Najczęstsze problemy z Mercedesem C280

Najczęstsze problemy z Mercedesem C280

Mercedes C280 to kompaktowy 4-drzwiowy sedan rodzinny, który był produkowany w latach 1996-2007. Obecnie C280 stanowi okazję dla tych, którzy chcą cieszyć się prawdziwym doświadczeniem Mercedes sedan bez płacenia dużych pieniędzy za najnowsze modele klasy C.

C280 jest znany jako naprawdę niezawodny model i wiele osób jest w stanie uzyskać więcej niż kilka setek tysięcy mil od nich. Nawet jeśli nie cieszą się one tym samym poziomem niezniszczalności Mercedesa z lat 70-tych, nie są od niego dalekie.

Najczęstsze problemy Mercedesa C280 związane są z systemem rur EGR, wyciekami oleju przekładniowego, przepustnicą, wałem balansowym oraz wiązką przewodów silnika. Większość specjalistów od danych napraw online stwierdziła, że są to najczęstsze problemy, ale nie są one najgorsze, jakich można doświadczyć.

W sumie, C280 jest przyzwoitym samochodem, jeśli chcesz 4-drzwiowego sedana rodzinnego, który może zabrać cię wszędzie, gdzie może być nowiutka Klasa C. Jest to nadal przyjemny samochód do jazdy, jest wystarczająco duży i oferuje wystarczająco dużo miejsca dla Twojej rodziny i całego bagażu.

Mercedes C280 problemy z systemem rur EGR

Modele c280 z lat 1994, 1995, 1996 i 1997 to te, których najczęściej dotyczy ten problem. Problem polega na tym, że rurka łącząca system recyrkulacji spalin zatyka się i w ten sposób cierpi na poważne nagromadzenie węgla. Te osady węgla powinny być czyszczone tak szybko, jak to możliwe, w przeciwnym razie, nawet twój silnik może cierpieć.

  Czy Mercedes W209 to dobry samochód?

Kwestie takie jak te mają tendencję do występowania na całym pokładzie, co oznacza, że nie ma żadnych wzorów, aby sugerować, że te tylko zdarzają się do wysokich lub niskich samochodów przebiegu. W sumie należy przepłukać przewody EGR, gdy tylko osady zaczną zatykać system.

Wycieki oleju z przekładni Mercedes C280

Modele C280 z automatyczną skrzynią biegów są znane z wycieków oleju przekładniowego przez zużyte uszczelki, które mają tendencję do występowania, gdy samochód osiągnie gdzieś w okolicy 120 000 mil. Problemem jest to, że te wycieki mogą być liczne i nie pochodzą tylko z jednej uszczelki, ale raczej z kilku zużytych uszczelek.

Najbardziej kłopotliwe lata modelowe to 1994, 1995, 1996 i 1997. Aby je naprawić, należy zmienić wszystkie uszczelki na skrzyni biegów, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki można to naprawić. Jeśli zmienisz tylko jedną z nich, istnieje prawdopodobieństwo, że inne zaczną przeciekać w krótkim czasie.

Mercedes C280 throttle valve issues

Elektroniczny zespół przepustnicy ma za zadanie regulować ilość powietrza, które wpływa do silnika, co oznacza ciągłe monitorowanie pozycji przepustnicy, prędkości obrotowej na biegu jałowym, rozgrzewania zimnego rozruchu i wielu innych funkcji. Zespół korpusu przepustnicy jest również integralną częścią układu dolotowego powietrza silnika.

Jednak ten w C280 jest znany z tego, że doświadcza awarii elektrycznej, co oznacza, że trzeba go albo naprawić, albo całkowicie wymienić. Zakup fabrycznie nowego zespołu przepustnicy kosztuje sporo pieniędzy, więc o wiele lepiej dla Ciebie jest zabrać część do wiarygodnego centrum serwisowego, ponieważ mogą one naprawić go dla Ciebie za ułamek ceny.

  BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

Wałek wyważający Mercedes C280

Model C280 4MATIC produkowany w latach 2005-2008 boryka się z dość osobliwym problemem dotyczącym wałka balansowego przekładni silnika (znanego również jako zespół przeciwbieżny). Koło zębate wałka jest napędzane przez łańcuch rozrządu, który powinien zapewnić synchronizację obrotów silnika. Gdy system ten zawiedzie, zawiedzie również łańcuch rozrządu.

Jeśli zauważysz, że twój C280 cierpi z powodu problemów takich jak nierówna praca, zgaśnięcie silnika, głośne grzechotanie, odgłosy uderzania i jeśli towarzyszy temu kontrolka silnika, istnieje prawdopodobieństwo, że twój wałek balansowy jest uszkodzony. Najlepszym sposobem postępowania byłoby wymienić wszystko, wałek równoważący, łańcuch rozrządu i napinacz.

Mercedes C280 engine wiring harness

Mercedes C280 cierpi z powodu wielu problemów elektrycznych, ale problem z wiązką przewodów silnikowych jest prawdopodobnie najgorszy. Materiał, który pokrywa przewody jest degradowalny, co oznacza, że prędzej czy później odpadnie od przewodu. Kiedy to nastąpi, przewód będzie narażone i to może spowodować wiele problemów.

W zależności od tego, z czym te druty się stykają, mogą nawet wywołać płomienie. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wiązkę przewodów samochodu, jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z nich. Zazwyczaj zdarzają się one w samochodach o przebiegu większym niż 70k, ale mniejszym niż 130k mil.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes C280 jest dobrym samochodem?

Mercedes C280 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ jest wystarczająco stary, aby dużo amortyzować, ale nie za stary, aby czuć się wyjątkowo starym. Dlatego C280 może być używany jako codzienny kierowca, ale tylko wtedy, gdy jesteś gotów zrezygnować ze wszystkich funkcji, które dostajesz od współczesnych samochodów. W związku z tym C280 jest dobrym samochodem, ale nie można go porównywać z tym, co Mercedes oferuje w dzisiejszych czasach.

  Jak ustalić, jaki model Mercedesa posiadam?

Faktem jest, że późne lata 90. i 2000 były naprawdę dobrym czasem dla kompaktowych luksusowych sedanów, takich jak Mercedes Klasy C, BMW serii 3 i Audi A4. Klasa C jest najlepsza z tych trzech, przynajmniej jeśli chodzi o niezawodność.

Ile kosztuje Mercedes C280?

Możesz kupić Mercedesa C280 już za 3000 dolarów, ale najlepiej utrzymane modele kosztują zwykle dwa razy więcej. Jeśli chcesz nowszy C280, będziesz musiał dodać trzy razy więcej. To tylko potwierdza, że C280 jest teraz okazją dla tych, którzy nie są zainteresowani technologią XXI wieku.

Utrzymanie C280 jest tanie, ponieważ samochód jest łatwy w obsłudze i wszystko jest tam, gdzie można się tego spodziewać.

Jak bezpieczny jest Mercedes Klasy C z końca lat 90-tych?

Mercedes zawsze był marką, dla której priorytetem był luksus, bezpieczeństwo i technologia. Oznacza to, że nawet w latach 90-tych Mercedes miał wyraźny priorytet tworzenia bezpiecznych samochodów i C280 jest jednym z takich samochodów. W sumie nie jest on tak bezpieczny jak nowsze modele Klasy C, ale z pewnością nie jest to samochód niebezpieczny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z