Czy Mercedesy rdzewieją?

Czy Mercedesy rdzewieją?

Jednym z powodów, dla których Mercedes-Benz jest bardzo popularny na całym świecie, jest luksusowy i oszałamiający wygląd samochodów. Jednak ta luksusowa marka ma również swój udział w problemach.

Podobnie jak inne samochody, Mercedesy rdzewieją. Mercedes może posiadać jedne z najbardziej wspaniałych, luksusowych i komfortowych samochodów, ale rdza jest jednym z problemów, z którymi boryka się większość właścicieli Mercedesów. Należy pamiętać, że niektóre modele Mercedesa mają poważniejsze problemy z rdzą niż inne.

Jakie modele Mercedesa mają problemy z rdzą?

Modele Mercedesa zbudowane pomiędzy 1995 a 2004 rokiem

Większość modeli Mercedesa zbudowanych pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku miała problemy z rdzą. Wynikało to głównie z rodzaju stosowanej farby. Firma przeszła na lakier wodny, który nie był zbyt trwały. Miała ona również cieńsze warstwy, co oznaczało, że szybko się zużywała, narażając samochody na działanie czynników atmosferycznych.
Niektóre z modeli Mercedesa, które miały problemy z rdzą w latach 1995-2004, to Mercedes-Benz W202 C-Class, W210, W208, W220 S-Class, C208 CLK-Class, W210 E-Class, C215 CL-Class, W203 C-Class i W211 E-Class.
Większość modeli Mercedesa po 2006 roku nie ma problemów z rdzą.

Modele wycofane z rynku z powodu zardzewiałych śrub

Kilka modeli Mercedesa zbudowanych między 2011 a 2016 rokiem zostało wycofanych z powodu problemów z rdzą. Wycofane samochody nie radziły sobie dobrze w zimnych rejonach wschodniej Kanady. Powodem wycofania było wysypywanie dużych złóż soli na autostrady w miesiącach zimowych.
Sól wysypywana na autostrady powodowała rdzę na śrubach, które łączyły silnik elektrycznego wspomagania kierownicy z obudową kierownicy. Przy nadmiarze korozji urządzenie mogło się rozłączyć i doprowadzić do utraty wspomagania kierownicy. Okazało się to niebezpieczne i ponad 21 500 samochodów marki Mercedes zostało wycofanych z rynku.
Większość z nich pochodziła z modeli Klasy C, Klasy E, Klasy CLS, Klasy S, Klasy GLC, Klasy GLE i Klasy ML. Niezależnie od tego, Mercedes zalecił dealerom wymianę śrub mocujących i zastosowanie powłoki antykorozyjnej na obudowie przekładni i śrubach. Inną opcją była wymiana przekładni kierowniczej.

  Który z nich jest bardziej prestiżowy: Mercedes czy BMW?

Po ilu kilometrach Mercedesy zaczynają rdzewieć?

Mercedes-Benz jest nie tylko drogi w zakupie, ale także w utrzymaniu. Mimo że wiele luksusowych samochodów ma problemy z rdzą, Mercedesy często zaczynają je rozwijać dość wcześnie. Większość modeli zaczyna mieć problemy z rdzą po przejechaniu 120.000 mil lub po 10 latach.
Jeśli posiadają Państwo 10-letniego lub starszego Mercedesa, powinni Państwo dokładnie go sprawdzić, zanim problem wymknie się spod kontroli. Łatwiej jest naprawić małe plamki rdzy niż czekać, aż się rozprzestrzenią. Rdza może również wżerać się w niektóre ważne części, co prowadzi do kosztownych napraw.

Które części Mercedesa rdzewieją?

Chociaż Mercedes-Benz jest uosobieniem luksusowego samochodu, po kilku latach użytkowania mogą pojawić się w nim różne problemy, takie jak rdza. Jeśli posiadacie Państwo swój samochód od ponad 10 lat, powinniście zacząć kontrolować niektóre miejsca, zanim rdza się nasili.
W przypadku Mercedes-Benz łatwo jest sprawdzić, czy nie ma rdzy, ponieważ występuje ona częściej w niektórych częściach samochodu. Należą do nich:

  • Dolna część drzwi
  • Za tablicą rejestracyjną
  • Pod nadkolami
  • Na zderzakach
  • Pod siedzeniami
  • Wewnątrz bagażnika
  • Za osłoną boczną
    Jeśli nie znajdziesz rdzy w tych miejscach, to jest mało prawdopodobne, że znajduje się ona w innych. Rdza różni się także w zależności od modelu samochodu. Na przykład w Klasie S rdza może pojawić się na wszystkich czterech drzwiach, co jest spowodowane wadliwym procesem produkcyjnym.
  Najlepszy Mercedes RV

Jak Mercedes-Benz chroni swoje samochody przed rdzą?

