Najlepszy rok dla Mercedes S550

Mercedes S550

Mercedes S550 to pełnowymiarowy, luksusowy, flagowy sedan Mercedesa, który oferuje najwyższy poziom luksusu, komfortu i wyrafinowania. Pierwszy Mercedes Klasy S (W116) został wprowadzony na rynek w 1972 roku i od tego czasu Klasa S jest znana z tego, że wyznacza standardy w swojej klasie. W nieustannej walce na szczyty luksusu Mercedes S konkuruje z takimi modelami jak BMW serii 7 i Audi A8.

Najlepsze roczniki modelu Mercedes Benz S550 to 2009 S550 i 2018 S550, ponieważ oferują one najlepszy stosunek jakości do ceny w swoich segmentach. Model 2009 S550 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli S550 w historii i wiele osób uważa go za ostateczny model S550, jaki kiedykolwiek został wydany.

Model S550 z 2018 roku to poprzednia generacja S550 po faceliftingu, co oznacza, że nadal jest tak dobry jak najnowsze luksusowe sedany pełnowymiarowe, ale zdążył też sporo stracić na wartości w stosunku do swojej pierwotnej ceny detalicznej. Te dwa modele S550 są również często uważane za najlepiej wyglądające z całej grupy.

Wybór najlepszego modelu Mercedesa S550 w danym roku jest trudny, ponieważ istnieje tak wiele modeli S550 do wyboru. Jeśli jednak połączymy wartość, luksus, design, osiągi i atrakcyjność rynkową, to te dwa modele są najlepszymi rocznikami modelu S550.

Dlaczego Mercedes Benz Klasy S jest tak wyjątkowy?

Mercedes Benz Klasy S jest jednym z najbardziej kultowych samochodów luksusowych w historii, a wielu uważa go za najlepszy samochód luksusowy, jaki kiedykolwiek istniał. Od 1972 roku Klasa S jest najbardziej konkurencyjnym pełnowymiarowym luksusowym sedanem, a Audi A8 i BMW serii 7 nigdy nie zdołały jej pokonać, przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż.

  Czy Mercedes produkuje hybrydowego sedana?

Jest wiele powodów, dla których Klasa S jest tak wyjątkowa. Po pierwsze, Klasa S zawsze była okrzyknięta najbardziej dystyngowanym samochodem spośród wszystkich niemieckich luksusowych sedanów. Po drugie, Klasa S była modelem, który wprowadził wiele technologii, które dziś uważamy za niezbędne w samochodach luksusowych. ABS, strefy kontrolowanego zgniotu, ESP, czujniki parkowania, a nawet tempomat były pionierami w Klasie S.

Podsumowując, Klasa S wyznacza standardy w tym segmencie i tak też jest w przypadku najnowszej Klasy S W223. Jeśli chodzi o luksus, technologię, innowacje, komfort i wzornictwo, Klasa S była i nadal jest liderem w świecie motoryzacji.

2009 Mercedes S550

Mercedes Benz S550 z 2009 r. wykorzystuje kultowy silnik 5,5 l V8 o mocy 388 KM i momencie obrotowym 391 funtów. Jest dostępny w wersji RWD lub AWD 4MATIC. Wyposażony jest w 7-biegową automatyczną skrzynię biegów, która jest zarówno solidna, jak i wyrafinowana. Wiele portali internetowych podaje, że model S550 z 2009 roku jest najbardziej niezawodnym modelem S550 wszech czasów.

Pod względem stylistyki, model W221 S550 po modernizacji jest również naprawdę dobrze wyglądającym samochodem, ponieważ stanowi pomost pomiędzy starą szkołą stylistyki Mercedesa a jego najnowocześniejszym designem. Wnętrze modelu W221 do dziś wygląda nieskazitelnie i trudno sobie wyobrazić, że ten samochód został wypuszczony na rynek w 2009 roku.

Podsumowując, model W221 S550 przechodzi do historii jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy model S550 w historii. Jak już wcześniej wspomniano, wybór jednego modelu S550, który miałby przewyższać wszystkie inne, jest trudny, ale gdybyś musiał wybierać, postaw na W221 S550.

  Czy Mercedesy są nadal produkowane w Niemczech?

2018 Mercedes S550

Model 2018 W222 S550 to również świetny model S550 z bardzo podobnych powodów. Jest to również model S550 po faceliftingu, co oznacza, że Mercedesowi udało się rozwiązać wiele problemów, które nękały modele W222 sprzed faceliftingu, a było ich całkiem sporo, o czym warto wspomnieć.

Pod względem stylistyki, model W222 jest moim osobistym faworytem, ponieważ zastosowano w nim reflektory z potrójnymi diodami LED, dzięki którym samochód wygląda imponująco i jednocześnie dostojnie. Można śmiało powiedzieć, że model W222 sprzed faceliftingu jest również świetnym samochodem i nie ma powodów, aby twierdzić inaczej, ale model po faceliftingu jest lepszy pod niemal każdym względem.

W modelu W222 S550 zastosowano silnik V8 o pojemności 4,0 l, mocy 463 KM i momencie obrotowym 516 lb-ft. Opcjonalnie dostępna jest skrzynia 4MATIC, a automatyczna skrzynia biegów 9G doskonale pasuje do charakteru W222 S550. Podsumowując, model W222 jest naprawdę podobny do modelu W221, więc to od Twoich osobistych preferencji zależy, który z tych dwóch modeli wybierzesz.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa S550?

Jeśli szukasz pełnowymiarowego, luksusowego sedana, S550 jest zdecydowanie wart rozważenia. Oznaczenie S550 zawsze cieszyło się szczególnym zainteresowaniem wśród entuzjastów marki Mercedes Benz, ponieważ oznacza model z wyższej półki – model, który równie dobrze mógłby pasować do samochodu takiego jak Klasa S.

W związku z tym modele S550 wyposażone w mocny silnik nie są tak nieefektywne jak niektóre modele AMG, ale są o wiele mocniejsze niż podstawowe modele Klasy S. Co więcej, są one również wyposażone w silnik V8, co jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ takie silniki oferują mnóstwo momentu obrotowego przy niskich obrotach i sprawiają, że jazda jest niezwykle płynna i bezwysiłkowa.

  Czy Mercedesy rdzewieją?

Jaki jest najgorszy rok modelowy dla Mercedesa S550?

Mercedes S550 W220, szczególnie te wcześniejsze, takie jak modele 1998 i 1999, są najgorszymi rocznikami modelu S550. Wynika to z faktu, że Klasa S W220 jest najgorszą generacją modelu, ponieważ boryka się z wieloma problemami. Co więcej, model W220 oferował znaczny spadek jakości, wydajności i wzornictwa.

Nie jest tajemnicą, że używane modele Mercedes Benz Klasy S są drogie w utrzymaniu, ale model W220 nie jest tak naprawdę wart tego kłopotu.

Jakie są najlepsze silniki Mercedes Benz Klasy S?

Mercedes Benz Klasy S występuje w trzech różnych wariantach silnikowych: V6, V8 i V12. Najpopularniejszy jest silnik V6, ponieważ jest najtańszy w zakupie, eksploatacji i utrzymaniu. V8 to wariant o lepszych osiągach, ponieważ oferuje moc podobną do V12, a jednocześnie jest tańszy, bardziej wydajny i lżejszy.

Klasa S z silnikiem V12 jest opcją luksusową, ponieważ oferuje najcichszy silnik, najbardziej płynną pracę i jest zdecydowanie najdroższym wariantem Klasy S, zwłaszcza w wersji Maybach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z