Najczęstsze problemy z Ford Bronco Raptor

Ford Bronco Raptor to najwyższy model w linii Bronco, przynajmniej na razie. Bronco Raptor to zwykły model Bronco, który został znacznie powiększony dzięki zastosowaniu grubych elementów nadwozia, dużych kół i opon, znacznemu zwiększeniu wysokości zawieszenia oraz silnikowi 3.0L EcoBoost V6 o mocy 400 KM, który według Forda jest „idealny” dla Bronco.

Jeśli chodzi o niezawodność, sytuacja nie jest tak idealna, jak tego oczekiwał Ford, ponieważ Bronco boryka się z kilkoma problemami z podstawowymi układami, takimi jak przede wszystkim silnik. Samochód wydaje się również cierpieć z powodu różnych problemów związanych z wyposażeniem, takich jak miękki i twardy dach. Problemem wydają się być także uszczelki, ponieważ do Bronco wdziera się woda.

W Bronco występują także różne problemy z zawieszeniem, takie jak nieprawidłowo dokręcone śruby i uszkodzone dolne wahacze. Wiele osób uważa, że Ford tak bardzo przyspieszył produkcję Bronco, że nie przeprowadził odpowiednich testów samochodu.

Wreszcie, Bronco Raptor cierpi również na różne problemy z elektryką, zwłaszcza z systemem informacyjno-rozrywkowym, a nawet z wieloma istotnymi elementami elektrycznymi, które mogą powodować zgaśnięcie samochodu lub utratę mocy.

Ford Bronco Raptor – problemy z silnikiem

Ford Bronco Raptor cierpi na problemy związane z silnikiem, które zazwyczaj można znaleźć w samochodach takich jak Ford Explorer ST, ponieważ mają one ten sam silnik i skrzynię biegów. Pierwsze skargi dotyczące silnika wydają się wskazywać na ogólny brak wyrafinowania, ale także na to, że silnik może drżeć przy wyższych prędkościach lub całkowicie tracić moc.

  BMW X6 VS Ford Explorer - który jest lepszy?

Niektórzy dziennikarze skarżyli się, że samochód nie chce zapalić, zwłaszcza w cieplejszym klimacie. Trzeba też dodać, że niektórzy specjaliści Forda spekulowali, że pompa paliwowa jest główną przyczyną tych problemów i że Ford powinien to ustalić i rozwiązać, zanim Bronco Raptor trafi na rynek w pełnej wersji.

Ford Bronco Raptor – problemy z wyposażeniem

Ford Bronco jest dostępny z dachem typu soft-top lub hard-top, ale wydaje się, że oba te rodzaje dachu są problematyczne. Zaczynając od miękkiego dachu, wielu zwykłych właścicieli Bronco stwierdziło, że jakość dachu jest wątpliwa i że jest mało prawdopodobne, aby miękki dach był w stanie przetrwać przez dłuższy czas.

Kwestia twardego dachu jest prawdopodobnie najbardziej dyskutowaną kwestią związaną z nowym Bronco, ponieważ Ford nieco skąpił na jakości przy projektowaniu twardego dachu. Ludzie narzekają, że dach jest trudny do ustawienia i że niektóre jego części są podatne na odklejanie się i strzępienie.

Ford Bronco Raptor – problemy z zawieszeniem

Ford Bronco Raptor to prawdziwy off-roader, co jest oczywiste od razu, gdy się na niego spojrzy. Jednak możliwości terenowe Bronco zostały nieco ograniczone, ponieważ Bronco cierpi na problemy z zawieszeniem. Najbardziej zauważalne problemy są związane z różnymi wadami produkcyjnymi, takimi jak nieprawidłowo zamocowane śruby.

Wątpliwości budzą także dolne wahacze, ponieważ wielu właścicieli Bronco zgłasza problemy. Tego typu problemy są najbardziej niebezpieczne, ponieważ mogą łatwo skończyć się śmiercią. Ford przeprowadził już kilka akcji wycofywania Bronco z rynku, z których wiele było bezpośrednio związanych z wadliwymi elementami zawieszenia.

