Najczęstsze problemy z Ford Edge

Ford Edge Problemy

Ford Edge jest popularny ze względu na precyzyjne prowadzenie i wyjątkowe osiągi. Jest również wygodny i praktyczny, ponieważ posiada dużą przestrzeń ładunkową. Zanim jednak zainwestujesz w ten samochód, powinieneś wiedzieć o kilku kwestiach, które pomogą Ci w utrzymaniu samochodu w dobrym stanie. Jakie są najczęstsze problemy z Fordem Edge?

Najczęstsze problemy z Fordem Edge to problemy ze skrzynią biegów, problemy z silnikiem, uszkodzona uszczelka przedniej szyby, problemy elektryczne, problemy z klimatyzacją, problemy z pompą wodną, uszkodzone czujniki drzwi i uszkodzone wspomaganie hamulców. Większość z tych problemów jest łatwa do naprawienia, z wyjątkiem poważnych problemów ze skrzynią biegów i silnikiem.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem Edge?

Problemy z elektryką

Najczęstszym problemem, o który powinni martwić się użytkownicy Forda Edge, są problemy z elektryką. Większość modeli Forda Edge zaczyna doświadczać tego problemu już przy przebiegu 66 000 mil. Problemy te są bardziej powszechne w latach modelowych od 2011 do 2013. Głównym problemem związanym z elektryką, z którym borykają się użytkownicy Forda Edge, jest świecąca się lampka kontrolna drzwi.

Zapalona kontrolka jest bardzo kłopotliwa i większość użytkowników Forda Edge zgłasza ten problem. Jeśli problem ten będzie się utrzymywał, może spowodować omyłkowe odblokowanie drzwi lub nawet rozładowanie akumulatora. Inne zgłaszane problemy związane z elektryką obejmują nieprawidłowe działanie szyberdachu, problemy z Bluetooth, oprogramowanie komputerowe nie działające zgodnie z przeznaczeniem, rozładowany lub nie trzymający ładunku akumulator itd.

Problemy z przekładnią

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy Forda Edge, są problemy ze skrzynią biegów. Wielu użytkowników zgłaszało, że skrzynia biegów nagle się wyłącza, nawet gdy samochód jest w ruchu. W niektórych przypadkach silnik przestawał działać.

Należy pamiętać, że problem ten występuje w modelach Forda Edge z lat 2007 i 2008. Może również wystąpić po przejechaniu przez samochód ponad 80 000 mil.

  Ford Expedition Niezawodność

Wadliwe wspomaganie hamulców

Ten problem jest powszechny w modelach Ford Edge wyprodukowanych w latach 2007-2015. Problem ten pojawia się, gdy membrana wspomagania hamulców ulega rozerwaniu z powodu zmiennych warunków jazdy. W rezultacie powoduje to, że po naciśnięciu pedału hamulca samochód wydaje specyficzne syczące dźwięki.

Wadliwe czujniki drzwi

W pierwszych latach modelowych Forda Edge pierwszej generacji występowały problemy z wadliwymi czujnikami drzwi. Jak wspomniano wcześniej, najwięcej skarg dotyczących wadliwych czujników drzwi dotyczy modelu 2013. Większość z nich jest również połączona z układem elektrycznym. Jeśli czujnik drzwi jest uszkodzony, lampka kontrolna otwartych drzwi będzie się świecić do czasu rozwiązania problemu. Wymienić wadliwy lub uszkodzony czujnik drzwi.

Problemy z silnikiem

Ten problem jest powszechny w roku modelowym 2015 Forda Edge. Objawy awarii silnika w Fordzie Edge 2015 to między innymi nieprawidłowy zapłon silnika lub zapalenie się kontrolki check engine. Napraw podstawowy problem, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana silnika, co jest dość kosztowne.

Problemy z pompą wodną

W miarę jak Twój Ford Edge będzie pokonywał kolejne kilometry, powinieneś być przygotowany na kilka problemów, takich jak problemy z pompą wodną. Pompa wody w Fordzie Edge zaczyna mieć problemy, gdy zużywają się paski rozrządu lub serpentynowe. Mimo że wymiana pompy wodnej jest kosztowna i kłopotliwa, trzeba ją przeprowadzić przy okazji wymiany paska rozrządu.

