Najlepsze coupe dla wysokich kierowców

Samochody coupe nie są tym, czym były kiedyś. A coupe był 2-drzwiowy samochód pierwotnie, teraz nawet 4-drzwiowe samochody nosić oznaczenie coupe, a nawet niektóre SUV-y są również o nazwie coupe.

Niemniej jednak, prawdziwy coupe jest 2-drzwiowy samochód z pochyłą linią dachu, a powodem, dla którego tak wiele różnych samochodów są nazywane coupe jest ze względu na coupe jest cool po raz kolejny. Jeśli chcesz mniejsze coupe entry-level, Hyundai Genesis Coupe, BMW serii 2 lub Infiniti Q60 są świetne opcje.

Jeśli chcesz sportowe coupe premium, BMW serii 4 i Ford Mustang są na samym szczycie rynku coupe. Oba oferują dużo miejsca, status ikony, mocne silniki i mnóstwo udogodnień technologicznych.

Ale jeśli chcesz najwyższej klasy coupe, Bentley Continental GT, Mercedes Benz S-Class Coupe i BMW serii 8 są tymi, do których należy się udać. Na samym szczycie łańcucha pokarmowego luksusowych coupe znajduje się Rolls Royce Wraith, ale jego cena jest naprawdę zaporowa.

Najlepsze mniejsze coupe dla wysokich kierowców

Podstawowe coupe może nie wydawać się na pierwszy rzut oka premium, ale w tym segmencie jest wiele świetnych opcji. Hyundai Genesis oferuje 39,2 cala miejsca na głowę kierowcy i 44,1 cala na nogi, co czyni go jednym z najbardziej przestronnych coupe.

Ta sama historia idzie do Infiniti G80, G80 jest dość przystępne używane, i oferuje silnik pochodzący z Mercedes. Ponadto, G80 oferuje 39,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 43,8 cala przestrzeni na nogi kierowcy, co jest więcej niż wystarczająco dla każdego, kto ma do 6 stóp 9.

  Jaki jest najszybszy samochód rodzinny?

BMW serii 2 może być po prostu najlepszym mniejszym coupe, ponieważ oferuje niesamowity układ jezdny, który daje niesamowitą frajdę z jazdy, a wielu uważa, że BMW M2 to najbardziej dynamiczny i satysfakcjonujący samochód BMW M w ostatnich latach.

W połączeniu z 40,1 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41,5 cala przestrzeni na nogi kierowcy, seria 2 wydaje się być świetnym zakupem. Dodatkowo, BMW serii 2 nie jest aż tak drogie, ponieważ posiada wszystkie funkcje technologiczne, które są zwykle kojarzone z droższymi samochodami serii 3 i 4.

Najlepsze sportowe coupe klasy średniej dla wysokich kierowców

Jeśli planujesz wydać trochę więcej pieniędzy w porównaniu do Genesis lub Infiniti, jest wiele opcji do wyboru, a wszystkie z nich są bardziej niż wystarczająco przestronne, aby wygodnie pomieścić każdego.

Ford Mustang GT oferuje najlepszy silnik spośród wszystkich samochodów wymienionych tutaj. 5.0L Coyote V8, który może być połączony z manualną skrzynią biegów wydaje się być nie do pomylenia. Mustang oferuje również 37,6 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 44,5 cala przestrzeni na nogi kierowcy, który jest dobry dla każdego do 6 stóp 8.

BMW serii 4 jest jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym coupe średniej wielkości w sprzedaży i nietrudno się domyślić dlaczego. Seria 4 oferuje świetny wygląd i wiele zdrowych opcji silnikowych, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających entuzjastów.

W połączeniu z 39,8-calową przestrzenią nad głową i 42,2-calową przestrzenią na nogi kierowcy, seria 4 może wygodnie pomieścić wszystkich, którzy mają mniej niż 6 stóp i 9 centymetrów wzrostu. Jeśli jednak pozbawisz pasażerów tylnych siedzeń, nawet wyższa osoba będzie mogła wygodnie prowadzić serię 4.