  Ford Focus Niezawodność

Ford Bronco Raptor – problemy z przegrzaniem

Nieczęsto zdarza się, aby fabrycznie nowy samochód przegrzewał się, ale Bronco z pewnością. Niektórzy twierdzą, że Ford nie przetestował dokładnie nowego Bronco, ponieważ pospieszył się z wprowadzeniem go na rynek, podczas gdy inni uważają, że Ford po prostu nie wykonał odpowiedniej pracy nad Bronco. Tak czy inaczej, wielu dziennikarzy i potencjalnych właścicieli zgłosiło, że Bronco wyświetla komunikaty o błędach związanych z przegrzewaniem się.

Niektórzy dziennikarze poddali Bronco Raptor próbie i twierdzą, że samochód powodował zapalenie się lampki ostrzegawczej „4WD System Disabled”, która całkowicie ograniczała możliwości terenowe Bronco.

Ford Bronco Raptor – problemy z elektryką

Ford Bronco Raptor jest stosunkowo dobrze wyposażonym samochodem, zwłaszcza w porównaniu ze starym Bronco, który miał tylko kierownicę i cztery opony. Jednak Ford ogólnie nie jest mistrzem, jeśli chodzi o działającą elektrykę i jest to raczej widoczne w nowym Bronco Raptor.
Problematyczne okazały się również niektóre systemy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne i system ostrzegania przed kolizją z przodu, z powodu których Ford ogłosił wycofanie z rynku. System informacyjno-rozrywkowy może przestać działać, system wspomagania utrzymania pasa ruchu może zawieść, a cały samochód może stracić moc i przejść w tryb parkowania.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Forda Bronco Raptor?

Ford Bronco Raptor kosztuje aż o 22 000 USD więcej niż następny w kolejności Ford Bronco Wildtrak. Jasne, może i ma 400 KM i jest jednym z najmocniejszych mniejszych SUV-ów w sprzedaży, ale Bronco Raptor nie jest tak naprawdę małym SUV-em. Wraz z pakietem Raptor znacznie urósł i niektórzy uważają, że jest trochę za duży.

  Czy felgi Mercedes pasują do Ford?

Tak czy inaczej, jeśli kochasz Bronco i chcesz najnowszego i najcięższego Bronco, jakiego można kupić za pieniądze, to tak, warto. Z drugiej strony, jeśli nie jesteś fanem Bronco w ogóle, lub lubisz tylko kultowego Bronco, to nowy Bronco Raptor z pewnością nie jest wart tych pieniędzy.

Czy Ford Bronco Raptor jest lepszy od Forda F150 Raptor?

Ford Bronco Raptor kosztuje prawie tyle samo, co Ford F150 Raptor, więc można sądzić, że wielu potencjalnych klientów będzie porównywać te dwa modele i decydować, który z nich kupić. Moim zdaniem F150 jest ogólnie lepszym samochodem i powinien być Twoim pierwszym wyborem.

Po pierwsze, F150 Raptor jest już sprawdzonym samochodem, ponieważ jest numerem jeden wśród najlepiej sprzedających się samochodów w USA. Po drugie, ma użyteczne łóżko i choć może być większy, jest o wiele bardziej praktyczny. Bronco może być lepszym samochodem terenowym, ale F150 jest lepszy we wszystkim innym.

Czy Ford zamierza oferować silnik V8 w Bronco?

Jest wiele osób, które nie są przekonane do pomysłu posiadania Bronco z silnikiem V6. Wygląda jednak na to, że Ford zamierza wprowadzić na rynek model Bronco, który będzie oferował silnik 5.0L V8 z Mustanga GT. Bronco z silnikiem V8 nosi nazwę Bronco DR.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z