Najczęstsze problemy z Fiatem e-Ulysse

Fiat e-Ulysse jest jednym z całkowicie elektrycznych samochodów oferowanych przez Fiata. Pozostałe samochody to Fiat 500e i Fiat e-Doblo. Fiat e-Ulysse to stylowy, nowoczesny i zaawansowany minivan elektryczny. Ale jakie są częste problemy z Fiatem e-Ulysse?

Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem e-Ulysse to problemy z baterią, problemy z ładowaniem, problemy elektryczne i utrata wspomagania kierownicy. Ponieważ Fiat e-Ulysse jest wciąż nowym samochodem na rynku, więcej problemów może zostać odkrytych w miarę pokonywania kolejnych kilometrów. Jednakże, zachowuje się on dobrze i oferuje duży komfort.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem e-Ulysse?

Problemy z akumulatorem

Bateria samochodu elektrycznego Fiat e-Ulysse gromadzi energię i przechowuje prąd elektryczny, który zasila silnik elektryczny, który obraca koła. Poza tym, bateria jest tym, co sprawia, że Fiat e-Ulysse jest trwały. Jednak kilku użytkowników skarżyło się na problemy z baterią w minivanie Fiat e-Ulysse.

Niektóre z powszechnych problemów z baterią to rozładowywanie baterii, gdy samochód jest wyłączony, szybkie rozładowywanie baterii i szybsze wyczerpywanie się baterii. Ponieważ niektóre funkcje w Fiat e-Ulysee pozostają włączone, nawet gdy samochód jest wyłączony, powoduje to rozładowanie akumulatora.

Inną rzeczą, która powoduje szybsze rozładowanie akumulatora, są gorące i zimne temperatury. W rezultacie zmniejsza to zasięg. A ponieważ Fiat e-Ulysse jest wyposażony w wiele funkcji pokładowych, bateria wyczerpuje się szybciej w porównaniu z przeciętnym samochodem całkowicie elektrycznym.

Problemy z ładowaniem

Kolejnym problemem, z którym będziesz musiał się zmierzyć nabywając Fiata e-Ulysse są problemy z ładowaniem. Podobnie jak Fiat 500e, Fiat e-Ulysse nie może być ładowany za pomocą ładowarki Clipper-Creek LCS-25 EVSE w domu. Oznacza to, że użytkownicy będą ograniczeni do określonych typów ładowarek.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Pomimo problemów z ładowaniem, Fiat oferuje dwa różne porty umożliwiające szybkie ładowanie. Port ładowania Type2 o mocy ładowania 7,4 kW AC potrzebuje 7 godzin i 15 minut na naładowanie baterii. Z kolei port szybkiego ładowania CCS o mocy ładowania 101 kW DC zajmuje około 26 minut.

Problemy elektryczne

To jeden z najczęstszych problemów z samochodami EV. Nie powinno więc dziwić, że Fiat e-Ulysse również boryka się z tym problemem. Wielu użytkowników zgłaszało problemy z elektroniką samochodową. Główną przyczyną problemów z elektroniką samochodową jest zły akumulator i złe kable akumulatorowe.

Jeśli Twój Fiat e-Ulysse ma takie problemy jak problemy z ekranem, awaria czujników temperatury, problemy z oświetleniem drzwi zewnętrznych, upewnij się, że sprawdziłeś kable i upewniłeś się, że są prawidłowo podłączone.

Problemy z układem kierowniczym

Mimo, że Fiat e-Ulysse nie jest jeszcze długo na rynku, niektórzy użytkownicy skarżyli się już na utratę wspomagania kierownicy podczas jazdy. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy samochód porusza się po nierównej nawierzchni lub w miejscach, gdzie występują wyboje. Na ten problem skarży się jednak tylko kilku użytkowników.

Problem ten występuje również w starych modelach Fiata Ulysse. Problem pojawia się zwykle, gdy samochód uderza w ponad 70 000 mil. Jeśli masz taki problem, powinieneś zlecić mechanikowi kontrolę i naprawę problemu.

