Jaki jest najszybszy samochód rodzinny?

Samochody rodzinne nie są już tym, czym były kiedyś. Posiadanie wystarczającej ilości miejsca dla 5 lub więcej pasażerów i mnóstwo przestrzeni ładunkowej było wyzwaniem kilkadziesiąt lat temu, obecnie wiele samochodów rodzinnych może z łatwością przekroczyć prędkość 200 mil na godzinę w wielkim komforcie i stylu.

Prawdopodobnie najszybszym samochodem rodzinnym jest nadchodzący Koenigsegg Gemera. Ten wart wiele milionów dolarów szwedzki hipersamochód jest wyposażony w uchwyty do mocowania fotelików dziecięcych i silnik o mocy aż 1700 koni mechanicznych.

Inne samochody rodzinne, takie jak Audi RS6, Mercedes E63 AMG, czy BMW M5 są również świetnymi wozidłami rodzinnymi i mogą osiągać absurdalne czasy 0-60mph. Ferrari GTC 4-Lusso i Bentley Flying Spur to 4-miejscowe samochody zdolne do osiągania prędkości 200 mph+, które są dostosowane do użytku rodzinnego.

Jeśli chcesz EV, Tesla Model S i Porsche Taycan Turbo S są świetnymi szybkimi rodzinnymi sedanami. Inne EV, takie jak Audi E-Tron GT, Tesla Model X, i Mercedes EQS są również dość szybkie, ale nie tak szybkie jak Model S i Taycan.

Koenigsegg Gemera

Koenigsegg Gemera to pierwszy samochód tego typu. Żadnemu innemu producentowi do tej pory nie udało się stworzyć przestronnego samochodu rodzinnego o prędkości 250 mil na godzinę. Koenigsegg nazywa Gemerę pierwszym Mega-GT, głównie z powodu aż 1700 KM lub 1,27 MW.

Gemera kosztuje kilka milionów dolarów, a liczba wyprodukowanych egzemplarzy to zaledwie garstka, ale tylko kilku szczęśliwych klientów będzie mogło doświadczyć, jak czuje się najszybszy GT, jaki kiedykolwiek powstał. Moc pochodzi z 3-cylindrowego silnika Koenigsegg Tiny Friendly Giant (TFG) o pojemności 2,0 l, który napędza przednią oś za pomocą dwóch turbosprężarek.

  Który samochód ma najlepszy system wspomagania parkowania?

Silnik ten osiąga moc około 600 KM, ale tylne koła napędzane są przez trzy silniki elektryczne, co łącznie daje niesamowitą moc 1724 KM i zapierający dech w piersiach moment obrotowy 3500 Nm. Koenigsegg twierdzi, że ten potwór o mocy 1700 KM jest w rzeczywistości bardziej wydajny niż większość innych silników 4-cylindrowych dzięki wielu technologiom oszczędzającym paliwo.

Do sprzedaży trafi tylko 300 Gemeras, a ostateczna cena nie została jeszcze ujawniona. Ale można śmiało powiedzieć, że Gemera jest w 100% najszybszym samochodem rodzinnym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano i jednym z najszybszych samochodów produkcyjnych w ogóle.

Niemieckie trio

To raczej niesprawiedliwe mówić o szybkich samochodach rodzinnych nie wspominając o BMW, Mercedesie i Audi. A Audi RS-6, BMW M5 i Mercedes E63 AMG to trzy najlepsze samochody rodzinne każdej z tych marek. Wszystkie trzy z nich są podobnej wielkości i w podobnej cenie, a wybór jednego nad drugim zależy głównie od ulubionej marki.

Audi RS-6 to kombi lub kombi, jak Brytyjczycy lubią je nazywać. RS6 posiada 4.0L twin-turbo V8 o mocy 600 KM, który jest w stanie osiągnąć 0-60mph w około 3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi około 190mph, ale komfort, wnętrze i przestrzeń ładunkowa są niezrównane przez M5 i E63.

Mówiąc o M5, M5 jest prawdopodobnie najszybszym samochodem w trio z silnikiem V8 twin-turbo o mocy 620 KM. M5 i E63 są dość podobne, jeśli chodzi o przyspieszenie, ponieważ oba osiągają 60mph w czasie poniżej 3 sekund. Warto również wspomnieć, że E63 można mieć w wersji kombi, a M5 jest ograniczone tylko do sedana.