  Jaki jest najlepszy samochód dojeżdżający do pracy?

Najlepsze luksusowe coupe dla wysokich kierowców

Coupe są wykonane, aby wyglądać upmarket, szybkie i pożądane. A wszystkie te coupe z wyższej półki właśnie takie są. Są wystarczająco wygodne na podróże międzykontynentalne i wystarczająco szybkie na większość torów wyścigowych. I niezależnie od tego, który z nich wolisz, naprawdę trudno jest dokonać złego wyboru.

Bentley Continental GT to definitywnie brytyjski samochód luksusowy. Wykończony skórą, GT oferuje silnik W12 lub V8 o mocy 550 KM. Przestrzeń nad głową kierowcy jest mierzona na 40,1 cala, a przestrzeń na nogi kierowcy jest również dość przestronna dla 99% ludzi tam.

Mercedes Benz S-Class Coupe jest również dość konkurencyjny luksusowe coupe. Różnica między Mercedesem a Bentleyem polega na tym, że Continental jest nadal w produkcji, a Klasa S nie jest. Co sprawia, że Klasa S jest okazja w porównaniu do Continental, a oni również oferują prawie identyczną przestrzeń wewnętrzną.

BMW serii 8 Coupe jest nieco bardziej kompaktowe w porównaniu do Klasy S i Bentleya, ale seria 8 jest równie imponująca i wystarczająco przestronna dla wyższych kierowców. Najwyższej klasy coupe na rynku to Rolls Royce Wraith, który jest również bardziej niż wystarczająco przestronny dla wyższych kierowców, ale jego cena zaczyna się od 332 tys. dolarów.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić mniejsze czy większe coupe?

Różnice w rozmiarach coupe nie są takie, jak w innych segmentach samochodów. Oznacza to, że większe coupe niekoniecznie oznacza więcej dostępnej przestrzeni, ponieważ niektóre coupe są niewiarygodnie duże, ale nie oferują aż tak dużo miejsca.

  Który samochód hybrydowy ma najwięcej koni mechanicznych?

Rozmiar jest w pewien sposób związany ze stylistyką, a stylistyka jest naprawdę ważna, jeśli chcesz kupić coupe. Co więcej, praktyczność, luksus i komfort to cechy zwykle zarezerwowane dla większych coupe. Jeśli jednak chcesz mieć sportowy samochód, mniejsze coupe jest właściwym wyborem.

Czy powinienem kupić kabriolet czy coupe?

Cóż, jeśli mieszkasz w łagodnym klimacie, który pozwala Ci położyć dach i cieszyć się nim więcej niż tylko kilka razy w roku, wybierz kabriolet. Nie ma tak naprawdę wiele różnic między coupe i kabrioletów oprócz samego dachu, a te dwa zazwyczaj dzielą wiele części.

Coupe jest lepszy dla mniej body roll i sztywniejsze podwozie, co oznacza, że coupe powinien obsługiwać zakręty lepiej. Jeśli więc chcesz dynamicznych sportowych wrażeń, wybierz coupe, ale jeśli wolisz podróżować z opuszczonym dachem, wybierz kabriolet.

Czy coupe to najgorszy typ samochodu, jaki może kupić wysoka osoba?

Może tak być. Mimo że wszystkie wymienione tutaj coupe są wystarczająco przestronne dla wyższych kierowców, jeśli często planujesz przewieźć wielu pasażerów w tym samym czasie, coupe jest najgorszym możliwym wyborem. Kabriolety mają zazwyczaj niższą linię dachu, co pozbawia je dużej ilości miejsca na tylnych siedzeniach.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się na 2-drzwiowe coupe o niższej wysokości, będziesz musiał ciągle wysiadać z samochodu, aby ktoś mógł skorzystać z tylnych siedzeń. Jeśli jesteś młodszą osobą, to może nie być problemem, ale jeśli jesteś starszy, jesteś lepiej z SUV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z