Nissan Sentra Nismo – niezawodność

Japoński producent Nissan jest uważany za jednego z najbardziej niezawodnych producentów samochodów na świecie. Sentra Nismo to kompaktowy sedan, który jest jednym z najstarszych Nissanów. Model Nismo jest bardziej sportowy w porównaniu do zwykłej Sentry. W niektórych częściach świata znany jest także jako Nissan Sunny i jest bardzo trwały.

Przegląd

Sentra została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1982 roku, a model Nismo był ostatnią obecną wersją modelu 7. generacji. Model Nismo wyposażono w turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 l i mocy 188 KM. Była to pierwsza turbodoładowana Sentra w USA. Nadal jest to świetna opcja na zakup starego samochodu.

Niezawodność

Niezawodność i solidność pojazdu to główne elementy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem samochodu. Podobnie jak w przypadku wielu innych japońskich marek, Nissan jest również najbardziej niezawodną marką. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek pojazdów na całym świecie, co jest bardzo dobrym wynikiem. Sentra Nismo uzyskała doskonałą ocenę niezawodności według J.D Power – 85 punktów na 100 możliwych.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych rzeczy, na podstawie których ocenia się niezawodność każdego pojazdu. Nissan produkuje bardzo bezpieczne pojazdy z zadowalającą liczbą funkcji bezpieczeństwa. Sentra Nismo została poddana testom zderzeniowym przez IIHS i NHTSA, w których uzyskała świetne wyniki. Ponadto posiada wiele innych funkcji, takich jak ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamulce awaryjne itp.

  Honda Clarity Niezawodność

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w określeniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość dzięki doskonałej jakości silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodów Nissana wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji Sentry Nismo wynosi około 56% po 5 latach.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci swoich klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i napraw modelu Sentra Nismo wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Nissan Sentra NISMO to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Nissan Sentra NISMO to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Sentra NISMO?

Nissan Sentra NISMO to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody średniej wielkości

Jaka jest moc Nissana Sentra NISMO i czy ma on turbo?

Nissan Sentra NISMO ma moc 188 KM i moment obrotowy 177 lb-ft. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1,6 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Nissanie Sentra NISMO?

15,1 stopy sześciennej ( 0,428 m3 )

Jak duży prześwit ma Nissan Sentra NISMO?

5,3 cala ( 13,46 cm )

Jaki typ kół ma samochód?

Nissan Sentra NISMO ma aluminiowe koła przednie 18 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 7 cali.

  Nissan Murano - niezawodność

Czy Sentra Nismo to dobry samochód?

Sentra jest łatwa w użyciu dzięki prostym elementom sterującym i płynnej jeździe. Sentra nie jest najbardziej wyjątkowa w swojej klasie. Podstawowy silnik należy do najwolniejszych, a opcja z turbodoładowaniem jest wolniejsza od niektórych konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z