  Jakich używanych samochodów nie kupować?

Wszystkie trzy z tych niemieckich potworów są niesamowite, a wybór jednego nad drugim jest niezwykle trudny. Ale Audi RS-6 wydaje się być najlepszą opcją samochodu rodzinnego z tego trio dzięki zwiększeniu przestrzeni wewnętrznej i ładunkowej oraz nieco bardziej komfortowej jeździe.

Szybkie rodzinne EV

Segment szybkich rodzinnych EV dopiero raczkuje, a już mamy dość ostrą rywalizację pomiędzy Porsche Taycan Turbo S a Teslą Model S Performance. Oba te elektryczne sedany osiągają 60mph w mniej niż 2,5 sekundy, co czyni je niesamowicie szybkimi.

Taycan jest nieco droższy, ale oferuje również wyższej jakości wnętrze, lepszy design i lepsze wrażenia z jazdy. Tesla Model S jest rzeczywiście imponującym samochodem, ale Model S nie jest nigdzie w pobliżu Taycana.

Najlepsze szybkie luksusowe samochody rodzinne

Jeśli chcesz mieć 4-miejscowy samochód o prędkości 200 mil na godzinę, Ferrari GTC-4 Lusso i Bentley Flying Spur to jedyne dwie opcje. Ferrari oferuje jednak tylko 2 drzwi, podczas gdy Bentley oferuje 4 drzwi. Ferrari oferuje krzyczący, wolnossący silnik V12 o mocy prawie 700 KM, a Flying Spur może być wyposażony w silnik W12 turbo o mocy 635 KM.

Zarówno z tych dwóch są niesamowite, ale idź do Ferrari, jeśli kochasz bardziej ekscytujące uczucie samochodu sportowego, jak to jest przede wszystkim tylny napęd 4-miejscowa wersja Ferrari F12. Bentley Flying Spur to bardziej dojrzałe doświadczenie dostosowane do luksusu i komfortu, nie tak zdolne jak GTC4 Lusso, ale o wiele bardziej schłodzone.

Sekcja FAQ

Czy SUV-y są lepszymi samochodami rodzinnymi niż sedany?

Nie bardzo, SUV-y są lepsze tylko do jazdy terenowej. Nawet jeśli są większe, to zazwyczaj nie oferują znaczącego wzrostu przestrzeni. Są mniej wydajne, o wiele większe i trudniejsze do manewrowania i prawie zawsze nie tak wygodne.

  Jaki mały samochód jest najlepszy na tereny pagórkowate?

Nie znaczy to, że SUV-y są złymi wozidłami rodzinnymi, po prostu nie są tak dobre jak niektóre sedany. To powiedziawszy, jeśli wolisz platformę SUV, lub mieszkasz na wsi, istnieje wiele wspaniałych rodzinnych SUV-ów do wyboru.

Jaki jest najszybciej przyspieszający samochód rodzinny?

Najszybciej przyspieszającym samochodem rodzinnym jest prawdopodobnie Koenigsegg Gemera z jego 1,9 sekundowym czasem 0-60. To naprawdę niewiarygodne, że samochody osiągają tak absurdalne poziomy wydajności. Można się zastanawiać, czy do prowadzenia takiej bestii potrzebne jest specjalne prawo jazdy.

Nadchodząca Tesla Model S Plaid ma być również najszybciej przyspieszającą Teslą, a sądząc po sposobie, w jaki rozwijane są EV, czas 0-60mph poniżej 2 sekund może stać się nawet standardem za kilka lat.

Co sprawia, że dobry samochód rodzinny jest dobry?

Dobry samochód rodzinny musi być duży, bezpieczny, wygodny, niedrogi, łatwy w manewrowaniu, naszpikowany technologią, przestronny i świetny na dalekie podróże. Praktycznie każdy samochód, którego tu słuchamy, ma wszystkie powyższe cechy, z wyjątkiem aspektu przystępności cenowej.

Ale gdybym miał wybrać najlepszy, niekoniecznie najszybszy samochód rodzinny ze wszystkich samochodów słuchać tutaj, wybrałbym RS6 każdy dzień tygodnia. RS6 nie kosztuje dużo pieniędzy, ale jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele Ferrari lub Bentley kosztować, RS6 wydaje się nieco z okazji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z