Najlepszy rok dla Audi Q3

Audi Q3

Audi Q3 to naprawdę popularny luksusowy kompaktowy SUV/crossover stworzony dla tych, którzy chcą mieć samochód z wyżej położonym środkiem ciężkości, ale nie są skłonni zapłacić dużo pieniędzy za Q5, a nawet Q7. Q3 jest jednym z najmniejszych SUV-ów Audi i jest wykonany na podwoziu wspólnym dla wielu produktów VAG, w tym Audi A3 hatchback.

Q3 został wprowadzony po raz pierwszy w roku modelowym 2011 i od tego czasu stał się lepszy. Rywalizuje z takimi jak Mercedes Benz GLA i BMW X1, co oznacza, że te trzy są jednymi z najbardziej popularnych niemieckich crossoverów. Jako takie, wiedząc, które Q3 kupić jest naprawdę ważne, ponieważ nie wszystkie modele Q3 są wykonane równe.

Najlepszy Audi Q3 kupić jest model 2019, ponieważ jest to odświeżony model, co oznacza, że dostaniesz wszystko, jak w najnowszym Q3, z wyjątkiem ceny. 2016 Q3 jest również naprawdę dobry zakup, ponieważ wydaje się być naprawdę niezawodny samochód ogólnie. Wreszcie, 2012 Audi Q3 jest również warte rozważenia, ponieważ jest to wartość pick z grupy.

Bez względu na to, który model Q3 pójdziesz na, trzeba pamiętać, że wszystkie z nich muszą być utrzymywane, w przeciwnym razie będą one zawieść ostatecznie. Samochody te są złożone i wypełnione mnóstwem zbędnych elementów, które wymagają konserwacji, aby wytrzymały przez długi czas.

1. 2019 Audi Q3

2019 Audi Q3 jest prawdopodobnie najlepszym rokiem modelowym Q3 do kupienia z kilku powodów. Model 2019 kosztuje do 40% mniej w porównaniu z modelem 2022, mimo że jest to naprawdę podobny samochód ogólnie. 2019 i 2020 Q3 są dość identyczne, ale 2019 jest nadal tańszy. Oznacza to, że otrzymujesz najnowocześniejszy samochód za znacznie obniżoną cenę.

  Która klasa dochodowa kupuje Volvo vs. Audi?

Jasne, 4-letni model prawdopodobnie nie będzie tak zadbany jak model 2021 lub 2022, ale jeśli wiesz, jak kupić, model 2019 wydaje się być najlepszym wyborem. Jeśli chodzi o niezawodność, naprawdę nie ma aż tak dużej różnicy między modelem 2019 a modelami, które pojawiły się po nim.

Wykresy zadowolenia klientów stwierdzają, że Q3 to samochód, z którego większość ludzi jest bardziej niż zadowolona. Niektórzy narzekają na to, że samochód jest nieco zbyt wolny, ale to jest bardziej w dół do wyboru silnika niż cokolwiek innego. W sumie model 2019 z pewnością wydaje się być samochodem, który powinieneś rozważyć, jeśli jesteś po najlepszym Q3.

2. 2016 Audi Q3

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Q3 poprzedniej generacji, model 2016 jest twoim najlepszym zakładem. Kosztuje znacznie mniej w porównaniu z modelem facelifted (2019 i dalej). Dostajesz do cieszyć się znaczne oszczędności, a jednocześnie cieszyć się większość nowoczesnych technologii znaleźć w najnowszych modelach Audi. 2016 wydaje się również trzymać się pod względem niezawodności naprawdę dobrze.

Według kilku właścicieli, 2016 Q3 to naprawdę dobrze złożony samochód, który emanuje jakością, jak w przypadku większości modeli Audi. Niektórzy właściciele narzekają na niektóre aspekty wnętrza, takie jak przyciski kontroli klimatu, które są nieco zbyt stare.

Poza tym, 2016 Q3 jest dość świeżo wyglądającym modelem wewnątrz i na zewnątrz. Oferowana przestrzeń nie jest dużo mniejsza niż w przypadku najnowszych modeli Q3 i jeśli nie przeszkadza Ci design, będziesz naprawdę zadowolony z modelu 2016. 2016 jest tutaj, ponieważ może być jednym z najbardziej niezawodnych lat modelowych Q3, a jednocześnie kosztuje o wiele mniej pieniędzy niż najnowszy przeprojektowany model Q3.

  Najczęstsze problemy z Audi TTS

3. 2012 Audi Q3

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, ale nadal chcesz samochód, który wygląda i czuje premium, 2012 Q3 jest jeden, aby przejść. Ten samochód ma teraz 10 lat, ale jest mniej więcej taki sam jak model 2016. Jasne, 2016 jest odświeżony model i ma różne bity, które są nowsze, lepiej wyglądające i bardziej premium.

Jednak model z 2012 roku jest okazją w całej gamie Q3, ponieważ bardzo zaniża ceny innych modeli Q3. Niezawodność nie jest tak dobra jak w przypadku modelu 2016, ale dobrze utrzymane przykłady są na równi z nawet najnowszych modeli Q3.

W związku z tym, jeśli jesteś w stanie znaleźć dobrze utrzymany model 2012 z niezbyt dużą ilością kilometrów na zegarze, powinieneś zdecydowanie rozważyć go, ponieważ daje prawdziwe doświadczenie Audi przy zniżce.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi Q3?

Jeśli interesuje Cię kompaktowy crossover/SUV i chcesz, aby czuł się premium i komfortowo, Audi Q3 powinno być zdecydowanie na Twoim radarze. Już pierwsze modele Q3 mają nieco dziwny wygląd, ale modele z 2019 roku i po faceliftingu wyglądają moim zdaniem znacznie lepiej.

W każdym razie, kompaktowe crossovery premium są wszystkie hype teraz, co oznacza, że te rezydują w jednym z najbardziej popularnych segmentów rynku dzisiaj. W związku z tym, jeśli lubisz tego typu samochody, powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup Q3, ponieważ jest to naprawdę dobry samochód.

Który model Audi Q3 jest najlepszy?

Jeśli jesteś po Q3 z silnikiem wysokoprężnym, 2,0L TDI z około 150 KM jest najlepszym zakładem, ponieważ to dużo dla wielkości Q3. 1,5L TFSI 4-cylindrowy z około tej samej ilości koni mechanicznych jest najbardziej popularnym wyborem benzyny dla Q3, ponieważ jest wyrafinowany, stosunkowo wydajne i wystarczająco silne.

  Najczęstsze problemy z Audi A1

Pamiętaj, aby również przejść do systemu Audi Quattro AWD, ponieważ jest to konieczność dla wszystkich samochodów Audi z wyższym środkiem ciężkości. Wreszcie, jeśli chcesz mieć najwięcej zabawy w Q3, powinieneś sprawdzić Audi RS Q3, ponieważ ten samochód jest naprawdę zabawny do jazdy.

Czy Audi Q3 jest lepsze od Audi Q2?

Audi Q2 to podstawowy SUV Audi, który plasuje się pod Q3. Q2 jest mniejszy, tańszy i nie jest tak dobrze wyposażony jak Q3. W związku z tym Q3 jest lepszym samochodem, ponieważ oferuje więcej wszystkiego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z