pojazdem użytkowym dla firm wszystkich kształtów i rozmiarów, natomiast Berlingo MPV jest popularny głównie wśród większych rodzin, które szukają komfortu, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania, które nie są związane z ogromną ceną.

  Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Czy warto kupić Citroëna Berlingo?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem samochodu użytkowego lub samochodu do przewozu osób, który nie kosztuje zbyt wiele, Berlingo jest dobrym wyborem. Z drugiej strony, jeśli nigdy nie jeździłeś tego typu samochodami i nie bardzo podoba Ci się ich wygląd, to Berlingo również nie przypadnie Ci do gustu.

Berlingo to samochód przeznaczony dla tych, którzy cenią sobie funkcję nad formą, dlatego najczęściej zobaczysz je prowadzone przez ludzi rodzinnych lub pracujących, a nie kogoś, kto ceni samochody per se.

Jakie samochody konkurują z Citroënem Berlingo?

Większość modeli Citroëna Berlingo jest sprzedawana w Europie, gdzie Berlingo musi konkurować o udział w rynku z Peugeotem Partnerem i Vauxhallem/Oplem Combo Cargo. Najpopularniejszymi samochodami w tym segmencie są jednak Ford Transit Connect, VW Caddy i Renault Kangoo, ponieważ te trzy modele są najzacieklejszymi konkurentami w tym segmencie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z