Wadliwa uszczelka szyby przedniej

W modelach Forda Edge z lat 2007-2011 występuje problem z wadliwą przednią szybą. Ze względu na zły klej, uszczelka szyby przedniej w tych samochodach ma tendencję do przesuwania się. Uszkodzona uszczelka przedniej szyby może spowodować przedostanie się wody do wnętrza samochodu, dlatego warto ją w porę naprawić.

  Ford Focus Niezawodność

Przegrzewanie się klimatyzacji

Ford Edge 2011 jest jednym z najmniej niezawodnych modeli Forda Edge. Po przejechaniu ponad 120 000 mil należy wymienić lub dokładnie sprawdzić klimatyzację. Po przejechaniu 120 tys. km klimatyzacja ma tendencję do przegrzewania się i nie nawiewa ciepłego powietrza. Rozwiązaniem jest wymiana wentylatora chłodzącego i paska rozrządu.

FAQ

Czy Ford Edge jest niezawodny?

Tak, Ford Edge jest niezawodnym samochodem, ponieważ jego niezawodność jest nieco powyżej średniej. Według Repairpal, Ford Edge uzyskał ocenę niezawodności 3,5 na 5,0, co oznacza ocenę doskonałą. Ponadto zajął 11. miejsce wśród 26 średniej wielkości SUV-ów. Poza tym jest tańszy w utrzymaniu niż większość jego rywali.

Po przejechaniu ilu kilometrów Ford Edge zaczyna mieć problemy?

To zależy od tego, jak dobrze dbasz o swój model Forda Edge. Niektóre roczniki zaczynają mieć problemy już po przejechaniu 66 000 mil. Większość problemów z elektryką Forda Edge zaczyna się pojawiać po przejechaniu 66 000 mil. Jednak przy odpowiedniej dbałości i konserwacji takie problemy mogą pojawić się po przejechaniu ponad 100 000 mil.

Jaki jest najmniej niezawodny rok produkcji Forda Edge?

Mimo że istnieje wiele zawodnych roczników modelu Ford Edge, rok modelowy 2013 Edge jest najmniej niezawodny. Model ten zgłasza wiele problemów, ponieważ ma ponad 550 skarg, co jest bardzo dużo w porównaniu z innymi rocznikami modelu Ford Edge. Jeśli więc nie chcesz doświadczyć wielu problemów, powinieneś trzymać się z daleka od tego roku modelowego.

Czy Ford Edge jest drogi w utrzymaniu?

Tak, Ford Edge jest nieco droższy w naprawie i utrzymaniu. Wynika to z faktu, że jego roczne utrzymanie kosztuje średnio około 611 USD. Jeśli porównamy to ze średnim kosztem utrzymania SUV-a, który wynosi 573 USD rocznie, okaże się, że Ford Edge jest nieznacznie droższy o około 40 USD.

  Ford Mustang Shelby GT350 Niezawodność

Ponadto Ford Edge zgłasza więcej problemów niż przeciętny SUV średniej wielkości, co również przyczynia się do wysokich kosztów utrzymania. Ogólnie rzecz biorąc, jest on znacznie tańszy w utrzymaniu niż większość jego konkurentów.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem Edge?

Ford Edge to znakomity SUV średniej wielkości z wieloma wyjątkowymi funkcjami. Wiąże się z nim jednak wiele problemów, które użytkownicy powinni rozwiązywać i o które powinni dbać. Jednak najczęstszym problemem występującym w większości modeli Forda Edge są problemy z układem elektrycznym. Zaraz za nimi plasuje się odgłos klikania z okolic kół podczas pracy samochodu.

Wnioski

Teraz, gdy znasz już niektóre z typowych problemów, z jakimi boryka się Ford Edge, ważne jest, abyś odpowiednio dbał o swój samochód. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji większości z tych problemów można uniknąć lub rozwiązać je na czas. Należy jednak unikać kupowania modeli Forda Edge, w których występuje wiele problemów, takich jak rok modelowy 2013.

Ogólnie rzecz biorąc, Ford Edge to przyjemny SUV średniej wielkości z wieloma zaawansowanymi funkcjami, przestronną kabiną, wyjątkowymi osiągami i wieloma elementami bezpieczeństwa. A ponieważ jest praktyczny, doskonale sprawdza się jako samochód rodzinny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z