Najczęstsze problemy z Mercedes W218

Mercedes W218 Problemy

Mercedes Benz W218 to czterodrzwiowe coupe bazujące na Mercedesie Benz Klasy E (W212). Model W218 był produkowany w latach 2011-2018, a następnie został zastąpiony przez model C257, który nadal jest produkowany. CLS dzieli większość swoich części z modelem W212, co oznacza, że są one podobne pod względem konserwacji i niezawodności.

Dlatego też model W219 jest niezawodny jako całość i powinien służyć przez dość długi czas. Najczęstsze problemy z W218 są związane z zawieszeniem pneumatycznym, silnikiem, wyciekami oleju, układem elektrycznym i skrzynią biegów. Większość z nich można rozwiązać poprzez starą, dobrą konserwację zapobiegawczą, tak jak w przypadku większości niemieckich samochodów klasy premium.

Jeśli nie będziesz konserwować go w odpowiednim czasie, samochód będzie cierpiał z powodu różnych problemów przez cały okres eksploatacji. Na przykład, problemy z zawieszeniem pneumatycznym są drogie w naprawie i czasami trzeba wydać kilka tysięcy dolarów, aby je naprawić.

Podsumowując, W218 to naprawdę dobry samochód, który prawdopodobnie przetrwa próbę czasu. Klasa CLS jest jednym z najbardziej stylowych modeli Mercedesa CLS, a model W218 po faceliftingu AMG jest nadal najmocniejszym i najbardziej ekscytującym modelem CLS.

Problemy z zawieszeniem pneumatycznym Mercedesa W218

Mercedes AIRMATIC to nazwa opracowanego przez Mercedesa systemu zawieszenia pneumatycznego. Wczesne wersje tego systemu są znane z częstszego występowania problemów, podczas gdy późniejsze modele radzą sobie znacznie lepiej. W rzeczywistości systemy te są skomplikowane i wymagają stałej konserwacji.

Najczęstsze problemy z zawieszeniem pneumatycznym W218 są związane ze sprężarką powietrza, poduszkami powietrznymi i amortyzatorami pneumatycznymi. Gdy te ulegają awarii, najlepszym rozwiązaniem jest ich wymiana. Istnieją jednak specjaliści, którzy są w stanie naprawić niektóre z nich za ułamek kosztów, ale te naprawy nie są tak dobre, jak części zamienne.

  Mercedes C180 - wszystko, co musisz wiedzieć

Problemy z silnikiem Mercedesa W218

Silniki benzynowe Mercedesa W218 są na ogół niezawodne, ale czasami występują w nich odgłosy stukania i nierówna praca na biegu jałowym. Należy sprawdzić, czy silnik ma terminowo wymieniany olej, ponieważ są one znane z tego, że zużywają dużo oleju, nawet jeśli nie są często używane.

Silniki wysokoprężne Mercedesa W218 są również na ogół niezawodne, z wyjątkiem 4-cylindrowego silnika podstawowego, w którym często występują problemy z wtryskiwaczami paliwa. CLS250d jest podstawowym silnikiem wysokoprężnym dla modelu CLS, ale większość osób decyduje się go pominąć, ponieważ jest on nieco za mały jak na tak duży samochód.

Wycieki z Mercedesa W218

Mercedes CLS W218 to prawdziwy niemiecki samochód luksusowy, co oznacza, że na co dzień oferuje niezwykle przyjemne wrażenia, a jednocześnie od czasu do czasu wycieka z niego olej. Jeśli jesteś na rynku używanych samochodów W218, pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie uszczelki i węże, ponieważ czasami dochodzi w nich do wycieków oleju.

Wycieki oleju nie wydają się być zbyt dużym problemem dla większości ludzi, ale w rzeczywistości wyciek oleju może spowodować wiele problemów, zwłaszcza jeśli wejdzie w kontakt z wiązkami przewodów lub gorącymi elementami pod maską. Pamiętaj, aby sprawdzić także węże układu chłodzenia, ponieważ one także bywają podatne na przecieki.