FAQ.

Czy Fiat e-Ulysse jest samochodem niezawodnym?

Tak, Fiat e-Ulysse jest znacznie niezawodnym samochodem. Jak wszystkie samochody elektryczne, ten samochód nie posiada silnika i jest wyposażony w kilka ruchomych części. Dlatego kilka rzeczy może pójść źle, co czyni Fiata e-Ulysse bardzo niezawodnym samochodem. Pomimo niezawodności, właściciel musi dobrze dbać o samochód, aby służył dłużej.

  Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Jak długo wytrzymuje Fiat e-Ulysse?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, Fiat -Ulysse wytrzyma ponad 12 lat. Poza tym niektórzy będą twierdzić, że ten samochód może wytrzymać ponad 20 lat. Aby przedłużyć żywotność Twojego Fiata e-Ulysse, będziesz musiał wymienić akumulator po pokonaniu ponad 100 000 mil. Dzięki temu Twój samochód będzie działał optymalnie nawet w miarę starzenia się.

Czy konserwacja Fiata e-Ulysse jest kosztowna?

Nie, utrzymanie Fiata e-Ulysse jest znacznie tańsze niż jego odpowiedników z silnikiem spalinowym. Jest tak dlatego, że nie posiada on silnika, który ma wiele ruchomych części. Zamiast tego, jest wyposażony w silnik elektryczny, który napędza koła. W rezultacie, utrzymanie i naprawa tego całkowicie elektrycznego minivana jest bardzo tanie.

Może być jednak kosztowny w utrzymaniu, jeśli jakaś istotna część ulegnie awarii, np. pakiet akumulatorów lub silnik elektryczny. Podczas gdy Fiat e-Ulysse potrzebuje oleju w niektórych swoich częściach, nie wymaga on regularnej wymiany oleju.

Czy Fiat e-Ulysse zachowuje swoją wartość?

Nie, Fiat e-Ulysse nie zachowuje dobrze swojej wartości. Nawet jeśli Fiat e-Ulysse wydaje się być bardziej niezawodny niż Fiat Ulysse, ten drugi lepiej trzyma swoją wartość. Jak w przypadku większości samochodów elektrycznych, można się spodziewać, że Fiat e-Ulysse straci co najmniej 50% swojej wartości w ciągu pierwszych 3 lat posiadania.

Dlatego za 3 lata Fiat e-Ulysse będzie miał wartość odsprzedaży na poziomie około 20 400 dolarów. Cena za Fiata e-Ulysse z 2022 roku wynosi około 40 700 dolarów.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500L

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata e-Ulysse?

W przeciwieństwie do samochodów ICE, samochody elektryczne mogą trwać przez bardzo długi czas, jeśli są odpowiednio utrzymywane. To dlatego, że nie pochodzą z wielu ruchomych części. Dlatego tylko kilka rzeczy może pójść źle. W rezultacie, samochody takie jak Fiat e-Ulysse mogą przetrwać ponad 150 000 mil lub 12 lat, jeśli są odpowiednio konserwowane. Jedyną rzeczą, która może wymagać wymiany, jest pakiet baterii samochodu.

Wnioski

Fiat e-Ulysse jest wśród najlepszych całkowicie elektrycznych minivanów na rynku. Samochód jest niedrogi, dobrze zbudowany, stylowy, niezawodny i bardzo wygodny. Sprawia, że jest to dobry samochód rodzinny. Jednak ten samochód ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć.

Jak stwierdzono powyżej, Fiat e-Ulysse ma problemy z baterią, problemy elektryczne, utrata mocy kierownicy i problemy z ładowaniem. Niemniej jednak, większość z tych problemów jest łatwa do naprawienia i jest bardzo powszechna w samochodach elektrycznych. Ogólnie rzecz biorąc, Fiat e-Ulysse to doskonały samochód o ponadprzeciętnych osiągach i dużym komforcie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z