Z biegiem lat Mercedes wprowadził wiele zmian, aby zwiększyć niezawodność swoich samochodów. Od czasu skarg na rdzę w modelach samochodów z lat 1995 i 2004 samochody Mercedesa są teraz bardziej wytrzymałe i nie rdzewieją łatwo. Dzieje się tak dzięki innowacyjnej technologii lakierniczej stosowanej w nowszych Mercedesach.
Innowacyjna technologia lakiernicza stosowana przez Mercedesa znana jest pod nazwą „Permagard”. Jest to aftermarket środek ochrony lakieru, który jest stworzony, aby utrzymać Mercedes w doskonałej formie. Innowacyjna farba jest używana, ponieważ pomaga tworzyć plastikową barierę między prawdziwą powłoką a elementami, takimi jak sok, kwaśny deszcz, ptasie kupy i inne.
Powłoka Permagard utrzymuje również luksusowy wygląd Mercedesa, dzięki czemu wygląda on jak nowy. W przeciwieństwie do ochronnych past polerskich lub wosków, ta innowacyjna powłoka jest długotrwała, ponieważ przylega do lakieru samochodu. Nie zanika więc szybko jak pasty czy woski.

FAQ

Który z luksusowych samochodów ma poważniejsze problemy z rdzą – Audi, BMW czy Mercedes?

Wśród tych trzech niemieckich marek samochodów luksusowych, Audi są najmniej podatne na problemy z rdzą, podczas gdy Mercedes ma z nią najwięcej problemów. Audi A3 i A4 plasują się wysoko w wielu porównaniach samochodów z najmniejszymi problemami z rdzą. Zaraz za nimi plasuje się BMW serii 3, a na kolejnych miejscach są Mercedes-Benz klasy A i GLS.

Czy wszystkie Mercedesy rdzewieją?

Chociaż wielu właścicieli Mercedesów zgłasza problemy z rdzą w swoich samochodach, nie wszystkie modele rdzewieją. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na konkretny model Mercedesa, upewnij się, że nie ma on problemów z rdzą. Klasa A i Klasa GLS mają najmniej problemów z rdzą.
Czy Mercedesy rdzewieją w każdym klimacie?
Tak, tak. Jednak niektóre klimaty są bardziej surowe dla Państwa samochodu niż inne. Na przykład jazda Mercedesem w zimie naraża go na rdzę, ponieważ wokół jest dużo soli. Ponadto Mercedes jeżdżący w wilgotnym klimacie rdzewieje szybciej niż ten jeżdżący w mniej wilgotnym klimacie.

  Czy części Mercedes Benz są drogie?

Czy można naprawić rdzę w Mercedesie?

Oczywiście, że można naprawić problem rdzy! Będzie to jednak kosztowne. Należy zabrać samochód do autoryzowanego dealera Mercedesa lub zaufanego mechanika, jeśli jest on po gwarancji. Mechanik będzie szlifować, szlifować i malować swój samochód. Pozbycie się rdzy jest dość kłopotliwe i kosztowne.

Co powoduje rdzewienie samochodu?

Większość zewnętrznych części samochodu jest wykonana ze stali. Kiedy farba jest porysowana lub zużyta, wystawia stalowy metal pod spodem na działanie czynników atmosferycznych. Metal zaczyna korodować i w końcu rdzewieć. Jeśli nie będzie się o nią dbać, rdza może się pogłębić i spowodować dziury w samochodzie.

Końcowe przemyślenia

Rdza jest jednym z najczęstszych problemów Mercedes-Benz. Zanim kupisz jakikolwiek model Mercedesa, upewnij się, czy ma on problem z rdzą, czy nie. Pomoże Ci to utrzymać samochód w ryzach i uniknąć kosztownych napraw.
Zawsze sprawdzaj zderzak pojazdu, tablicę rejestracyjną, pod siedzeniami kierowcy i pasażera, wnętrze bagażnika, poniżej rozstawu osi, spód drzwi i za osłonami bocznymi. Pojazdy marki Mercedes uległy jednak znacznej poprawie, a najnowsze modele samochodów nie mają wielu problemów z rdzą, jak poprzednie modele.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z