Problemy elektryczne w Mercedesie W218

Pierwsze modele Mercedesa W218 mają już ponad 10 lat, co oznacza, że doczekały się lepszych dni. Problemy z elektryką są częstą cechą starszych, skomplikowanych samochodów luksusowych, a model W218 jest jednym z nich. Do problemów tych należą zazwyczaj uszkodzone elektryczne fotele, uszkodzone elektryczne szyby i uszkodzony elektryczny szyberdach.

  Brabus vs Mansory - najlepsze firmy tuningowe dla Mercedesa

Samochodowy system informacyjno-rozrywkowy jest na ogół niezawodny, ale pamiętaj, aby zaktualizować go do najnowszej generacji, co często rozwiązuje wiele problemów. Podsumowując, przejrzyj wszystkie wewnętrzne przełączniki elektryczne i funkcje samochodu, ponieważ są one znanym bolącym punktem zarówno w modelu W218, jak i W212.

Problemy z przekładnią Mercedes W218

W218 występuje w dwóch różnych wariantach skrzyni biegów: z 7-biegową skrzynią automatyczną 7G Tronic lub 9-biegową skrzynią automatyczną 9G-Tronic. Skrzynia 7G jest w stanie wytrzymać wyższy moment obrotowy, dlatego Mercedes stosuje ją głównie w starszych modelach o wyższym momencie obrotowym.

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów to opóźniona zmiana biegów, niestabilna zmiana biegów i dziwne odgłosy. Należy sprawdzić, czy w samochodzie wymieniano olej przekładniowy w odpowiednich odstępach czasu, ponieważ problemy spowodowane brakiem oleju przekładniowego mają tendencję do sumowania się w czasie i powodowania niezliczonych problemów.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W218 to dobry samochód?

Mercedes W218 jest naprawdę dobrym samochodem, zarówno dlatego, że jest bardzo wartościowy, jak i dlatego, że nie jest jeszcze zbyt stary. Wygląd zewnętrzny W218 jest nadal uważany przez wielu za po prostu oszałamiający, zwłaszcza model po modernizacji, który prawdopodobnie wygląda lepiej niż obecna generacja CLS.

Wnętrze jest już nieco starsze, ale jest pełne wysokiej jakości materiałów i sprytnie rozmieszczonych przełączników. Podsumowując, W218 to naprawdę dobry samochód, ponieważ wygląda świetnie na zewnątrz i wewnątrz, ma wiele mocnych silników, jest wygodny, cichy i nadal dość niezawodny.

  Najlepszy rok dla Mercedes SLK

Jak długo może wytrzymać Mercedes W218?

Mercedes W218 jest w stanie przejechać kilkaset tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego. Pod tym względem model W218 jest mniej więcej taki sam jak W212. Jeśli zapytać jakiegokolwiek taksówkarza w Europie, który samochód jest według niego najlepszy do takich celów, prawdopodobnie powie, że jest to W212.

Dobre jest to, że w CLS zastosowano te same podzespoły, podwozie, silnik i skrzynię biegów co w W212, co zapewnia niezawodność i trwałość. Jednak W218 wygląda o wiele bardziej ekskluzywnie i praktycznie wszystkie modele są fabrycznie wyposażone w bogate wyposażenie.

Który Mercedes W218 jest najlepszy?

Mercedes W218 CLS 63 AMG z 2018 roku to najlepszy model W218, jaki istnieje, i najlepszy model Mercedesa CLS wszech czasów. Mercedes CLS 63 AMG z rocznika ’18 jest wyposażony w silnik 5,5 l V8 BiTurbo o mocy 577 KM i momencie obrotowym 590 lb-ft, dzięki któremu samochód osiąga prędkość 60 mph z miejsca w około 3,5 sekundy.

Oczywiście, samochód z silnikiem 5,5 l V8 nigdy nie będzie tani w utrzymaniu, ale ten model CLS jest nadal najlepszym z nich, co oznacza, że jego wartość powinna pozostać wysoka przez jakiś czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z